TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Jeszcze tylko kilka dni zostało na przeprowadzenie konsultacji społecznych w sprawie dwóch projektów uchwał, które Komisja Statutowa skierowała pod obrady Rady Miejskiej. Dokumenty te dotyczą zmian w statutach tarnowskich osiedli oraz podziału Osiedla Rzędzin i utworzenia jednostki pomocniczej pod nazwą Osiedle Nr 16 „Zielone”. 

W niedzielę, 11 października, po raz kolejny tarnowska Starówka zapełni się amatorami ulicznego biegania, którzy rywalizować będą na trasie Tarnowskiego Biegu Leliwitów. Biegacze zmierzą się na dystansach 10 km w biegu głównym oraz 2,5 km w biegu masowym. Początek o godzinie 13:30.

„Małżeński Rajd Dakar” to spektakl komediowy z udziałem Katarzyny Pakosińskiej i Mirosława Zbrojewicza, którzy wcielają się w role teatralnego małżeństwa po przejściach. Wypełnioną genialnym żartem opowieść o codziennych małżeńskich problemach: wychowaniu dzieci, budowie domu, zazdrości będzie można obejrzeć na deskach tarnowskiego teatru już 14 października. Początek spektaklu o godzinie 18:00.

Ruszył remont ul. Piłsudskiego. Zakresem robót objęto odcinek od Al. Solidarności do ul. Słowackiego. Prace potrwają do końca października. Koszt robót to suma niemal 150 tysięcy złotych.

Z okazji 200-lecia urodzin Józefa Władysława  Krogulskiego - wywodzącego się z Tarnowa wybitnego pianisty, kompozytora, cenionego pedagoga oraz organizatora i dyrygenta chórów kościelnych, rok 2015 w tarnowskiej kulturze został ogłoszony Rokiem Krogulskiego. W dniach 2- 4 października odbędą się uroczystości z tej okazji.

Jubileusz 90-lecia działalności obchodzi w tym roku Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych, zwany potocznie Szkołą Szczepanika. Z tej okazji dzisiaj, 28 września, w tarnowskim teatrze odbyła się uroczysta gala rocznicowa. 

Już w najbliższą sobotę, 3 października, odbędzie się II Mościcki Bieg o Puchar Zarządu Grupy Azoty. Do tej pory zapisało się 131 zawodników z całej Polski. Startować będzie można na dwóch dystansach: 3330 metrów i 10 km. 

Ruszyła czwarta edycja Tarnowskiej Ligi Debatanckiej. W tym sezonie chęć udziału w projekcie wyraziło 13 szkół, z czego dwie placówki zgłosiły po dwie drużyny. Dzisiaj, 28 września, podczas oficjalnej konferencji prasowej rozlosowano grupy. W pierwszej kolejności uczestnicy przejdą warsztaty. Następnie przystąpią do debat. Tematy będą znane na początku października.

Znamy już zwycięzców XIX Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii Talia 2015. Teatr „Bagatela” im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego w Krakowie zdeklasował konkurencję zdobywając cztery  z dziesięciu nagród.

Wczoraj, dzień przed finałem XIX Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii Talia Tarnów 2015, na deskach „Solskiego” mieliśmy okazję zobaczyć spektakl Joanny Szczepkowskiej „Pelcia, czyli jak żyć, żeby nie odnieść sukcesu”. Był to spektakl dodatkowy, nie biorący udziału w konkursie.

Znaczniki

Archiwalne