TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Ponad 7,5 mln złotych zostanie przeznaczone na utworzenie ośrodka wsparcia w Tarnowie. Prawie 7 mln zł na ten cel pochodzić będzie z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, pozostałą część stanowi wkład własny gminy. Umowę w tej sprawie podpisali dziś (13 lipca) członek zarządu województwa małopolskiego Leszek Zegzda oraz prezydent Tarnowa Roman Ciepiela.

Tylko w ciągu ostatnich trzech miesięcy mieszkańcy usunęli 19 ton azbestu z terenu swoich nieruchomości. Aby pozbyć się tego szkodliwego odpadu, wystarczy złożyć wniosek w Wydziale Ochrony Środowiska, a specjalistyczna firma zajmie się wywozem azbestu. Usługa jest bezpłatna. Na ten cel w budżecie miasta zarezerwowano niemal 18 tys. złotych.

W lipcowe piątki tarnowski Rynek już po raz dziesiąty rozkołyszą dźwięki jazzu tradycyjnego. Pierwszy z koncertów 14 lipca o godz. 19: 00. Z kolei w czwartki zaplanowano poprzedzające koncerty plenerowe klimatyczne jam session o godz. 20:00.

Okres wakacyjny to tradycyjnie czas przeprowadzania remontów i innych prac budowlanych w tarnowskich szkołach i przedszkolach. Jeżeli dojdą do skutku wszystkie zaplanowane na najbliższe miesiące inwestycje (nie wszystkie przetargi zostały jeszcze rozstrzygnięte), ich koszt zamknie się kwotą około 3,1 mln złotych.

Od 1 sierpnia można składać wnioski o świadczenia z programu rządowego „Rodzina 500+” na okres obowiązujący od 1 października 2017 r. W Tarnowie są cztery ogólnodostępne punkty, gdzie przyjmowane są dokumenty. Wniosek można złożyć także drogą elektroniczną. 

Od otwarcia boiska na ul. Wojska Polskiego 14 minęło już ponad dwa tygodnie. Wśród dzieci i młodzieży cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. W niektórych środowiskach pojawiają się jednak głosy kwestionujące pełnowymiarowość boiska.

W najbliższy czwartek, 13 lipca o godz. 21.30 rozpoczną się prace mające na celu zmianę kąta ustawienia reflektorów na boisku przy ul. Wojska Polskiego 14.

Muzeum Okręgowe w Tarnowie wzbogaciło się o kolejny fragment Panoramy Siedmiogrodzkiej. Zakup był możliwy dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz wsparciu Województwa Małopolskiego. Wszystkie fragmenty będzie można oglądać od 17 lipca w Galerii „Panorama” na Dworcu PKP w Tarnowie. Wernisaż rozpocznie się o godz. 18:00.

W związku z prognozowanymi silnymi opadami deszczu w ciągu najbliższej doby spodziewany jest gwałtowny wzrost stanów wody na rzece Dunajec, który  może przekroczyć stany ostrzegawcze.

Prezydent Roman Ciepiela złożył dzisiaj gratulacje mistrzowi Europy we wspinaczce sportowej w konkurencji na czas, Marcinowi Dzieńskiemu oraz jego trenerowi, Tomaszowi Mazurowi. Przypomnijmy, że zawodnik AZS PWSZ Tarnów tytuł najszybszego wspinacza Europy zdobył dziesięć dni temu, zwyciężając w zawodach odbywających się we włoskim Campitello di Fassa.