TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Nadchodzący weekend zapowiada się bardzo sportowo, głównie za sprawą zawodów lekkoatletycznych na nowo otwartym stadionie przy ul. Piłsudskiego. Początek jesieni przywitamy na tarnowskich błoniach licznymi atrakcjami, a tajniki nauki zgłębiać będziemy nocą. Ponadto wielki powrót Muminków na tarnowską scenę i święto osiedla Mościce. 

Dzisiaj, podczas drugiego dnia zmagań w Otwartych Mistrzostwach Tarnowa w lekkiej atletyce oficjalnie oddano do użytku stadion Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Piłsudskiego. - Jest to chyba najpiękniejszy obiekt sportowy w Tarnowie. Obiekt, który jest otwarty dla wszystkich chcących trenować. Trenują tu nie tylko lekkoatleci, ale również piłkarze. Rosną nam autentyczne talenty w wielu dziedzinach – powiedział prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela.

Od najbliższej niedzieli, 1 października, pomocy lekarskiej w godzinach wieczornych, nocnych i w święta będą udzielały wyłącznie oba tarnowskie szpitale, przestaną ją natomiast świadczyć trzy przychodnie, które robiły to do tej pory. To efekt decyzji Sejmu, który wiosną przyjął ustawę o zmianach w systemie świadczenia opieki zdrowotnej.

Do 13 października mieszkańcy Małopolski mogą decydować, na co przeznaczyć osiem milionów złotych, pochodzących z budżetu małopolskiego samorządu. W trwającej właśnie drugiej już edycji Budżetu Obywatelskiego Małopolski do głosowania dopuszczonych zostało 160 zadań z całego województwa. 32 z nich dotyczą Tarnowa, powiatu tarnowskiego lub tarnowskiego subregionu.

 

Na przyszły tydzień planowane jest położenie nawierzchni na modernizowanej bieżni przy ulicy Szujskiego. Wykonawca będzie mógł rozpocząć prace, gdy podbudowa bieżni wyschnie po niedawnych, długotrwałych i bardzo intensywnych opadach deszczu. - To konieczne z powodów technicznych, teraz jest zbyt mokro, aby kłaść nawierzchnię – mówi Rafał Nakielny, dyrektor Wydziału Infrastruktury Miejskiej Urzędu Miasta Tarnowa i dodaje, że prace przy układaniu nawierzchni bieżni powinny potrwać około dziesięciu dni.

 

Sześć ulic, trzy skwery, plac i rondo zmieniły lub dostały nazwy. Uchwały o zmianach, które w ubiegłym tygodniu zostały podjęte przez Radę Miejską w Tarnowie, wejdą w życie 14 dni po ogłoszeniu ich w Dzienniku Urzędowym Województwa Małopolskiego. 

 

W ostatnim czasie Zarząd Dróg i Komunikacji rozstrzygnął przetargi na budowę oświetlenia ulicznego. Mieszkańcy Mościc zyskają w sumie 21 słupów oświetleniowych, zlokalizowanych przy ul. Burkiewicza, Bończyka, Wojnarskich, Czupiela i Tenerowicza. Inwestycja ma zostać zakończona w połowie grudnia i kosztować niemal 220 tys. zł.

Na początku października rozpocznie się remont ul. Kapitulnej. Ulica zyska nową, równą nawierzchnię, lecz zostanie zachowany jej historyczny charakter. Na czas remontu ulica zostanie zamknięta.

Dzieci z  Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej „Przyjazny dom” zamieszkały już w nowym domu przy ul. Gruntowej w Tarnowie. Nowe lokum ma być namiastką domu rodzinnego, gdzie mieszkańcy będą czuć ciepło ogniska domowego.  

Już jutro, w piątek 29 września zmodernizowany stadion Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Piłsudskiego zostanie oficjalnie otwarty. W trakcie trzydniowych Otwartych Mistrzostw Tarnowa rywalizować będą na nim uczniowie tarnowskich szkół oraz zawodnicy reprezentujący kluby z Małopolski i Podkarpacia. – Do dyspozycji mieszkańców oddajemy obiekt, który pozwala w dobrych warunkach realizować swoje sportowe pasje – podkreśla Roman Ciepiela, prezydent Tarnowa.

Znaczniki

Archiwalne