TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Zespół Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie został wyróżniony tytułem „Hipokrates Małopolski 2018” na powiatowym etapie plebiscytu, organizowanego przez „Gazetę Krakowską”. Pacjenci wybierają w nim najbardziej godnych polecenia lekarzy, pielęgniarki, położne, farmaceutów, a także przyjazne pacjentom przychodnie i szpitale.

Wczoraj, 11 października, odbyła się ostatnia zwyczajna sesja Rady Miejskiej w Tarnowie siódmej kadencji. Podczas sesji radni nie tylko prowadzili obrady, ale też podziękowali koleżankom i kolegom oraz prezydentowi, jego zastępcom i pracownikom Urzędu Miasta Tarnowa za cztery lata wspólnej pracy.

 

Przejazd pod remontowanym przez kolejarzy wiaduktem na ulicy Krakowskiej będzie się od dziś odbywał jezdnią północną. Samochody pojadą nią w obu kierunkach, a jezdnia południowa, którą teraz odbywa się ruch, zostanie zamknięta.

 

W niedzielę, 14 października, ulicami Tarnowa przejdzie X Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpocznie się w południe mszą świętą w Bazylice Katedralnej. Po zakończeniu nabożeństwa uczestnicy przejdą z Placu Katedralnego ulicami Katedralną, Wałową, Lwowską, Orkana i Dąbrowskiej do kościoła Błogosławionej Karoliny.

 

Rada Miejska Tarnowa podczas XLI zwyczajnej sesji przyjęła wczoraj (11 października) informację Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska o stanie środowiska w Tarnowie w 2017 roku. Wynika z niej, że jakość powietrza i wody w naszym mieście jest dobra.

 

Podczas miejskich obchodów, przypadającego na 14 października, Dnia Edukacji Narodowej, prezydent Tarnowa Roman Ciepiela uhonorował 117 tarnowskich pracowników oświaty. Na wyróżnienia przeznaczono z budżetu miasta ponad 350 tysięcy złotych.

Ścisłe centrum Tarnowa, dwukrotnie większa powierzchnia, nowe sale dla czytelników i użytkowników, pracownia komputerowa oraz obszerny magazyn na księgozbiór – to tylko kilka zalet nowej siedziby, do której przeniosła się Biblioteka Pedagogiczna.

Spory wybór będą mieli podczas weekendu tarnowscy melomani. Amatorów twórczości Aleksandra Fredry zapraszamy do teatru na „Śluby panieńskie”, polecamy także kolejny seans w cyklu „Cinemarzenie” oraz oprowadzanie po wystawie w Biurze Wystaw Artystycznych. Jak zwykle nie zabraknie również emocji sportowych, związanych zarówno z grami zespołowymi, jak i z żużlem. Dla amatorów aktywnego wypoczynku przeznaczone są natomiast Bieg Leliwitów oraz Memoriał Pływacki.

Zapraszamy na spotkanie informacyjne, na którym będzie można dowiedzieć się, jak uzyskać dofinansowanie do wymiany starych pieców węglowych na nowoczesne źródła ciepła. Spotkanie, organizowane przez Ministerstwo Środowiska, odbędzie się w Sali Lustrzanej przy ulicy Wałowej 10, w najbliższy poniedziałek, 15 października o godzinie 18.

Urząd Miasta Tarnowa organizuje konkurs plastyczny „Polska sto lat niepodległa”. Jego celem jest propagowanie wśród uczniów postaw patriotycznych oraz kształtowanie poczucia świadomości narodowej i szacunku wobec ojczyzny.

Znaczniki

Archiwalne