TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

W Parku Westerplatte zamontowano dziewięć nowych latarni z oprawami oświetleniowymi firmy Es-System. Do rozstrzygniętego pod koniec listopada przetargu na ich montaż stanęły cztery firmy. Koszt posadowienia latarni oraz ułożenia kabla wyniósł 66.250 złotych.

Będzie smacznie, muzycznie i przede wszystkim świątecznie. 20 grudnia rozpocznie się dwudniowe świętowanie na tarnowskim Rynku.

Adam Bartosz, wieloletni dyrektor Muzeum Okręgowego w Tarnowie, obecnie prezes Komitetu Opieki nad Zabytkami Kultury Żydowskiej w Tarnowie został laureatem nagrody specjalnej przyznanej przez dyrekcję Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Była to czwarta edycja konkursu. Spośród 110 zgłoszeń z całej Polski kapituła konkursu wyłoniła siedmiu nominowanych.

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie ponownie wydali dla całej Małopolski ostrzeżenie pierwszego stopnia o oblodzeniu. Obowiązuje ono dzisiaj od godz. 22 do godz. 9 w środę.

Będzie szybciej, sprawniej i bezpieczniej. Urząd Miasta Tarnowa wdraża nowy program, który ma ułatwić nie tylko funkcjonowanie samego magistratu, ale też wyjść naprzeciw zapotrzebowaniu mieszkańców. Zintegrowany system zarządzania finansami, bo o nim mowa, zostanie oddany do użytku we wrześniu przyszłego roku. – Po wielu analizach i wyjazdach do miast, który taki system zastosowały, podjęliśmy decyzję o ujednoliceniu zarządzania finansami i zakupie oprogramowania dla Tarnowa – mówi skarbnik miasta Sławomir Kolasiński.

Dziś wieczorem i w nocy można się spodziewać zamarzania mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna wynosić może od minus dwóch stopni do zera, temperatura minimalna gruntu od minus czterech stopni do minus jednego.

W III Liceum Ogólnokształcącym w Tarnowie odbył się XIX Maraton Pisania Listów Amnesty International. Akcja zrodziła się w roku 2001 w Polsce i corocznie organizowana jest w okolicach świętowanego 10 grudnia, Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka.

To było niecodzienne wydarzenie. Wczoraj, 9 grudnia, światła mieszkań bloku przy ulicy Bitwy pod Monte Cassino 5 ułożyły się w stumetrowy napis „100 lat”.

Biała kareta z Mikołajem i aniołkami, białe konie, baśniowy wóz z postaciami z bajek i olbrzymie anioły pojawią się na ulicach Tarnowa już 20 grudnia. Świąteczny orszak wyruszy z ulicy Krakowskiej o godz. 18.00.

Gry i zabawy integracyjne, rozwijanie twórczego myślenia, doskonalenie czytania ze zrozumieniem, a także ćwiczenia logicznego myślenia, aktywnego słuchania i komunikacji, radzenia sobie ze stresem i trudnymi emocjami. Ofertę takich zajęć na najbliższe ferie zimowe przygotowała Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Tarnowie.

Znaczniki

Archiwalne