TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Dopuszczalne normy stężenia pyłu zawieszonego w powietrzu zostały dziś rano (17 stycznia) przekroczone ponad czterokrotnie. Również prognoza na kolejne godziny nie jest korzystna. Osoby starsze, dzieci i kobiety w ciąży powinny ograniczyć przebywanie na zewnątrz. Należy też zrezygnować z wietrzenia pomieszczeń i z uprawiania sportu – biegania czy jazdy na rowerze.

Niemal 290 tysięcy złotych udało się zebrać w ramach tarnowskiego 25. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W dalszym ciągu można brać udział w licytacjach, z których dochód zasili konto Orkiestry. Pieniądze te zostaną przeznaczone na ratowanie życia i zdrowia na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom.

Blisko 84 miliony złotych – taka kwota z budżetu Tarnowa w postaci różnych świadczeń trafiła w ubiegłym roku do tarnowskich rodzin. Najwięcej pieniędzy, bo niemal 40 milionów, wypłacono w ramach rządowego programu „Rodzina 500+”. 

Niemal 2,5 mln złotych zostanie przeznaczone na wsparcie dla przedsiębiorców w ramach projektu Business Boost for Malopolska. Na realizację tego przedsięwzięcia Urząd Miasta Tarnowa otrzymał ponad 2,1 mln złotych europejskiego dofinansowania. Dzięki projektowi 125 firm z Małopolski, a przede wszystkim Subregionu Tarnowskiego, weźmie udział w szkoleniach i warsztatach oraz będzie mogło uczestniczyć w branżowych targach za granicą, gdzie poszukiwać będą partnerów do współpracy oraz promować swoje przedsiębiorstwa.

Niemal tysiąc wolontariuszy kwestowało w ramach 25. tarnowskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wstępne wyniki zbiórki poznamy dopiero jutro, 16 stycznia. W tym roku zbierano fundusze dla ratowania życia i zdrowia na oddziałach pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

Z Leszkiem Opielą, wolontariuszem kwestującym na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, rozmawia Weronika Witos

Z Agatą Grudzień, zastępcą szefa Tarnowskiego Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, rozmawia Weronika Witos

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w najbliższą niedzielę, 15 stycznia, po raz 25-ty. Niemal tysiąc wolontariuszy będzie kwestować w Tarnowie i okolicy, zbierając fundusze dla ratowania życia i zdrowia na oddziałach pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. W ramach tarnowskiego finału zaplanowano szereg imprez, m.in. dla miłośników motoryzacji. Nie zabraknie koncertów na Rynku, a także tradycyjnego światełka do nieba.

Czytelnictwo w Tarnowie ma się całkiem nieźle. Taki wniosek płynie ze statystyk Miejskiej Biblioteki Publicznej za rok 2016. W ubiegłym roku tarnowską placówkę odwiedzono 260 tysięcy razy. To o około 30 tysięcy razy więcej niż 2015 r. 

Rada Miejska w Tarnowie przyjęła najważniejszą dla miasta i jego mieszkańców uchwałę – budżet Tarnowa na 2017 rok. Radni podjęli decyzję jednomyślnie.