TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Pierwszy z trzech zaplanowanych etapów prac powoli dobiega końca. Remontowany jest odcinek pomiędzy al. Jana Pawła II i ul. Marynarki Wojennej.

Miasto przygotowało ofertę inwestycyjną na zbliżające się doroczne, duże wydarzenie biznesowe. Miasto i Klaster proponują nieruchomości pod inwestycje komercyjne. Są i takie, które można zrealizować w formule partnerstwa publiczno – prywatnego.  Szczegóły już w dniu inauguracji Forum – w poniedziałek, 2 września w Tarnowie. 

Drogowcy bardzo szybko uporali się z remontem nawierzchni w okolicach Burku, przy ul. Bema. W ścisłym centrum miasta jeździmy już bez utrudnień.

Już od poniedziałku, 2 września, zmieniają się rozkłady jazdy linii nr 0, 9 i 31. Ponadto, w związku z zakończeniem wakacji, na liniach nr 5, 6, 33, 206, 208, 210, 224, 225 i 239 zostaną przywrócone do obsługi kursy z oznaczeniem W. Linia nocna N natomiast ostatnie kursy w tym roku wykona w nocy z 1 na 2 września.

Prace remontowo-budowlane rozpoczną się już w najbliższy wtorek, 3 września. Dotyczyć będą wymiany nawierzchni jezdni chodników. W szczegółach - roboty nawierzchniowe polegały będą na frezowaniu, regulacji studni i krat ściekowych oraz ułożeniu wzmocnionej nawierzchni. Będą one wykonywane odcinkowo, przy utrzymanym ruchu pojazdów. Inwestycja kosztuje milion dwieście tysięcy złotych.

Zmiany dotyczyć będą poniedziałku i wtorku - 2 i 3 września. Są one związane z dużym wydarzeniem biznesowym w Tarnowie - VI Forum Inwestycyjnym i przyjazdem do miasta wielu oficjalnych gości. 

Już od 1 września Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tarnowie  rozpoczyna  przyjmowanie wniosków o ustalenie prawa do zasiłku rodzinnego na nowy okres zasiłkowy 2013/2014. Rodziny, których dochód za 2012 r. w przeliczeniu na jedną osobę nie przekracza kwoty 539 zł netto lub 623 zł  (jeśli członkiem rodziny  jest dziecko legitymujące się orzeczeniem o niepełnosprawności, orzeczeniem o umiarkowanym albo o znacznym stopniu niepełnosprawności) - mogą ubiegać się o przyznanie wsparcia finansowego na częściowe utrzymanie dzieci w formie zasiłku rodzinnego wraz z dodatkami.

Tarnów po raz kolejny w finale prestiżowego konkursu Modernizacja Roku 2012. W tym roku Urząd Miasta zgłosił do konkursu odrestaurowany Celestat w Parku Strzeleckim. Tarnów otrzymał Nagrodę im. prof. Wiktora Zina Stowarzyszenia Ochrony Narodowego Dziedzictwa Materialnego

Miało miejsce piękne, historyczne widowisko. W sobotę, 31 sierpnia, odbyła się uroczysta intronizacja króla kurkowego 2013 / 2014. Dotychczasowego króla, Sławomira Kolasińskiego, zastąpił tarnowski przedsiębiorca, Jerzy Gajdosz. Stanowiska marszałków natomiast, zostały objęte przez Mariusza Główczyka i Arkadiusza „Kuba” Fijasa.

W tegorocznym Forum Inwestycyjnym weźmie udział liczna grupa gości z Ukrainy. Zaplanowano dla nich także szereg spotkań w Urzędzie Miasta, jak i podległych miastu jednostkach. To wszystko w ramach projektu wizyty studyjnej realizowanego przez Instytut Studiów Wschodnich.

Znaczniki

Archiwalne