TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Na konkurs nadesłano 10 projektów opatrzonych kodem 10 autorów. Projekty odpowiadały wymogom regulaminu – wydrukowane były na maksymalnie trzech planszach o wymiarze 100x70 cm.

Jest szansa, że Miasto stanie się właścicielem obiektów rozwiązując problem zewnętrznego zadłużenia stowarzyszenia ZKS Unia Tarnów i będzie w stanie uratować niszczejącą bazę, wymagającą sporych inwestycji.

27 września 1939 roku Związek Harcerstwa Polskiego przeszedł z jawnego działania do działań konspiracyjnych, stając się jedną z pierwszych organizacji w okupowanej Polsce, która przeszła do podziemia.

Miasto odwiedziła Komisja Przeciwko Rasizmowi i Nietolerancji przy Radzie Europy. Goście zbierali informacje do przygotowywanego raportu na temat sytuacji Romów w Polsce. Byli w miastach, w których zamieszkują członkowie tej mniejszości narodowej.

W spotkaniu pomiędzy Unią Tarnów a Lokomotiv Daugavpils tarnowskie Jaskółki pokonały Łotyszy 61-30 i zapewniły sobie awans do Ekstraligi! Kluczem do zwycięstwa, podobnie jak przez cały sezon, był wyrównany skład Unii. W drużynie gości walkę podjęli bracia Łaguta i Maksim Bogdanow.

Rusza wielkie, dwudniowe święto Szkoły. Uroczystości rozpoczną się mszą świętą w Katedrze, o godzinie 10.00. Oficjalne spotkanie zaproszonych gości odbędzie się w Auli Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

Zgodnie z przesłanym przez Firmę STRABAG powiadomieniem informujemy, że w dniu 29 września w godzinach od 8.00 do 18.00 na ulicy Tuchowskiej – odcinek od skrzyżowania z ulicą Ziaji do skrzyżowania z ulicą Zamkową- zostanie wprowadzona zmiana w organizacji ruchu.

W związku z koniecznością dostosowania pracy sygnalizacji świetlnych do obowiązujących przepisów, obserwowane są czasowe zwiększenia spiętrzeń pojazdów w porównaniu do okresu poprzedzającego wprowadzenie zmian.

Urokliwy plac w Mościcach doczekał się zmiany wyglądu. Z inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół tej dzielnicy Tarnowa, uporządkowano i nazwano go imieniem wielkiego budowniczego Zakładów Azotowych, prywatnie przyjaciela Ignacego Mościckiego, człowieka z niezwykłą historią – Stanisława Kubińskiego.

Zakończył się kolejny konkurs na najpiękniejszy ogród i balkon w naszym mieście „Zielony Tarnów”. Już po raz dziesiąty komisja konkursowa dokonała przeglądu i oceny zgłoszonych obiektów. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem mieszkańców Tarnowa.

Znaczniki

Archiwalne