TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Powierzchnia cmentarza komunalnego w Klikowej zostanie powiększona w tym roku o cztery kwatery. Na tym terenie znajdzie się miejsce na około 800 grobów. Obecnie na cmentarzu znajduje się ich blisko 1300, docelowo ma być ich 10 tysięcy.

O średnio 300 złotych netto wzrosną w ciągu tego i przyszłego roku płace minimalne w 23 miejskich jednostkach. - W odpowiedzi na słuszne postulaty pracowników i związków zawodowych zdecydowałem o podwyżce dla osób, zarabiających poniżej czterech tysięcy złotych brutto, w związku z rosnącym zakresem ich obowiązków – podkreśla prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela. Podwyżki obejmą ponad 2,4 tysiąca pracowników. Nie wzrosną wynagrodzenia osób, zarabiających powyżej czterech tysięcy złotych brutto.

 

Tarnowskie Ognisko Baletowe świętuje ćwierćwiecze istnienia. Jak uczcić jubileusz? Najlepiej koncertem! Występ, połączony z uroczystym zakończeniem roku szkolnego, odbędzie się 21 maja w Centrum Sztuki Mościce.

Tarnów zajął dziesiąte miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Gmin i Powiatów za rok 2016, prowadzonym przez Związek Powiatów Polskich, w kategorii „miasta na prawach powiatu”. W zestawieniu oceniano między innymi działania proinwestycyjne i prorozwojowe, rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego.

 

Między innymi o szczególnym stosunku do Mościc i swoich inspiracjach artystycznych mówił Wilhelm Sasnal, podczas sobotniego spotkania w tarnowskim BWA, będącym elementem promocji książki „15 stuleci. Rozmowa z Wilhelmem Sasnalem”. Zainteresowanie było na tyle duże, że konieczne było dostawienie krzeseł, a na koniec kilkadziesiąt osób ustawiło się z książkami w kolejce po dedykacje. Pod adresem artysty padła też niefortunna propozycja.

Mapa z 14 nowymi nazwami tarnowskich ulic, których patronkami mogłyby być kobiety, rzeczy zgromadzone „na wszelki wypadek”, z których każdy mógł zabrać coś dla siebie i „kosmiczny pył”, którym w obecności widzów nakreślone zostały słowa księdza Michała Hellera – między innymi takie prace zaprezentowali na wczorajszym wernisażu studenci Mirosława Bałki z warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Wystawę na tarnowskim dworcu można oglądać do 28 maja.

Najbliższy weekend zapowiada wiele atrakcji. Zadowoleni będą zarówno miłośnicy muzyki, jak i amatorzy filmu polskiego. Najmłodsze pokolenie także odnajdzie coś dla siebie. Nie zabraknie też emocji sportowych i dobrego humoru.

Cenny sprzęt medyczny, sfinansowany przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy – dwie objętościowe pompy infuzyjne, kardiomonitor, pulsoksymetr i lokalizator naczyń krwionośnych – trafił na  Oddział Obserwacyjno-Zakaźny Dzieci Specjalistycznego Szpitala imienia Edwarda  Szczeklika w Tarnowie. WOŚP wspiera miejski szpital już od 20 lat. 

 

 

Zaprojektuj biblioteczkę i wygraj nagrodę. Z książką w przestrzeń miasta to nowy projekt MBP w Tarnowie mający upowszechniać czytelnictwo wśród mieszkańców. Swoje propozycje można nadsyłać do 30 czerwca. 

W tarnowskim Ratuszu rozpoczęła się dziś dwudniowa konferencja, poświęcona turystyce. To wstęp do jutrzejszej inauguracji ogólnopolskiego sezonu turystycznego, na którą wybrano Tarnów i podtarnowską Klikową. Leszek Zegzda, członek zarządu województwa małopolskiego otwierając spotkanie i witając gości podkreślał, że już od pięciu lat w Małopolsce inaugurowany jest letni sezon turystyczny. - Pokazujemy szczególnie piękne miejsca w naszym regionie, szczycimy się nimi. Nie będziemy ukrywali, że mamy w sobie gen samozachwytu, ale najważniejsze jest to, że możemy współpracować ze wszystkimi regionami.