TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci pana Stanisława Martyki, wieloletniego Prezesa Miejskiego Zarządu Budynków. Ceremonia pogrzebowa odbędzie się w sobotę, 1 października o godzinie 14:00 w kaplicy na cmentarzu parafialnym Tarnów - Rzędzin. Przez siedemnaście lat pełnienia funkcji Prezesa MZB dbał o dobro spółki, powierzonego jej majątku. Nie bacząc na uwarunkowania zewnętrzne zawsze na pierwszym miejscu stawiał interes społeczny. Największą wartością był dla niego człowiek.

Zakończył się kolejny konkurs na najpiękniejszy ogród i balkon „Zielony Tarnów”. Po raz dwunasty komisja konkursowa dokonała przeglądu i oceny zgłoszonych obiektów. Tegoroczna edycja cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców miasta, zgłosiło się więcej uczestników niż w latach ubiegłych. Wiele osób wzięło udział w konkursie po raz pierwszy. Od czerwca do sierpnia specjalna komisja obejrzała 16 ogrodów przy domach jednorodzinnych, 10 ogrodów przy instytucjach, 12 ogrodów przy budynkach wielorodzinnych oraz 17 balkonów. Od pierwszej edycji w 2002 roku, konkurs cieszy się niesłabnącą popularnością - w tym roku wystartowało w nim 55 obiektów.

W czwartek obchodziliśmy Światowy Dzień Serca, tym razem pod hasłem "Twój Świat, Twój Dom, Twoje Serce". Przy tej okazji Polskie Towarzystwo Kardiologiczne zachęcało do profilaktyki, m.in. zerwania z nałogami, aktywności fizycznej i zmiany diety.

Tarnowski Zarząd Dróg Miejskich informuje, że dzisiaj rozpoczęto roboty związane z remontem nawierzchni ulicy Kaczkowskiego. Jutro natomiast nastąpi całkowite zamknięcie przejazdu tą ulicą. W miarę możliwości dopuszczone będą tylko dojazdy do nieruchomości posiadających na swoim terenie parkingi i garaże. Identyfikatory i abonamenty uprawniające do postoju na ulicy Kaczkowskiego honorowane będą na miejscach do parkowania zlokalizowanych na ulicach przyległych.

Rowerowy Tarnów zaprasza po raz kolejny wszystkich rowerowych sympatyków na Masę Krytyczną. Tym razem rowerzyści pojadą pod hasłem "Jesteśmy widoczni na drodze".

Zakończono prace przy budynku zlokalizowanym na terenie Domu Pomocy Społecznej dla Osób Przewlekle Somatycznie Chorych przy ul. Szpitalnej, do którego już wkrótce przeprowadzi się Dom Dziennego Pobytu mieszczący się przy ul. PCK.

To już piąta edycja tego prestiżowego konkursu. Odbyło się pierwsze spotkanie członków Kapituły rekomendującej zwycięzców Nagrody za najlepszą pracę magisterską i licencjacką o tematyce związanej z Tarnowem lub powiatem tarnowskim. Do konkursu można było zgłaszać prace obronione przez absolwentów małopolskich szkół wyższych w roku akademickim 2009/2010.

Jubileusz był doskonałą okazją do podsumowania dotychczasowej działalności placówki, przypomnienia największych osiągnięć jej uczniów, ale również spotkań po latach w gronie absolwentów, którzy specjalnie na tę okazję przyjechali do Tarnowa.

Około czterystu młodych ludzi wzięło udział w spotkaniach z gwiazdami sportu goszczącymi w ramach Tauron Tennis Cup – Otwartych Mistrzostw Tarnowa Par Deblowych w Tenisie ziemnym 2011. Głównymi gwiazdami tegorocznego turnieju byli, podobnie jak rok temu, Marcin Matkowski i Mariusz Fyrstenberg.

Rok 2010 był dotychczas najlepszym rokiem dla spółek komunalnych. W 2010 roku wygenerowały one przychody na kwotę 199,9 mln zł, o 4,5% więcej niż w 2009 roku.

Znaczniki

Archiwalne