TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Nauka od września rozpocznie się w 78 szkołach i placówkach oświatowych prowadzonych przed Gminę Miasta Tarnowa. Nowością jest inauguracja działalności Zespołu Szkół Niepublicznych „Siódemka”, powstałego na bazie dawnej Szkoły Podstawowej Nr 7.

W ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011 realizowana jest przebudowa ul. H. Marusarz. Rozpoczęcie prac nastąpiło w sierpniu, a zakończenie planowane jest na październik.

Od 24.08. do 30.09.br. w Biurze Ewidencji Ludności będzie przeprowadzona ankieta wśród osób powracających z emigracji do Tarnowa. Ankieta jest anonimowa, a jej wypełnienie dobrowolne.

Zespół Szkół Plastycznych, po remoncie, będzie nowoczesnym centrum kształcenia artystycznego w Tarnowie, obiektem na miarę wymogów współczesności. Szkołę, będącą aktualnie w fazie przebudowy, wizytował Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski.

Trzy miasta, dla których II wojna światowa mają znaczenie i wymiar szczególnie symboliczny, włączyły się w nietypowe obchody wybuchu najtragiczniejszej wojny XX wieku. Z inicjatywy tarnowskiej, w mieście pod Górą Św. Marcina, w Oświęcimiu i w Gdańsku, zapłoną znicze pamięci – otwarte ognie w tzw. „piecach węgierskich”.

Jacek Janis - tarnowianin, student II roku energetyki na AGH w Krakowie, absolwent I LO. Właśnie oddał swój szpik kostny dla potrzebującego dziecka. Od dwóch lat jego dane znajdowały się w banku dawców, w lipcu br. został pierwszym tarnowskim dawcą.

Wśród egzaminowanych w lipcu, tzw. zdawalność była o ponad 2 procent wyższa niż wśród tych, których umiejętności sprawdzane były w maju, gdy obowiązywały jeszcze stare zasady.

Tarnowski Teatr im. L. Solskiego pod kierownictwem Edwarda Żentary rozpocznie kolejny, 56. sezon artystyczny. Spektaklem inaugurującym będzie przedstawienie "Rozmowy z katem", które zostanie zaprezentowane w piwnicy Tarnowskiego Centrum Kultury.

Jeżeli przez ponad 3 miesiące przebywałeś za granicą. Uczyłeś się. Pracowałeś. Studiowałeś. Zwiedzałeś...Serdecznie zapraszamy do podzielenia się swoim doświadczeniem powrotu z zagranicy i wypełnienia ankiety.

Prezydent Ryszard Ścigała był inicjatorem kolejnego spotkania z Parlamentarzystami z regionu reprezentującymi różne opcje polityczne. Wraz z zespołem, zaprezentował im najważniejsze informacje o Tarnowie – stan finansów, największe inwestycje, wskaźniki pozyskiwania środków zewnętrznych, prośby i problemy legislacyjne oraz kluczowe wydarzenia o charakterze gospodarczym, kulturalnym i promocyjnym.

Znaczniki

Archiwalne