TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Dzisiaj, 25 maja, w Sali Lustrzanej o godz. 9.00 rozpoczną się obrady XL zwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Tarnowie. Podczas sesji radni będą głosować m.in. projekt uchwały dotyczący nadania nazw ulicom i rondu w Tarnowie, a także przyznania Nagród Miasta Tarnowa za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej oraz w dziedzinie upowszechniania i ochrony kultury.

Dziś odbyło się uroczyste zakończenie XIII Międzynarodowej Spartakiady Młodzieży Niepełnosprawnej "Europa bez barier 2017". W trwającym cztery dni wydarzeniu wzięło udział blisko 150 osób z Polski i zagranicy. 

W ciągu najbliższych dwóch-trzech tygodni rozpoczną się roboty budowlane na ul. Sudeckiej na odcinku od ul. Świętokrzyskiej w kierunku wschodnim. Prace obejmują wykonanie podbudowy oraz nawierzchni jezdni, chodnika i zjazdów. Koszt prac to ponad 281 tys. zł.

Kolej wznawia roboty związane z przebudową podziemnej infrastruktury technicznej oraz przebudową układu drogowego ul. Warsztatowej. Prace budowlane zaplanowano także na ul. Bartla. Od 24 maja nie ma bezpośredniego przejazdu do ul. Kochanowskiego z ul. Warsztatowej. Kierowcy kierowani są na objazd ul. Krakowską. Wykonawca zakończenie robót planuje do końca roku. 

Jak prognozuje Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie dzisiaj tj. we wtorek, 24 maja, do godziny 17 możemy się spodziewać w Tarnowie burz z porywami wiatru do 75 km/h. Dodatkowo lokalnie mogą występować opady gradu.

 

Na ul. Lotniczej, Sanguszków i Jarej zostanie wybudowane oświetlenie uliczne. Prace kosztować będą ponad 285 tys. złotych i mają zostać wykonane do 18 sierpnia.

Instalacja, wybudowana przez tarnowskie wodociągi przy oczyszczalni ścieków, pomaga w zmniejszeniu ilości uciążliwych osadów ściekowych i w odzyskaniu zgromadzonej w nich energii elektrycznej oraz cieplnej. Jak mówi prezes spółki Tarnowskie Wodociągi Sp. z o.o., Tadeusz Rzepecki, inwestycja, choć kosztowna, przyniesie na tyle duże oszczędności, że nie ma konieczności podnoszenia cen za odbiór ścieków.

 

Zarząd Dróg i Komunikacji wprowadził zmiany w rozkładach linii 31 i 210. W przypadku pierwszej z nich zwiększono liczbę kursów wykonywanych w dni robocze od przystanku Wola Rzędzińska – Ośrodek Zdrowia, natomiast w rozkładzie drugiej linii zlikwidowano dwa kursy do Woli Rzędzińskiej. Zmiany obowiązują od 20 maja.

Jan Musiał został nowym prezesem Mościckiego Centrum Medycznego sp. z o. o. Decyzją Zgromadzenia Wspólników spółki zastąpił Annę Ziółkowską, która została odwołana ze stanowiska. Nowy prezes swoją funkcję objął 22 maja. 

W najbliższych dniach w tarnowskich autobusach miejskich zacznie się montaż czujników przeciwpożarowych, które będą ostrzegać o podnoszącej się temperaturze w komorach silników. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne, zgodnie ze złożoną wczoraj, 18 maja, zapowiedzią, wyłoniło w postępowaniu ofertowym dostawcę systemów detekcji.