TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Tarnowskie Centrum Informacji rozpoczyna drugi sezon spotkań edukacyjnych dla najmłodszych mieszkańców Tarnowa, celem spotkań jest edukacja
turystyczna oraz promocja aktywnego spędzania czasu wolnego w Tarnowie i najbliższej okolicy.

Przypadające na przyszły rok stulecie tarnowskiego tramwaju zostanie uczczone w bardzo nietypowy, a jednocześnie atrakcyjny sposób. Będzie to możliwe dzięki odkryciu, jakiego dokonano na placu budowy podczas remontu tarnowskiego dworca PKP.

Użytkownicy jednośladów będą współtworzyć koncepcję tarnowskich ciągów pieszo-rowerowych. To reakcja Prezydenta miasta w sprawie toczącej się w Tarnowie dyskusji na temat jakości dróg dla jednośladów.

Dariusz Madura, zwycięzca ogólnopolskiego programu „Red Bull AS w Karcie”, finaliści tej imprezy oraz Michał Zając, finalista Bridgestone Rok Cup Poland 5 spotkali się z Prezydentem Ryszardem Ścigałą.

Jeśli Twoje dziecko marzy o wystąpieniu w telewizji, ma szansę wygrać udział w finałowych odcinkach programu „Psie opowieści, czyli ochy i fochy”.
Aby wziąć udział w konkursie wystarczy przyjść na przesłuchanie do mobilnego studia TVP, które odwiedzi Tarnów w poniedziałek 4 października.

Podobnie jak w poprzednich latach, 1 października rozpoczyna się jesienna akcja odbierania liści od mieszkańców miasta Tarnowa.

Zakończył się kolejny konkurs na najpiękniejszy ogród i balkon w naszym mieście „Zielony Tarnów”. Po raz jedenasty komisja konkursowa dokonała przeglądu i oceny zgłoszonych obiektów. Pomimo niesprzyjającej tegorocznej aury, do konkursu zgłosiło się wielu uczestników, chociaż nieco mniej niż w latach ubiegłych. Od czerwca do sierpnia komisja konkursowa obejrzała 12 ogrodów przy domach jednorodzinnych, 12 ogrodów przy instytucjach, 7 ogrodów przy budynkach wielorodzinnych oraz 11 balkonów.

Tarnowski tygodnik TEMI umocnił swoją pozycję w rankingu najchętniej czytanych tytułów prasowych w Polsce. Według badań SMG/KRC Millward Brown udział TEMI w rynku wzrósł z 0,47 do 0,51 proc.

Nagrody dla uczęszczających do tarnowskich szkół laureatów ogólnopolskich konkursów i wiele atrakcji dla najmłodszych zaplanowano podczas happeningu „Żyj zdrowo, jedz kolorowo”, który w czwartek, 30 września, odbędzie się w tarnowskim Pałacu Młodzieży.

W tym roku, trwającą 6 lat, naukę w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie, na pierwszym roku, rozpoczęło blisko 50 alumnów. Gościem uroczystości był Prymas Polski, metropolita gnieźnieński, Arcybiskup Józef Kowalczyk.

Znaczniki

Archiwalne