TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

W każdą sierpniową niedzielę, spacerując będzie można poznawać historię naszego miasta. Tarnowskie Centrum Informacji już po raz kolejny organizuje wakacyjny cykl pod nazwą „Spacerki po Tarnowie”. 

Przed nami kolejne spotkanie przewidziane z myślą o seniorach. Osoby, które chcą poznać tajniki prowadzenia finansów za pośrednictwem internetu będą miały okazję wziąć udział w bezpłatnym spotkaniu zaplanowanym na najbliższą środę 5 sierpnia.

Tarnów, Słupsk i Gliwice to miasta, które zostały uznane przez rosyjski Live Journal za jedne z miejscowości warte odwiedzenia w Polsce. Nasze miasto zostało docenione nie tylko ze względu na kameralną atmosferę, która w nim panuje, lecz także niskie ceny korzystne dla turystów.

Pokazy kaskaderów z wykorzystaniem samochodów, motocykli, quadów, akrobatyki, parkuru i pirotechniki czekają na chętnych, którzy w niedzielę 2 sierpnia wybiorą się na Stadion Miejski w Tarnowie.

Nadchodzący weekend zapisze się pod znakiem patriotyzmu i szacunku do historii. Poza uroczystościami patriotycznymi będzie trochę muzyki, nieco kina i oczywiście taniec. 

Remontami doraźnymi objęto w ostatnich dniach kolejne ulice w mieście. Prace wykonano w rejonie ulic: Goldhammera, Bernardyńskiej, Przecznicy Strusińskiej, Szkotnik, Nowy Świat, Jasnej, Rzędzińskiej, Skrzyszowskiej, Matuszewskiego, Westerplatte, Bieszczadzkiej, Sanguszków, Garbarskiej, Piłsudskiego, Chyszowskiej, Bitwy pod Monte Cassino. 

Msza święta w Kościele księży Filipinów 1 sierpnia zainauguruje obchody upamiętniające 71. rocznicę Powstania Warszawskiego.  Nabożeństwo w intencji poległych i zmarłych żołnierzy Armii Krajowej rozpocznie się o godzinie 19:00. Po mszy odbędą się uroczystości pod Grobem Nieznanego Żołnierza.  

W sierpniowe czwartki i piątki w godzinach 14.00-16.00  będzie można bezpłatnie przejechać się powozem konnym po ulicy Wałowej. Bryczka swój przystanek początkowy będzie miała na Wałowej od strony Lwowskiej. Z tej wakacyjnej atrakcji będzie mógł skorzystać każdy chętny. 

Zainteresowani wzięciem udziału w szkoleniu i nabyciem umiejętności związanych z prowadzeniem zajęć z seniorami mogą zgłaszać swoje kandydatury do Stowarzyszenia „Miasta w Internecie”. Wnioski przyjmowane będą do 7 sierpnia. Wszystkie przeszkolone osoby otrzymają certyfikat Mobilnych Asystentów Seniora oraz wynagrodzenie.

Festiwal „Emanacje” już po raz trzeci  gości w najpiękniejszych zakątkach naszego regionu. Pierwszy w tym roku koncert w Tarnowie odbędzie się 1 sierpnia o godzinie 19:00 na Rynku. Tym razem zaprezentowane zostaną utwory w wykonaniu skrzypków jazzowych. Imprezę patronatem honorowy objęła Ambasador Finlandii Hanna Lehtinen.

Znaczniki

Archiwalne