TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Zajęcia dla dzieci z zaburzeniami rozwoju i autyzmem – to nowa oferta Niepublicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Tarnowie prowadzonej przez Stowarzyszenie ICH LEPSZE JUTRO.  Dla uczestników przygotowano spotkania w ramach terapii behawioralnej i zajęcia z oligofrenopedagogiem. 

Zespół Przychodni Specjalistycznych uruchomił dodatkowy punkt pobrań do badań analitycznych. Pacjenci będą mogli wykonać badania nie tylko w budynku ZPS przy ul. Marii Słodowskiej-Curie, lecz również korzystać z oferty przychodni przy ul. Mostowej.

Kupując nowy sprzęt elektroniczny będzie można nieodpłatnie pozbyć się tego już niepotrzebnego. Taką gwarancję dają mieszkańcom nowe przepisy o zużytym sprzęcie elektronicznym i elektrycznym. Zmiany mają m.in. ułatwić bezpieczne dla ludzi i środowiska pozbywanie się zużytego urządzenia. 

Nietypową propozycję dla babć i dziadków z okazji ich święta przygotowała Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie. W programie spotkania 22 stycznia znalazł się wykład dotyczący zaburzeń pamięci u seniorów, warsztaty z psychologiem, przesiewowe badania pamięci, upominki terapeutyczne, a także koncert.

Prezes placówki medycznej CenterMed został wyróżniony tytułem Menedżera Roku 2015. Andrzej Witek nagrodę odebrał z rąk ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła podczas uroczystej gali "Ludzi Roku w Ochronie Zdrowia w 2015 r." na Zamku Królewskim w Warszawie. 

170 czujników tlenku węgla zakupił w ostatnim czasie Miejski Zarząd Budynków w Tarnowie. 120 sztuk zamontowano już przed rozpoczęciem sezonu grzewczego w należących do MZB mieszkaniach opalanych węglem, a kolejnych 50 będzie montowanych w najbliższych dniach. – To gwarancja bezpieczeństwa mieszkańców  – informuje Janusz Galas, prezes spółki. 

Bogatą ofertę zajęć feryjnych przygotowano z myślą o dzieciach z rodzin zastępczych. Między 18 a 29 stycznia uczestnicy będą mogli wziąć udział m.in. w zajęciach filmowych, bibliotecznych, planszowisku, a także wspinaczce czy wyścigach na torze kartingowym.

Do Małopolski wracają mrozy. Jak informuje Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie, w nocy z 18 na 19 stycznia temperatura na terenie Małopolski może spaść nawet do 19 stopni poniżej zera. W ciągu dnia również będzie mroźnie.

Jeszcze do końca lutego można składać wnioski o przystąpienie do projektu europejskiego realizowanego przez Fundację im. Hetmana Jana Tarnowskiego. Mogą wziąć w nim udział osoby młode, które pozostają bez zatrudnienia na regionalnym rynku pracy. Uczestnicy projektu mogą liczyć na wsparcie specjalistów, a także udział w stażach czy szkoleniach zawodowych.

Piętnaście pustostanów położonych w różnych punktach miasta sprawdzili w nocy z 14 na 15 stycznia pracownicy socjalni Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz funkcjonariusze Straży Miejskiej. Dzięki przeprowadzonej akcji jedna ze znalezionych osób została przewieziona do Domu dla Bezdomnych Mężczyzn.

Znaczniki

Archiwalne