TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego wyraziło zgodę na przekroczenie kosztów budowy sali koncertowej przy Zespole Szkół Muzycznych w Tarnowie ponad poziom pięciu milionów euro. -To dobra wiadomość. Ta decyzja pozwoli nam na kontynuowanie procedury przetargowej i  wyłonienie wykonawcy - podkreśla Rafał Nakielny, dyrektor Wydziału Infrastruktury Miejskiej Urzędu Miasta Tarnowa.

 

Zgodnie z art. 61 ustawy z dnia 25 września 2015 r. o zmianie ustawy o swobodzie działalności gospodarczej oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2015r., poz. 1893) w przypadku, gdy wpis do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) nie zawiera numeru PESEL przedsiębiorca uzupełnia wpis o tę daną w terminie 2 lat od dnia wejścia w życie cytowanej ustawy.

Dziś od godz. 16 tarnowianie mogą liczyć na darmowe badania i porady lekarskie, organizowane przez Instytut Ochrony Zdrowia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie. O zdrowie mieszkańców naszego miasta zatroszczą się pracownicy i studenci Zakładu Pielęgniarstwa i Zakładu Fizjoterapii. Badania będą wykonywane w budynku E.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie wydał dla całej Małopolski ostrzeżenie drugiego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu. Mocno padać ma dziś i jutro.

 

Wędrówka śladami historii, wspólne śpiewanie i konkursy z nagrodami – za nami I Tarnowski Zlot Niepodległościowy zorganizowany przez tarnowski oddział PTTK, koło 23 „Włóczykije” przy SOSW im. Felicji Gierat w Tarnowie.

Można już korzystać z miejskiego wybiegu dla psów w pobliżu parku Westerplatte. Wybieg jest ogrodzony i wyposażony w kosze na śmieci, psie pakiety do sprzątania po czworonogach i w ławeczki. Jest też kilka zabawek dla psów, takich jak tunel czy równoważnia.

Jutro, w środę 16 maja, kibice siatkówki – a tych w Tarnowie nie brakuje – będą mogli obejrzeć mecz pomiędzy reprezentacją Polski kadetów, a drużyną złożoną z absolwentów i studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie. Pojedynek w hali PWSZ rozpocznie się o godz. 18 - wstęp wolny.

Chemia nie musi być nudna. Doskonale wiedzą o tym studenci i pracownicy Zakładu Chemii Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tanowie. Z okazji jubileuszu 20-lecia PWSZ przygotowali oni sporo atrakcji dla amatorów tej dziedziny nauki. Tarnowski Dzień Naukowców rozpocznie się dziś o godz. 11.00 i potrwa do godz. 12.40.

Czas wakacji – czas przygody! – pod takim hasłem będą przebiegać tegoroczne letnie spotkania podróżników w Tarnowie. Wszystkich, którzy jeszcze nie mają sprecyzowanych planów zapraszamy do Centrum Sztuki Mościce, gdzie odbędą się coroczne spotkania w ramach cyklu „Dalekosiężni”. Tematyką najbliższych (9-10 VI) będą wakacje i poszukiwanie inspiracji do aktywnego spędzenia urlopu.

Czy pomiędzy 24.00 a 6.00 nie kupimy w Tarnowie alkoholu? Być może, taką bowiem propozycję ograniczenia w godzinach nocnej sprzedaży napojów alkoholowych przedstawi radnym prezydent Tarnowa Roman Ciepiela podczas czerwcowej sesji Rady Miejskiej. Wcześniej, projekt uchwały w tej sprawie zostanie zaopiniowany przez rady osiedli, a następnie poddany konsultacjom z radami działalności pożytku publicznego lub organizacjami  pozarządowymi. 

Znaczniki

Archiwalne