TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Ponad 100 mandatów karnych związanych z przekroczeniem prędkości, 2 odebrane prawa jazdy, 11 kolizji to bilans tarnowskiej akcji „Prędkość”.

Metropolita katowicki, arcybiskup Wiktor Skworc, honorowy obywatel Tarnowa, a w latach 1998 – 2011 biskup diecezji tarnowskiej, obchodzi dziś 20. rocznicę święceń biskupich. W uroczystościach jubileuszowych w Katowicach uczestniczył prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela, który w imieniu mieszkańców miasta przekazał biskupowi okolicznościowy list.

 

Jutro, w sobotę 6 stycznia, czyli w uroczystość Objawienia Pańskiego, już po raz dziewiąty ulicami Tarnowa przejdzie Orszak Trzech Króli. Kolorowy orszak wyruszy z Placu Katedralnego, a jego trasa wiodła będzie do ogrodu ojców bernardynów.

Koncerty kolęd i pastorałek, kabaret literacki i orszak Trzech Króli to najważniejsze wydarzenia nadchodzącego weekendu. Od piątku do niedzieli nie zabraknie również emocji dla kibiców sportu.

Od nowego roku ruszył projekt skierowany do osób niepełnosprawnych z Tarnowa i subregionu tarnowskiego. Na jego realizację miasto pozyskało blisko sześć milionów złotych. Fundusze zostaną przekazane na powrót do aktywności zawodowej osób z niepełną sprawnością. Jest to kolejne dofinansowanie, uzyskane na prace związane z uruchomieniem Centrum Rehabilitacji Społecznej i Zawodowej Zakład Aktywności Zawodowej „Słoneczne Wzgórze”.

Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Tarnowie, Stanisław Klimek wybrany został przez tarnowskich radnych przedstawicielem Gminy Miasta Tarnowa w Stowarzyszeniu Gmin i Powiatów Małopolski. Zastąpił on Kazimierza Koprowskiego, który w połowie grudnia złożył rezygnację z pełnienia tej funkcji. Jedynym kontrkandydatem Stanisława Klimka był radny Marek Ciesielczyk.

W przypadające w najbliższą sobotę święto Trzech Króli czynna będzie większość obiektów Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Miłośnicy aktywnego wypoczynku nie będą mogli skorzystać jedynie ze stadionu imienia trenera Emila Wzorka przy ul. Piłsudskiego oraz stadionu lekkoatletycznego przy ul. Traugutta.

Tarnowskie Wodociągi informują, że w styczniu będą prowadziły prace na ulicy Spokojnej, Dąbrowskiego, Jeżynowej, Fabrycznej, Sadowej, na alei Jana Pawła II oraz na ulicy Szpitalnej i w rejonie cmentarza na ulicy Lwowskiej.

 

W minionym roku w tarnowskich szpitalach urodziło się 1762 dzieci. Najpopularniejsze imiona, jakie wybierali dla nich rodzice, to Zuzanna oraz Jakub.

 

Wicemarszałek Małopolski, Stanisław Sorys, przekazał dziś prezydentowi Tarnowa, Romanowi Ciepieli umowę na liczące blisko 40 milionów złotych unijne dofinansowanie do zakupu nowoczesnych, komfortowych i ekologicznych autobusów miejskich dla tarnowian.

 

Znaczniki