TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Przewodniczący Rady Miejskiej zwołał na dzisiaj, 21 września, XLIII zwyczajną sesję. Podczas obrad poruszony zostanie temat działalności spółek komunalnych, a także wykonanie miejskiego budżetu za I półrocze 2017 roku. Radni podejmą również uchwałę w sprawie nadania tytułu honorowego obywatela miasta Jerzemu Pertkiewiczowi. Rozpoczęcie o godz. 9:00 w Sali Lustrzanej.

Synoptycy z Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych w Krakowie ostrzegają przed intensywnymi opadami deszczu, których można spodziewać się przez cały dzisiejszy dzień oraz jutro, do późnego wieczora.

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie uchylił postanowienie Samorządowego Kolegium Odwoławczego, które w marcu zdecydowało, że tarnowscy urzędnicy nie mogą domagać się rozbiórki kurnika w Krzyżu. Sprawa kurnika ma zostać zbadana ponownie, a to oznacza, że działalność fermy, przeciwko której protestują okoliczni mieszkańcy, może zostać przerwana.

 

Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie nie wyraził zgody na całkowite wyłączenie z ruchu tunelu pod linią kolejową na ulicy Rudy – Młyny. Kolej zacznie remont wiaduktu w najbliższy poniedziałek, 25 września, jednak po interwencji urzędników jego wykonawca został zobowiązany do zapewnienia całkowitej przejezdności w godzinach porannego i popołudniowego szczytu komunikacyjnego.

 

Dziś o godzinie 15.00 w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku uroczyście rozpoczną kolejny rok akademicki. Wykład inauguracyjny „Między wolną wolą a determinizmem” wygłosi doktor Tomasz Kozioł, sędzia Sądu Okręgowego. 

 

 

 

Na odbywającej się w São Paulo wystawie „Eye on Poland” znalazły się prace tarnowianki Magdaleny Burdzyńskiej. – Artyści, którzy zostali zaproszeni na tę prestiżową wystawę, nie są przypadkowi. To autorzy najlepszych prac graficznych w Polsce – podkreśla Ewa Łączyńska-Widz, dyrektor Biura Wystaw Artystycznych, stale współpracującego z artystką.

Wraz z nowym rokiem akademickim do Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej wracają Tarnowskie Piątki Naukowe. Cykl wykładów poświęcony będzie zagadnieniom z matematyki, chemii i ochrony środowiska. Udział w spotkaniach jest bezpłatny. Pierwszy z wykładów zaplanowano 6 października.

Pod znakiem miłości i intrygi upłynął kolejny dzień teatralnego festiwalu komedii. Aktorzy z Lubuskiego Teatru z Zielonej Góry zafundowali publiczności dużą dawkę śmiechu. Był to piąty z kolei spektakl konkursowy.

Już za niespełna dwa tygodnie zmodernizowany stadion przy ul. Piłsudskiego zostanie oficjalnie otwarty. W trakcie trzydniowej lekkoatletycznej imprezy rywalizować będą uczniowie tarnowskich szkół oraz lekkoatleci reprezentujący kluby z Małopolski i Podkarpacia. – Do dyspozycji mieszkańców oddajemy obiekt, który pozwala w dobrych warunkach realizować swoje sportowe pasje – podkreśla Roman Ciepiela, prezydent Tarnowa.

Dunikowskiego i Reisinga to kolejne ulice, które zostaną wyremontowane w najbliższym czasie w Tarnowie. W przypadku pierwszej koszt inwestycji wyniesie ponad 300 tys. złotych, natomiast drugiej niemal 140 tys. złotych.