TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Gry i zabawy integracyjne, rozwijanie twórczego myślenia, doskonalenie czytania ze zrozumieniem, a także ćwiczenia logicznego myślenia, aktywnego słuchania i komunikacji, radzenia sobie ze stresem i trudnymi emocjami. Ofertę takich zajęć na najbliższe ferie zimowe przygotowała Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Tarnowie.

Chłopięcy Chór Katedralny Pueri Cantores Tarnovienses został potrójnym laureatem na XIII Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Adwentowej i Bożonarodzeniowej w Bratysławie.

Gorąco popieram propozycję Klubu Jagiellońskiego dotyczącą przeniesienia do Tarnowa Zarządu Województwa Małopolskiego.

W Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Tarnowie powstała grupa wsparcia dla rodziców dzieci z mutyzmem selektywnym. Pierwsze spotkanie odbędzie się w styczniu przyszłego roku, a zajęcia odbywać będą się raz w miesiącu w godzinach popołudniowych.

Państwowa Straż Pożarna zachęca tarnowian do wyposażania domów i mieszkań w czujki dymu i czujki tlenku węgla. To może się przyczynić się do zmniejszenia liczby pożarów i zatruć czadem, do których najczęściej dochodzi jesienią i zimą.

 

Blisko 1000 dzieci z wszystkich publicznych i niepublicznych przedszkoli w Tarnowie ubierało dzisiaj choinki na tarnowskim rynku. Pomagali im w tym Święty Mikołaj oraz prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela.

Wykonawca remontu ulicy Słonecznej rozpoczął układanie ścieralnej, wierzchniej warstwy asfaltu. Jeszcze dziś prace na głównym odcinku ulicy powinny się zakończyć.

 

Dziś wieczorem i w nocy można się spodziewać opadów marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem. Opady będą słabe, ale na drogach może zrobić się ślisko.

 

Jutro, w piątek 7 grudnia, o godz. 17 w Sali Lustrzanej odbędzie się promocja pierwszego numeru czasopisma „Tarnowskie Dialogi Naukowe”. Podczas uroczystej sesji, redaktor naczelny wydawnictwa, dr hab. Michał Nawrocki, prof. PWSZ wygłosi wykład „O kłamstwie i kłamcach”.

W klimat nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia publiczność zebraną w Centrum Sztuki Mościce przeniesie Zespół Pieśni i Tańca „Świerczkowiacy”. Wszystko to w związku z zaplanowanym na 19 grudnia koncertem świątecznym.

Znaczniki

Archiwalne