TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Ostrzeżenie meteorologiczne nr 63

W Urzędzie Miasta obecnie realizowane są dwa duże projekty informatyczne. Pierwszy z nich to rozbudowa i zwiększenie dostępności do sieci szerokopasmowych systemu EduNet, drugi to wdrożenie „Platformy zintegrowanych e-usług dla mieszkańców Tarnowa z elementami Karty Mieszkańca”.

Już dzisiaj rozpoczyna się piata edycja zlotu motocyklistów organizowanego przez Stowarzyszenie „Tarnowska Konfederacja Motocyklistów WATAHA". Poniżej prezentujemy program tego niecodziennego wydarzenia:

INFORMACJA O NIEBEZPIECZNYM ZJAWISKU Nr I:39

Ruszył remont pałacyku zlokalizowanego w Parku Strzeleckim. Po zakończeniu modernizacji w budynku swoja siedzibę mieć będzie Biuro Wystaw Artystycznych – Galeria Miejska. W wyniku przeprowadzonych prac powstanie znakomicie wyposażone centrum sztuki dysponujące pełną ofertą edukacyjno-kulturalną.

Dzięki zaangażowaniu tarnowskich instytucji wspierających kontakty z Polonią ukraińską, w naszym mieście gościły dwie grupy polskich dzieci mieszkających w okolicach Lwowa, Mościsk, Kijowa oraz Białej Cerkwi – miasta partnerskiego Tarnowa. Instytucjami tymi są: Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich, Tarnowska Fundacja Dobrosąsiedzkiej Współpracy oraz Centrum Kształcenia i Wychowania OHP.

Data i godzina wydania: 27.07.2011 - godz. 09:11

Nazwa biura prognoz hydrologicznych: SHO Kraków BPH O/Kraków IMGW PIB

OSTRZEŻENIE HYDROLOGICZNE Nr O:37

Zjawisko: przekroczenie stanu alarmowego

Stopień zagrożenia: 3

Ważność: od godz. 10:00 dnia 27.07.2011 do godz. 10:00 dnia 28.07.2011

Obszar: województwo małopolskie,

Przebieg: W związku z aktualną sytuacją hydrologiczną oraz prognozowanymi nadal opadami burzowymi, w zlewni Wisły istnieje możliwość gwałtownych wzrostów stanu wody powyżej stanów ostrzegawczych, a na dopływach Wisły miejscami powyżej stanów alarmowych

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 90%

 Południowa strona placu Sienkiewicza zostanie na nowo zagospodarowana. Po zakończeniu prac teren uzyska charakter rekreacyjny, stanie się również atrakcyjnym ciągiem komunikacyjnym dla dużej ilości pieszych, podążających w kierunku znajdujących się w pobliżu instytucji.

Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 61

Nazwa biura: Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW PIB Oddział w Krakowie

OSTRZEŻENIE Nr 60

Zjawisko/Stopień zagrożenia: Burze/1

Obszar: województwo małopolskie

Ważność: od godz. 14:15 dnia 25.07.2011 do godz. 20:30 dnia 25.07.2011

Przebieg: Przewiduje się wystąpienie burz, podczas których opady deszczu wyniosą do 30 mm, a wiatr osiągnie w porywach do 75 km/h.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80%

Uwagi: Brak.

Dyżurny synoptyk: Piotr Ramza

Godzina i data wydania: godz. 13:41 dnia 25.07.2011

Znaczniki

Archiwalne