TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

22 pary świętowały dziś złoty jubileusz zawarcia związku małżeńskiego. Podczas uroczystości na Sali Lustrzanej prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela, wręczył jubilatom medale Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za zasługi dla życia rodzinnego i społecznego.

 

 

Najmłodsi mieszkańcy ul. Spytki mogą już korzystać z nowo oddanego placu zabaw. Kolorowe urządzenia do zabaw czekają na pierwszych chętnych.

Trzy spektakle do wyboru będą mieli podczas tego weekendu miłośnicy teatru. Odbędą się także trzy koncerty XXV Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Odnalezionej oraz wznowiony zostanie cykl „Cinemarzenie”. Spora dawka emocji czeka w sobotę i w niedzielę kibiców piłki nożnej oraz młodzieżowej koszykówki, amatorów biegania zapraszamy natomiast na I Bieg Memoriałowy im. Stanisława Komornickiego.

Na modernizowanej ulicy Spokojnej w najbliższy poniedziałek, 14 maja, wprowadzone zostaną nowe zasady organizacji ruchu. W związku z trwającą przebudową ulicy ruch w obu kierunkach będzie się odbywał północną jezdnią Spokojnej.

 

Tarnów jest doskonałym miejscem, aby rozmawiać o Funduszach Europejskich. Od kilku lat miasto z sukcesem pozyskuje na rozwój społeczny, infrastrukturalny, działania proekologiczne i turystykę. Dzięki wsparciu z Unii zostały zrewitalizowane historyczne obszary Starego Miasta. Wykonano m.in. remont Placu Rybnego i Bimy, renowację murów miejskich, podświetlenie i upiększenie skwerów miejskich czy remont Grobu Nieznanego Żołnierza.

Synoptycy kolejny już raz w ostatnich dniach ostrzegają przed burzami z gradem. Ostrzeżenie drugiego stopnia w trzystopniowej skali zagrożeń zostało wydane dla całej Małopolski.

 

Lepszym źródłem wiedzy jest internet, czy książki? Odpowiedzi na to pytanie będą szukać uczestnicy debaty oksfordzkiej, zorganizowanej przez Bibliotekę Pedagogiczną w Tarnowie na zakończenie dorocznego Tygodnia Bibliotek.

 

Od najbliższego poniedziałku, 14 maja, zmieniona zostanie organizacja ruchu na ulicy Krakowskiej. Wjazd na ulicę Batorego od strony Krakowskiej będzie zamknięty, na ulicę Batorego będzie można wjechać tylko od strony ulicy Staszica. - Przepraszamy mieszkańców za niegodności. Zmiany organizacji ruchu są konieczne z uwagi na prowadzone na Krakowskiej prace remontowe – mówi Bogusław Skórski z Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie.

 

 

Ministerstwo Energetyki ogłosiło wyniki pierwszego konkursu na Certyfikat Pilotażowego Klastra Energii, który potwierdza, że daną inicjatywę w pełni można uznać za klaster. Wśród wyróżnionych podmiotów znalazł się Tarnowski Klaster Energii, doceniony za pionierskie przedsięwzięcia w sektorze energetyki rozproszonej.

Małopolska jest regionem wielu możliwości. Jej siłą są miasta o znaczącym oddziaływaniu gospodarczym. Jednym z nich jest Tarnów, w którym dziś odbyło się wyjazdowe posiedzenie Zarządu Województwa Małopolskiego.

Znaczniki

Archiwalne