TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Rada Osiedla Starówka, Muzeum Okręgowe w Tarnowie oraz Tarnowskie Centrum Informacji zapraszają na #INSTAspacery po tarnowskiej starówce. - Zwiedzasz? Robisz zdjęcia? Spacerujesz? Połącz to! – w ten sposób organizatorzy zapraszają potencjalnych uczestników.

PGNiG Obrót Detaliczny podpisało umowę na dostawy ekologicznego paliwa gazowego CNG dla Tarnowa. Małopolskie miasto od lat konsekwentnie stawia na transport niskoemisyjny, a niedawno zdecydowało się rozbudowę floty pojazdów napędzanych gazem ziemnym. Już niebawem na tarnowskie ulice wyjedzie 21 nowych autobusów Scania oraz 2 śmieciarki, zasilane gazem dostarczanym przez PGNiG Obrót Detaliczny.

Synoptycy z Biura Prognoz Meteorologicznych w Krakowie ostrzegają przed burzami z gradem, których można się dzisiaj w godzinach popołudniowych i wieczornych oraz jutro w nocy spodziewać w powiecie tarnowskim.

Sporo kontrowersji wzbudził plan budowy obwodnicy wschodniej. Mieszkańcy osiedla „Rzędzin” z niepokojem pytali o  plan zagospodarowania przestrzennego dla tej części Tarnowa, zakładający m.in. jej budowę.

Na zakończenie Małopolskich Dni Osób Niepełnosprawnych w subregionie tarnowskim, w czwartek 21 czerwca, na tarnowskim rynku odbędzie się impreza „Wianki – magia letniego przesilenia”.

Już jutro przy ul. Wałowej 10 stanie namiot edukacyjny „Być jak Ignacy”. Przez pięć godzin (od 9.00 do 14.00) młodzi i nieco starsi tarnowianie, będą mogli poznawać historię przemysłu naftowego oraz dobrze się bawić.

W związku z rozpoczynającymi się wakacjami, Zarząd Dróg i Komunikacji wprowadza od soboty 23 czerwca zmiany w tarnowskiej komunikacji miejskiej. Wzorem lat ubiegłych uruchomiona zostanie linia nocna „N”. Zmianie ulegną rozkłady jazdy autobusów nr 9 i 222, a na kilku innych liniach komunikacji miejskiej nie będą obsługiwane kursy oznaczone „W – nie kursuje w okresie wakacji”.

Pierwszego czerwca Ministerstwo Cyfryzacji uruchomiło usługę umożliwiającą rodzicom zarejestrowanie online narodzin dziecka. Potrzebne są do tego jedynie Profil Zaufany i kilka minut.

Samorządowcy z Tarnowa i sąsiednich gmin, parlamentarzyści, przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad z Krakowa oraz Rzeszowa, miejscy urzędnicy, tarnowscy radni i mieszkańcy dyskutowali dziś w Sali Lustrzanej o przebiegu wschodniej obwodnicy Tarnowa, wybranym przez GDDKiA.

 

Na ten dzień czekało wielu tarnowian. Po kilku latach starań udało się odnowić letni amfiteatr przy ul. Kopernika. Dziś ponownie otworzył swoje bramy, dzięki czemu miasto zyskało kolejny obiekt kultury, a mieszkańcy miejsce do wypoczynku.

Znaczniki

Archiwalne