TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

W Tarnowie, podobnie jak w innych miastach, rośnie natężenie hałasu komunikacyjnego, to jednak liczba mieszkańców narażonych na ponadnormatywny hałas jest ograniczona. To główny wniosek z analiz, które umieszczono w specjalnym opracowaniu kartograficznym miasta. Mapa pokazuje klimat akustyczny Tarnowa wyznaczony na podstawie pomiarów hałasu drogowego, kolejowego, przemysłowego i usługowego oraz symulacji przy pomocy specjalistycznych programów komputerowych.

                                             Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 56
Nazwa biura IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie
Zjawisko/stopień zagrożenia Silne burze z gradem/2
Obszar województwo małopolskie
Ważność (cz. urz.) od godz. 12:00 dnia 31.07.2014   do godz. 02:00 dnia 01.08.2014
Przebieg Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 30 mm do 40 mm oraz porywami wiatru do 70 km/h. Lokalnie opady gradu. Strefa opadów przemieszczać się będzie z zachodu na wschód.
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska (%) 80%
Uwagi Brak.
Dyżurny synoptyk Grzegorz Baca.
Godzina i data wydania godz. 06:28 dnia 31.07.2014

Szanowni Państwo Radni,

W latach 2008 – 2013 przeprowadzony został unikatowy w skali polskiego rynku kapitałowego proces konsolidacji polskiego sektora chemicznego. W jej wyniku powstała Grupa Azoty SA, największa polska firma nawozowa i jedna z największych firm w Europie. Osiąga ona obecnie przychody na poziomie ok. 11 mld PLN i zatrudnia ponad 13 000 pracowników. W ciągu ostatniego roku odnotowaliśmy spektakularny przyrost jej wartości o ponad 2 mld złotych tj. o ok. 37 proc.

W okresie wakacyjnym w Małopolsce zapasy krwi gromadzonej w bankach spadają o około 30 %, w innych województwach nawet o 50 %. Unia Tarnów Żużlowa Sportowa Spółka Akcyjna, Polski Czerwony Krzyż oraz Enea Ekstraliga zachęcają kibiców do oddania krwi przy okazji zaplanowanego na 3 sierpnia meczu GRUPA AZOTY Unia Tarnów – Unibax Toruń. Akcja rozpocznie się na terenie stadionu za trybuną w specjalnym autobusie od godziny 14.00 (mecz zacznie się o 16.30 i będzie transmitowany na żywo przez telewizję n-sport). 

Upalne lato sprzyja odkrywaniu ciała i ukąszeniom kleszczy, przenoszących choroby. W pierwszym półroczu Sanepid odnotował ponad 5,3 tys. przypadków boreliozy, co dziesiąty przypadek wystąpił w Małopolsce.  W gabinecie zabiegowym Centrum Zdrowia Tuchów nie brakuje pacjentów, którzy proszą o pomoc w usunięciu pasożytów. 

                                             Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 55
Nazwa biura IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie
Zjawisko/stopień zagrożenia Burze z gradem/1
Obszar województwo małopolskie
Ważność (cz. urz.) od godz. 12:00 dnia 30.07.2014   do godz. 23:00 dnia 30.07.2014
Przebieg Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 20 mm do 30 mm oraz porywami wiatru do 70 km/h. Lokalnie opady gradu.
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska (%) 80%
Uwagi Do godz. 20:00 dnia 03:08:2014 obowiązuje Ostrzeżenie Nr 52 wydane o godz. 13:52 dnia 27:07:2014.
Dyżurny synoptyk Piotr Ramza
Godzina i data wydania godz. 07:13 dnia 30.07.2014

Szykuje się sierpniowy, patriotyczny tryptyk w Tarnowie. Wspólnymi siłami Urzędu, stowarzyszeń i młodzieży szkolnej przygotowywanych jest kilka ważnych uroczystości. – Celem - upamiętnienie wydarzeń sprzed lat – mówi zastępca prezydenta Krystyna Latała. Już dziś zapraszamy na nie mieszkańców Tarnowa. Szczegóły poniżej. 

Te dwie komórki Urzędu Miasta Tarnowa mają w okresie letnim zdecydowanie największe obłożenie. Mieszkańcy korzystający z urlopów załatwiają w nich sporo spraw. – Odwiedzają nas także osoby, które na wakacje przyjeżdżają do Tarnowa np. z zagranicy – mówi dyrektor Wydziału Komunikacji Marek Oracz. Liczby mówią same za siebie. 

Już w najbliższy wtorek (5 sierpnia) o godzinie 10 i 16, w Fabryce Przyszłości w Tarnowie (ul. Szeroka 7) odbędą się spotkania seniorów, zainteresowanymi wspomnieniami z życia Tarnowa w latach 1970-1990. W ich trakcie będzie można nauczyć się skanowania zdjęć i publikowana ich w nowopowstającym Tarnowskim Portalu wspomnień NOSTALGIKON.pl. 

Tegoroczne tarnowskie obchody Święta Policji miały wyjątkowo uroczystą oprawę. W tym bowiem roku przypada 95-ta rocznica powstania Policji Państwowej.

Znaczniki

Archiwalne