TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Tarnów, podobnie jak w latach ubiegłych, przyłączył się do udziału w kampanii Europejski Dzień Bez Samochodu. Jutro, 22 września, właściciele i współwłaściciele samochodów osobowych będą mogli podróżować wszystkimi autobusami komunikacji miejskiej za darmo.

Pułkownik Jerzy Pertkiewicz zostanie Honorowym Obywatelem Miasta Tarnowa. Podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej w Tarnowie radni jednogłośnie przyjęli uchwałę w tej sprawie. Była to wspólna inicjatywa Romana Ciepieli, Prezydenta Tarnowa i Kazimierza Koprowskiego, przewodniczącego Rady Miejskiej w Tarnowie, a z ideą uhonorowania pułkownika wystąpiła posłanka Urszula Augustyn.

O tym czy rzeczywiście potrafimy się śmiać z samych siebie przekonali się wczoraj widzowie, którzy wzięli udział w kolejnej konkursowej propozycji tegorocznej Talii. „Drugi spektakl” w reżyserii Anny Karasińskiej obnażył zachowania widowni w teatrze.

Ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne Ekopiknik w Parku Strzeleckim, który miał odbyć się jutro, 22 września, został odwołany. 

Przewodniczący Rady Miejskiej zwołał na dzisiaj, 21 września, XLIII zwyczajną sesję. Podczas obrad poruszony zostanie temat działalności spółek komunalnych, a także wykonanie miejskiego budżetu za I półrocze 2017 roku. Radni podejmą również uchwałę w sprawie nadania tytułu honorowego obywatela miasta Jerzemu Pertkiewiczowi. Rozpoczęcie o godz. 9:00 w Sali Lustrzanej.

Synoptycy z Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych w Krakowie ostrzegają przed intensywnymi opadami deszczu, których można spodziewać się przez cały dzisiejszy dzień oraz jutro, do późnego wieczora.

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie uchylił postanowienie Samorządowego Kolegium Odwoławczego, które w marcu zdecydowało, że tarnowscy urzędnicy nie mogą domagać się rozbiórki kurnika w Krzyżu. Sprawa kurnika ma zostać zbadana ponownie, a to oznacza, że działalność fermy, przeciwko której protestują okoliczni mieszkańcy, może zostać przerwana.

 

Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie nie wyraził zgody na całkowite wyłączenie z ruchu tunelu pod linią kolejową na ulicy Rudy – Młyny. Kolej zacznie remont wiaduktu w najbliższy poniedziałek, 25 września, jednak po interwencji urzędników jego wykonawca został zobowiązany do zapewnienia całkowitej przejezdności w godzinach porannego i popołudniowego szczytu komunikacyjnego.

 

Dziś o godzinie 15.00 w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku uroczyście rozpoczną kolejny rok akademicki. Wykład inauguracyjny „Między wolną wolą a determinizmem” wygłosi doktor Tomasz Kozioł, sędzia Sądu Okręgowego. 

 

 

 

Na odbywającej się w São Paulo wystawie „Eye on Poland” znalazły się prace tarnowianki Magdaleny Burdzyńskiej. – Artyści, którzy zostali zaproszeni na tę prestiżową wystawę, nie są przypadkowi. To autorzy najlepszych prac graficznych w Polsce – podkreśla Ewa Łączyńska-Widz, dyrektor Biura Wystaw Artystycznych, stale współpracującego z artystką.