TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

- Przede wszystkim chciałbym podziękować mieszkańcom. To oni zauważyli, że ten obiekt należy zmodernizować. Zgłosili go do Budżetu Obywatelskiego i przegłosowali - mówił prezydent Roman Ciepiela podczas uroczystego otwarcia kompleksu sportowego przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 31 sierpnia. Inwestycja, w skład której wchodzi bieżnia oraz boisko piłkarskie kosztowała ponad 560 tysięcy złotych, z czego 113 tysięcy wyniosło dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki. 

Z inicjatywy magistratu w Tarnowie powstały dwa pierwsze Centra Integracji Społecznej. Trafi do nich początkowo 70 osób, które skorzystają ze szkoleń i podejmą pracę.

Rada Nadzorcza Tarnowskiego Klastera Przemysłowego S.A. w Tarnowie ogłosiła konkurs na stanowisko Prezesa Zarządu.

O potrzebach wielodzietnych rodzin i rozwoju projektu Karty Dużej Rodziny rozmawiano 31 sierpnia, podczas Konferencji „Karta Dużej Rodziny 2.0” odbywającej się w Tarnowskim Teatrze im. L. Solskiego. Obecny na sesji plenarnej Minister Pracy i Polityki Społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz zapowiedział, że już wkrótce składanie wniosków oraz deklaracje dołączenia do grona partnerów programu będzie mogło odbywać się za pośrednictwem Internetu.

W czwartek, 27 sierpnia, zmarł tarnowianin Józef Komarewicz, dziennikarz i poeta. Aktywnie włączał się w organizacje Światowego Forum Mediów Polonijnych. Miał 60 lat. Pogrzeb odbędzie się 1 września o g. 14.00 na cmentarzu na Rzędzinie. 

W związku z utrzymującymi się upałami Tarnowski Ośrodek Sportu i Rekreacji zdecydował się na przedłużenie otwarcia basenów letnich do piątku, 4 września. Planowo baseny miały być czynne do końca wakacji.

Przeszło 22 tysiące uczniów i przedszkolaków tarnowskich placówek rozpocznie jutro nowy rok szkolny. Po raz pierwszy w szkolnych ławkach zasiądzie ponad tysiąc pierwszoklasistów, w tym 600 sześciolatków. Przed uczniami 188 dni nauki. Kolejne wakacje rozpoczną się bowiem dopiero 25 czerwca 2016 roku. 

43 osoby objęto amnestią mandatową w miniony piątek, 28 sierpnia. - Siedemnaście osób przyszło do Straży Miejskiej ze swoimi sprawami, a pozostała liczba to osoby, które w tym dniu skorzystały z darowania winy na mieście - informuje Krzysztof Tomasik, komendant Straży Miejskiej. Najczęstszymi wykroczeniami było nieprawidłowe parkowanie, nieporządek w obrębie nieruchomości oraz nieobyczajne wybryki. 

Przypominamy, że od 1 września obowiązywać będą nowe ceny biletów autobusowych. Za bilet jednorazowy normalny zapłacimy 2,40 zł, a za ulgowy lokalny 1,70 zł. Karnet pięcioprzejazdowy kosztować będzie 10 złotych dla osób nieposiadających zniżek oraz 7 zł dla podróżujących, korzystających z opłat ulgowych. Zmiany te to efekt przyjętej 9 lipca uchwały tarnowskiej Rady Miejskiej. 

W sobotę, 5 września, dzień po futbolowym, rewanżowym spotkaniu reprezentacji Niemiec i Polski sympatycy piłki nożnej oraz elektronicznej rozrywki będą mogli rywalizować ze sobą w piłkarskiej grze FIFA 15 podczas Tarnów FIFA Cup 15. Turniej zostanie rozegrany na kinowym ekranie.

Znaczniki

Archiwalne