TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Biskup tarnowski Andrzej Jeż podziękował prezydentowi Tarnowa, Romanowi Ciepieli, za pomoc w przygotowaniu uroczystości koronacji figury Matki Bożej Fatimskiej, która odbyła się 4 czerwca. - Uprzejmie proszę o przyjęcie serdecznego podziękowania za życzliwą i pełną zaangażowania pomoc – napisał biskup tarnowski w piśmie, przekazanym prezydentowi  miasta.

 

Sobotni wieczór na tarnowskim Rynku zapisze się pod znakiem kubańskich rytmów. W ramach wydarzeń odbywających się na „Wyspie Wilkonia” 22 lipca i 30 sierpnia od godz. 20:00 odbywać się będą salsoteki.  

W tym roku na tarnowskich placach zabaw zaplanowano montaż sprzętu za ponad 300 tys. złotych. Nowe atrakcje pojawią się m.in. na placach przy ul. Zgody, ul. Skowronków, ul. Bitwy pod Monte Cassino, ul. Ogrodowej. Z niektórych można już korzystać, np. z labiryntu na Rynku czy stołów do gry w szachy w Parku Strzeleckim.

Według prognoz synoptyków temperatura w Tarnowie może dziś przekroczyć 30 stopni Celsjusza. Na Rynku i na Placu Sobieskiego staną kurtyny wodne, pod którymi mieszkańcy będą mogli znaleźć ochłodę.

 

Najbliższa sobota zapowiada się bardzo interesująco dla tarnowskich miłośników broni i to zarówno tej współczesnej, jak i historycznej. Na terenach strzelnicy Ligi Obrony Kraju przy ul. Krzyskiej 17 odbędzie się bowiem III Tarnowski Piknik Strzelecki. W czasie jego trwania będzie można m.in. postrzelać z legendarnego AK 47 czy zobaczyć pistolet Parabellum P08. Najmłodsi będą mogli spróbować przejść przez „pole minowe”, a dla wygłodniałych organizatorzy przygotują coś do przekąszenia z grilla.

Dziewczęcy Chór Katedralny "Puellae Orantes" po raz kolejny znalazł się wśród finalistów Grand Prix międzynarodowego konkursu chóralnego.  – Znaleźć się w gronie finalistów międzynarodowego konkursu to zawsze największe wyróżnienie – podkreśla Aleksandra Topor, kierownik artystyczny chóru

Chcesz podzielić się z innymi swoją opinią na temat kultury w mieście? Przyjdź na spotkanie i powiedz, co sądzisz. Już w najbliższy wtorek, 25 lipca, w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Tarnowa, ul. Goldhammera 3, odbędzie się otwarte spotkanie będące jednym z elementów opracowywanej właśnie diagnozy stanu kultury w Tarnowie. Debata rozpocznie się o godz. 15:00.

Jak informuje Tarnowski Ośrodek Sportu i Rekreacji, 20 lipca z Parku Wodnego przy ul. Piłsudskiego będzie można skorzystać tylko w godz. od 6:00 d 8:00. Utrudnienia te wynikają z prowadzenia prac modernizacyjnych przy magistrali ciepłej wody przez Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Tarnowie.

Prezydent Miasta Tarnowa zaprasza organizacje pozarządowe do udziału w otwartym konkursie na nieodpłatne udzielanie porad prawnych dla mieszkańców, w terminie od 1 września do 31 grudnia 2017 roku. Oferty można składać do 3 sierpnia za pośrednictwem poczty lub osobiście w Urzędzie Miasta Tarnowa.

 

Na niecodzienny pomysł wpadli radni z Rady Osiedla Westerplatte. Proponują plenerową lekcję historii w formie kina letniego. Pierwsze ze spotkań filmowych „Nie zapomnijmy” już dziś (18 lipca) o godz. 20:30 przy kompleksie boisk sportowych na Os. Westerplatte.