TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Jutro, 14 lutego, nie będzie dyskoteki na lodzie na lodowisku w Mościcach. Powodem jest Środa Popielcowa, rozpoczynająca w Kościele katolickim okres Wielkiego Postu.

 

Stacje monitoringu powietrza w Tarnowie odnotowały dziś rano znaczne przekroczenie dopuszczalnych stężeń pyłu zawieszonego w powietrzu. Osoby starsze, dzieci i kobiety w ciąży powinny ograniczyć przebywanie na zewnątrz. Należy też zrezygnować z wietrzenia pomieszczeń i z uprawiania sportu – biegania czy jazdy na rowerze.

 

Dziś o godz. 16.00 rozpoczną się obrady Komisji Kultury i Środków Przekazu Senatu RP. Dla Tarnowa i tarnowian najważniejszy jest punkt dotyczący wniesienia poprawki do Ustawy o Instytucie Współpracy Polsko-Węgierskiej, zmieniającej siedzibę Instytutu z Warszawy na Tarnów. W posiedzeniu komisji, zgodnie z wcześniejszą deklaracją, udział weźmie prezydent Tarnowa Roman Ciepiela.

Zgodnie z zapowiedzią, prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela poprosił przewodniczącego senackiej Komisji Kultury i Środków Przekazu o wniesienie na posiedzeniu Senatu poprawki, dotyczącej siedziby Instytutu Współpracy Polsko – Węgierskiej im. Wacława Felczaka.

 

 

„Maluch plus” 2018 to program, w ramach którego Gmina Miasta Tarnowa wystąpiła o dofinansowanie na funkcjonowanie 90 miejsc utworzonych w latach 2011-2015 z wcześniejszych edycji tego programu oraz pięciu miejsc dostosowanych dla dzieci niepełnosprawnych lub wymagających szczególnej opieki, dofinansowanych w ramach Resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „MALUCH plus” 2017 – edycja specjalna „Za życiem”.

Nieruchomość o wartości ponad 2,5 miliona złotych otrzyma w trwały zarząd Karpacki Oddział Straży Granicznej w Nowym Sączu. Decyzję dotyczącą przekazania nieruchomości, w obecności komendanta Karpackiego Oddziału SG ppłk. Stanisława Laciugi i komendanta placówki SG w Tarnowie mjr. Łukasza Olenicza, podpisał prezydent miasta Tarnowa Roman Ciepiela.

Tarnów ma szansę, aby właśnie tutaj znalazła się siedziba Instytutu Współpracy Polsko – Węgierskiej im. Wacława Felczaka. Prestiżowa placówka będzie się zajmować pogłębianiem polsko – węgierskiej współpracy w dziedzinach takich jak nauka, innowacje, kultura i sport. - Podjąłem starania w tej sprawie i wierzę, że znajdę wielu sojuszników wśród tych, którym zależy na Tarnowie – podkreśla prezydent miasta, Roman Ciepiela.

 

Serca, serduszka, roześmiane amorki – do Święta Zakochanych coraz bliżej.

Podczas weekendu mieszkańcy Tarnowa będą mieli okazję uczestniczyć w prapremierze spektaklu „Bądź taka, nie bądź taka”, posłuchać muzyki (klasycznej i nie tylko) oraz potańczyć w rytmie złotych przebojów. Miłośników dobrego filmu zapraszamy do kina „Marzenie”, a kibiców sportowych do hali PWSZ na kolejny mecz siatkarek Grupy Azoty PWSZ. Sportową ofertę dla dzieci przygotował natomiast MKS Pałac Młodzieży.

W najbliższą niedzielę (11 lutego) na tarnowskim Rynku odbędzie się kolejna edycja akcji „One Bilion Rising”. Partnerem przedsięwzięcia jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tarnowie.

„One Bilion Rising” po polsku „Nazywam się Miliard” to ogólnoświatowy protest w formie tańca, który zwraca uwagę na przemoc wobec dziewcząt i kobiet, przede wszystkim na najbardziej drastyczny, wciąż lekceważony jej przejaw – przemoc seksualną.
W Tarnowie akcja organizowana jest już po raz piąty, a tematem przewodnim jest przeciwdziałanie przemocy na poziomie lokalnym. Wydarzenie odbędzie się 11 lutego o godzinie 13:00 na tarnowskim Rynku.
Zapraszamy!

 

(lb)

Znaczniki

Archiwalne