TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Przed nami bardzo upalne dni. Jak informują synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie, od jutra temperatura może w ciągu dnia osiągać od 30 do 34 stopni Celsjusza.

 

Gra terenowa dla całych rodzin, warsztaty koralowe, zumba w plenerze, bezpłatne badania, znakowanie rowerów, ekologiczny pokaz mody czy koncert zespołu The Stream Cover Band, to niektóre z wielu atrakcji czekających na wszystkich, którzy w sobotę 25 sierpnia między godz. 10 a 18 pojawią się na tarnowskich Błoniach na pikniku ekologicznym Tarnowscy Pogromcy Smoga.

Tarnowskie Centrum Kultury oraz tarnowska Szkoła Tańca Sun Salsa serdecznie zapraszają w każdy wtorek sierpnia (7, 14, 21, 28) na darmowe lekcje tańców Latino na deskach Amfiteatru.

Przed nami największe wydarzenie kulinarne w regionie, które Województwo Małopolskie organizuje po raz czternasty. To wyjątkowa impreza z udziałem producentów regionalnych, lokalnych i tradycyjnych specjałów. 

Tarnowskie Wodociągi informują, że będą prowadziły prace na ul. Spokojnej, Szpitalnej, Lotniczej, Jarej, Fredry, Czajki, Agrestowej, Droga do Huty oraz Mościckiego.

Przed nam druga połowa wakacji. Zapraszamy do letniego amfiteatru, który wypełni szereg różnorodnych propozycji kulturalnych m.in. projekcje bajek, animacji i filmów.

W poniedziałek, 6 sierpnia, obchodzić będziemy 104. rocznicę wymarszu I Kompanii Kadrowej z Oleandrów.

Tym razem wśród propozycji na wakacyjny weekend znajdują się między innymi: spotkanie z bluesem, rajd rowerowy, wernisaż wystawy ilustracji modowych, kolejny spacerek po Tarnowie i potańcówka w niedzielny wieczór.

 

Na ul. Piekarskiej, w cieniu kolorowych parasolek, powstało "LawenLove"  miejsce otwarte dla wszystkich, pachnące kawą i urzekające lawendowym wystrojem.

Zakupy biletów okresowych przez telefon komórkowy - to nowa propozycja dla pasażerów tarnowskiej komunikacji miejskiej. Bilety okresowe imienne i bilety jednorazowe można kupować za pomocą aplikacji zbiletem.pl, działającej na smartfonach z systemem Android oraz iPhone’ach. Aplikacja jest darmowa.

 

Znaczniki

Archiwalne