TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

W BWA zakończył się IV Salon Wiosenny, czyli zbiorowa wystawa kilkudziesięciu prac artystów związanych z Tarnowem lub regionem. Oprócz Grand Prix w ramach wystawy przyznawana jest nagroda publiczności. Osoby, które odwiedziły tegoroczny Salon Wiosenny uznały, że najlepsza praca należy do Małgorzaty Cichoń.

W tym roku 1012 uczniów przystępuje do pisania egzaminu gimnazjalnego w Tarnowie. Dzisiaj, 19 kwietnia, zmierzyli się z zagadnieniami z wiedzy humanistycznej, kolejnego czeka ich część matematyczno-przyrodnicza, a pojutrze zmagania z językiem obcym.

Na terenie miasta zamontowano 80 budek lęgowych. To efekt konkursu „Zaprośmy ptaki do Tarnowa”, w którym wzięło udział 20 placówek oświatowych. Najlepsze konstrukcje należały do uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 17, Zespołu Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych, a także najmłodszych tarnowian z Przedszkola nr 34.

Ekipa z V Liceum Ogólnokształcącego wygrała tegoroczną edycję konkursu Kontra-takt, czyli muzycznej bitwy na głosy, pokonując drużyny z VII LO i Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych. Zwycięstwo zapewniły dziewczynom aranżacje utworów Kayah i Bregovicia oraz Georga Michaela.

Pierwsze imprezy w ramach Tarnowskiej Nagrody Filmowej zaplanowano w piątek, 21 kwietnia. W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej o godz. 11 odbędzie się spotkanie z reżyserem Lechem Majewskim. Z kolei o godz. 17:30 w Biurze Wystaw Artystycznych zostanie zaprezentowany wernisaż wystawy „Lech Majewski. Plakaty".

Do udziału w wyścigu rowerowym MTB w konkurencji cross-country zachęca Stowarzyszenie Sportowe Sokół Tarnów. W najbliższą niedzielę, 23 kwietnia, w Lasku Lipie rywalizować będą zarówno kolarze profesjonalni, jak i amatorzy.

Jak poinformował Zarząd Dróg i Komunikacji, w najbliższy wtorek, 18 kwietnia, zaplanowano rozpoczęcie remontu ulicy ks. Marszałka. Zgodnie z umową z wykonawcą prace mają potrwać do 28 kwietnia.

Skandynawska firma Scania wygrała przetarg na dostawę pięciu autobusów miejskich, ogłoszony przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne. Pojazdy będą komfortowe, nowoczesne, wyposażone ekologiczne silniki, klimatyzowane, ładne i trwałe - podkreśla prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela.

Kilkadziesiąt osób wzięło udział w uroczystościach, które odbyły się dziś, 12 kwietnia, w Alei Dębów Katyńskich.  Uczestnicy uczcili w ten sposób pamięć ofiar Zbrodni Katyńskiej w 77. rocznicę tego tragicznego wydarzenia.

564 tarnowian wypełniło ankietę, dotyczącą wyglądu reklam, umieszczanych w przestrzeni miejskiej. 90 procent głosujących - 506 osób - dostrzegło potrzebę tworzenia przepisów, regulujących obecność reklam w mieście. Przeciwnego zdania było 33 respondentów, czyli 6 procent głosujących. - Dziękujemy za wszystkie oddane głosy. Zostaną wykorzystane przy pracach nad poprawą estetyki Tarnowa – mówi Jacek Adamczyk z Referatu Krajobrazu Miasta, w którym przygotowano ankietę.