TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Temat dróg i parkingów był najczęściej poruszanym tematem podczas dzisiejszego spotkania prezydenta Tarnowa Romana Ciepieli z mieszkańcami osiedla „Strusina”.

Kino, koncerty, wystawy, spacery - lato w mieście nie musi być nudne. Zapraszamy do skorzystania z lipcowych atrakcji.

Już wkrótce na ulicach pojawi się terenowy posterunek Straży Miejskiej. - Serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców do podzielenia się spostrzeżeniami i problemami, które mogą wpłynąć na bezpieczeństwo i estetykę w naszym mieście – mówi komendant Straży Miejskiej Krzysztof Tomasik.

Jesienią do tarnowskich przedszkoli trafi 30 oczyszczaczy powietrza. To efekt decyzji Sejmiku Województwa Małopolskiego, który zadecydował o zakupie 1800 takich urządzeń dla przedszkoli w całej Małopolsce na łączną kwotę około 2,4 miliona złotych.

Parkingi, place zabaw, aranżacja przestrzeni miejskiej – te tematy dominowały na spotkaniu prezydenta Romana Ciepieli z mieszkańcami osiedla „Grabówka”.

Rusza kolejna, 12. edycja konkursu o nagrodę im. Tadeusza Tertila na pracę dyplomową o tematyce związanej z Tarnowem lub powiatem tarnowskim. Pula nagród finansowych dla autorów najlepszych prac wynosi 14 tysięcy złotych. Zgłoszenia można przesyłać do 15 września.

W Urzędzie Miasta Tarnowa przy ulicy Mickiewicza 2 wyłożona została księga kondolencyjna, do której mogą się wpisywać tarnowianie, chcący uczcić pamięć zmarłego w sobotę pułkownika Jerzego Pertkiewicza, honorowego obywatela miasta.

 

Rozwój gospodarczy oraz promocja proinwestycyjna miasta od kilku lat są priorytetowymi kierunkami działalności prorozwojowej władz Tarnowa. Dzięki współpracy aglomeracyjnej oraz kompleksowej obsłudze inwestorów, miasto nad Białą nie tylko stało się liderem subregionu, ale również coraz częściej jest wymieniane jako potencjalny ośrodek nowoczesnych usług biznesowych i technologicznych, stanowiący naturalne uzupełnienie stolicy województwa. Nie są to słowa na wyrost. W ostatnich dniach Tarnów skierował nową ofertę inwestycyjną dla sektora BPO/SSC/ICT.

Za nami kolejne spotkanie prezydenta Tarnowa z mieszkańcami naszego miasta. Odbyło się ono w sali Biura Wystaw Artystycznych i dotyczyło spraw osiedla „Piaskówka”

Dzisiaj rano, zmarł w wieku 98 lat Honorowy Obywatel Miasta Tarnowa, pułkownik Jerzy Pertkiewicz.

Znaczniki

Archiwalne