TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

W najbliższą sobotę, 15 września, w Amfiteatrze Letnim przy ul. Kopernika oraz w hali i na dziedzińcu I Liceum Ogólnokształcącego odbędzie się piknik „Z pasją po zdrowie”. Mieszkańców Tarnowa zapraszają na niego: Uczniowski Klub Sportowy Jedynka przy I LO w Tarnowie oraz Fundacja Małgorzaty Glinki.

W poniedziałek, 17 września, w 79. rocznicę agresji Związku Radzieckiego na Polskę, w Tarnowie odbędą się obchody Dnia Sybiraka. Zapraszają na nie: prezydent Tarnowa Roman Ciepiela oraz Związek Sybiraków – Oddział w Tarnowie.

Dzisiaj o godz. 16.30 w Sali Teatralnej Pałacu Młodzieży rozpoczną się obrady VI zwyczajnej sesji Młodzieżowej Rady Miejskiej w Tarnowie.

Podczas poniedziałkowej sesji Rada Miejska w Tarnowie podjęła uchwałę w sprawie zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w rejonie byłej strefy Zakładów Azotowych (dziś Grupa Azoty). Plan dopuszcza głównie budownictwo mieszkaniowe i przeznaczone pod drobne usługi, sankcjonuje też działalność istniejącej już na tym terenie firmy usługowej.

 

W środę 19 września w ramach II Tarnowskiego Dnia Profilaktyki Uzależnień odbędzie się happening „Tarnów mówi narkotykom NIE”. Będzie miał on charakter korowodu, który rozpocznie się o godz. 11 przy pomniku generała Józefa Bema.

Miała zmienić właściciela, lecz zostanie w rękach miasta. Decyzją prezydenta Tarnowa kamienica przy ul. Brodzińskiego 1 została przeznaczona na realizację zadań w obszarze polityki społecznej. Takie rozwiązanie pozwoli na kompleksową obsługę 30 tysięcy mieszkańców przez 50 pracowników.

Innowacyjne rozwiązania w biznesie, centrum badawczo-rozwojowe Grupy Azoty oraz nowe trendy w energetyce i gospodarce, będą głównymi tematami Forum Inteligentnych Specjalizacji, które odbędzie się 26 i 27 września w Tarnowie oraz w Krakowie.

Na mapie Tarnowa pojawią się nowe nazwy - Zakątek Spycymira Leliwity i skwer księdza kapitana Piotra Gajdy. Tak podczas wczorajszej sesji, 10 września, zdecydowali tarnowscy radni.

 

Dzisiaj o godz. 14 w Sali Lustrzanej wznowione zostaną obrady LX zwyczajnej sesji Rady Miejskiej. Pierwsza część jej posiedzenia odbyła się w czwartek, 6 września.

W wieku 86 lat zmarła Barbara Wiatr, tarnowianka, wychowawczyni i przyjaciel młodzieży, organizatorka stowarzyszenia Tarnowskich Rodzin Legionistów Józefa Piłsudskiego. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się Mszą św. w czwartek (13 września) o godz. 13.00 w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Tarnowie.

 

Znaczniki

Archiwalne