TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Jak informuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, wnioski o przyznanie świadczeń z funduszu alimentacyjnego na nowy okres świadczeniowy obowiązujący od 1 października 2013 r. do 30 września 2014 r. można składać od dnia 1 sierpnia 2013 r. na stanowiskach obsługi świadczeń rodzinnych tj.

Tarnowski start etapu Tour de Pologne już za nami. To właśnie w mieście pod Górą Św. Marcina rozpoczęła się trasa najdłuższego odcinka tegorocznego, siedemdziesiątego, wyścigu. Zmagania sportowców oraz start będzie można oglądać na antenie TVP1. Powtórkę transmisji będzie można zobaczyć od 23.20 do 01:40 na TVP Sport. Liderem wyścigu jest Rafał Majka z Krakowa. 

Nastąpiło otwarcie dla ruchu nowo wybudowanej jezdni ulicy Spokojnej w Tarnowie. Główne roboty na dobudowanej jezdni zostały zakończone, teraz czas na gruntowny remont starej części ulicy. Rozbudowa ulicy Spokojnej jest realizowana przez Skanska. Zleceniodawcą inwestycji o wartości 7,1 mln zł netto (8,8 mln zł brutto) jest Urząd Miasta Tarnowa. - Miasto zamierza kontynuować rozbudowę ulicy w kierunku Klikowskiej. Projekt, prace projektowe potrwają do połowy przyszłego roku – mówi dyrektor Centrum Rozwoju Miasta Krzysztof Madej

I Glazurnicze Mistrzostwa Regionu Południe za nami. Nietypowe, artystyczne zawody odbyły się w Tarnowie z inicjatywy Związku Polskich Artystów Plastyków Okręg Tarnowski, Stowarzyszenia Glazurników i Specjalistów Robót Wykończeniowych przy współudziale Urzędu Miasta Tarnowa i Targowisk Miejskich. Były to jednocześnie eliminacje do Glazurniczych Mistrzostw Polski.

Tarnów upamiętni 69. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. W Kościele Księży Filipinów odprawiona zostanie msza święta w intencji Ojczyzny oraz za poległych i zmarłych żołnierzy Armii Krajowej. Pod Grobem Nieznanego Żołnierza odbędą się również uroczystości patriotyczne. Ponadto, dla upamiętnienia rocznicy powstania, 1 sierpnia, punktualnie o 17.00 w całym mieście zawyją syreny alarmowe. Na uroczystości zaprasza Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Tarnów oraz Urząd Miasta.

Kolarze Tour de Pologne są już na ziemi tarnowskiej. Dzisiaj, z dawnego placu handlowego „Kapłanówka” rozpocznie się honorowy, kolejny etap jubileuszowego, siedemdziesiątego Tour de Pologne. To właśnie w mieście pod Górą Św. Marcina ruszy trasa najdłuższego odcinka tegorocznego wyścigu. Zmagania sportowców oraz start będzie można oglądać na antenie TVP1. Dodatkową atrakcją będą zdjęcia lotnicze, wykonane z helikoptera, który w ramach wyścigu będzie pokazywał miasto. 

Urząd Miasta rozstrzygnął największy w tym roku przetarg na kompleksową przebudowę dróg. Kryteria wyboru wykonawców były całkowitą rewolucją – znaczenie miała nie tylko cena, ale również okres gwarancji na wykonane prace. Lada chwila ruszają duże prace modernizacyjne.

Blisko tysiąc czterysta dzieciaków w lipcu i sierpniu uczęszcza do tarnowskich przedszkoli. Urząd Miasta na okres wakacji uruchomił stosowną liczbę oddziałów. Tarnów jest jednym z nielicznych miast, jakie w lecie wszystkim chętnym maluchom zapewniły miejsca w przedszkolach. 

Uruchomienie drugiej zmiany, praca w godzinach od 07:00 do 22:00, wzmocnienie osobowe i sprzętowe - to działania podjęte przez  Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych (PUK) spółkę zajmującą się bieżącym utrzymaniem i remontami dróg w Tarnowie. Dzięki tym zmianom udało się podwoić możliwości wykonawcze, a tym samym szybciej realizować stawiane przez Urząd Miasta zadania związane z cząstkowym remontem dróg. – Do połowy lipca wyremontowaliśmy al. Jana Pawła II od ronda do ul. Odległej, ul. Słoneczna od al. Jana Pawła II do ul. Lwowskiej, Kwiatkowskiego w Mościcach, Błonie, Kochanowskiego na terenie Zakładów Mechanicznych oraz setki interwencyjnych napraw w różnych rejonach Miasta – mówi prezes Bogusław Placek. 

Centrum Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych było gospodarzem wizyty studyjnej „Prezentacja dobrych praktyk w zakresie wspierania rodziny i opieki nad dzieckiem”. Spotkanie odbyło się w  ramach Platformy Wymiany Doświadczeń.

Znaczniki

Archiwalne