TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Pasażerowie podróżujący liniami 3, 9 lub 14 powinni zwrócić uwagę na nowy rozkłady jazdy autobusów. Od 18 listopada zmieniają się godziny odjazdów wybranych kursów. Zmian tych dokonano na prośbę mieszkańców.

W programie najbliższej, zaplanowanej na czwartek 30 listopada, sesji Rady Miasta znaleźć ma się głosowanie nad uchwałą w sprawie nadania stadionowi Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Piłsudskiego imienia trenera Emila Wzorka. Z odpowiednim wnioskiem zwrócili się do prezydenta Tarnowa Romana Ciepieli przedstawiciele tarnowskiego środowiska lekkoatletycznego.

Jeżeli pozwolą na to warunki atmosferyczne, a zwłaszcza niezbyt wysoka temperatura, już za niewiele ponad dwa tygodnie skorzystać będzie można z sztucznie mrożonych lodowisk Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Ich otwarcie planowane jest na piątek 1 grudnia.

W ciągu kilku ostatnich dni zimowy sprzęt dwa razy wyjechał na tarnowskie ulice. Dzisiejszej nocy trzy samochody zostały wysłane przez dyspozytora do posypania skrzyżowań, wiaduktów i wzniesień, czyli miejsc, które oblodzone mogą być niebezpieczne dla kierowców.-  Jesteśmy gotowi do tegorocznej zimowej akcji – mówi Krzysztof Kluza z tarnowskiego Zarządu Dróg i Komunikacji.

 

 

 

Do końca listopada mieszkańcy mogą oddawać liście i inne odpady zielone, zebrane w czasie porządkowania posesji przed nadejściem zimy. Ich zbiórka, zgodnie z harmonogramami, zostanie przeprowadzona jeszcze dwukrotnie, bez żadnych dodatkowych opłat. - Liście odbieramy bezpłatnie, w ramach umów na odbiór odpadów komunalnych – przypomina Michał Szczakuła z Referatu Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Tarnowa.

 

W związku z uruchomieniem przez Ministerstwo Cyfryzacji nowej Centralnej Ewidencji Pojazdów  i Kierowców klienci, którzy załatwiają swoje sprawy w Wydziale Komunikacji Urzędu Miasta Tarnowa, mogą się spodziewać, że czas ich obsługi będzie nieco dłuższy niż zwykle. - Za ewentualne uciążliwości przepraszamy, nie mamy wpływu na działanie systemu – mówi Jolanta Gawron z Wydziału Komunikacji.

 

 

Trzy tarnowskie firmy otrzymały Krakowskie Dukaty, czyli najważniejsze małopolskie nagrody gospodarcze, którymi honorowani są przedsiębiorcy i menadżerowie. Statuetki trafiły do rąk Zbigniewa Papiernika, właściciela Firmy Gastronomiczno – Handlowej PAPiTAR i Henryka Łabędzia, prezesa Zarządu Zakładów Mechanicznych Tarnów. Leszek Roleski, właściciel Zakładów Przetwórstwa Mięsnego Rol-Pek, został wyróżniony honorowym Złotym Krakowskim Dukatem.

 

Niezwykli mieszkańcy, tajemnicza liczba 72 i najcieplejsze miejsce w Polsce – tak charakteryzują Tarnów dziennikarze RMF. Materiał o atrakcjach i ciekawostkach związanych z miastem opublikowano w cyklu „Bajeczna Polska” w stronach radia RMF FM. 

Trzy lata pozbawienia wolności dla Ryszarda Ścigały – taki wyrok zapadł w Sądzie Okręgowym w Tarnowie. Były prezydent Tarnowa został oskarżony o przyjęcie w 2010 r. 70 tys. zł łapówki od przedstawicieli firmy Strabag. Wyrok jest prawomocny. 

W najbliższą niedzielę, w indyjskiej miejscowości Guwahati rozpoczną się czwarte Młodzieżowe Mistrzostwa Świata kobiet w boksie. Wystartuje w nich sześcioosobowa reprezentacja Polski, której szkoleniowcem jest tarnowianin, Aleksander Maciejowski.