TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Na łączną kwotę blisko 7 milionów złotych opiewa skala tzw. wydatków budżetu Tarnowa niewygasających z upływem ubiegłego roku. Przyjęta w tej sprawie pod koniec ubiegłego roku uchwała pozwoli sfinalizować w tym roku inwestycje, których ze względu na obiektywne przeszkody nie udało się zakończyć w 2017 roku. Za takim rozwiązaniem opowiedziało się siedmioro radnych, czternaścioro wstrzymało się natomiast od głosu.

Blisko dwa miliony złotych wynosi uzyskane przez Tarnów unijne dofinansowanie do budowy parkingu „parkuj i jedź” w Mościcach. Umowę w tej sprawie prezydentowi Tarnowa, Romanowi Ciepieli przekazał dziś wicemarszałek Małopolski, Stanisław Sorys. Koszt inwestycji wynosi ponad 4,9 miliona złotych.

 

Pierwsza tarnowianka urodzona w 2018 roku ma na imię Helena. Dziewczynka jest zdrowa, urodziła się 2 stycznia o godzinie 5.50 w Specjalistycznym Szpitalu im. E. Szczeklika. Jest pierwszym dzieckiem Justyny i Mateusza Dydyńskich z Tarnowa.

Od najbliższego wtorku, 2 stycznia, nastąpią zmiany w udzielaniu nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie Tarnowa. Od początku przyszłego roku nie będzie punktów, w których byłaby ona dostępna dla wszystkich chętnych. Z porad skorzystać będą mogły jedynie osoby wymienione w ustawie o nieodpłatnej pomocy prawnej i edukacji prawnej.

Wspólne śpiewanie kolęd to inicjatywa Rady Osiedla „Starówka” oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Szczepanika na dzisiejsze popołudnie.  W akcji „Sąsiedzkie Kolędowanie – Gwiazdka na Starówce” może wziąć udział każdy, kto ma na to ochotę. Początek o godz. 17 na placu Szczepanika (przy ZSOiT).

Nowy skład Rady Społecznej Specjalistycznego Szpitala im. Edwarda Szczeklika na lata 2018-2021 wybrała Rada Miejska podczas wczorajszej sesji. Przez najbliższe cztery lata zasiadać w niej będzie osiem osób.

Jeszcze ponad tydzień, do niedzieli 7 stycznia odwiedzać można żywą szopkę w ogrodach tarnowskiego klasztoru bernardynów. Mieszkańcy Tarnowa i okolic oglądać mogą ją codziennie od godz. 9 do 19.

Tradycyjnie, jak od kilku już lat, Tarnowskie Centrum Kultury organizuje powitanie Nowego Roku na rynku w Tarnowie. Mieszkańcom naszego miasta, którzy zdecydują się w ten sposób powitać 2018 rok towarzyszyć będzie muzyka odtwarzana z playlisty oraz pokaz sztucznych ogni.

Laureat nagrody Fryderyka i dwudziestu trzech konkursów chóralnych, Dziewczęcy Chór Katedralny „Puellae Orantes” wystąpi z koncertem w tarnowskiej Bazylice Katedralnej jutro, w sobotę 30 grudnia o godz. 19. Będzie to już trzeci z koncertów promujących nową, dziesiątą płytę chóru. Wcześniej tarnowski zespół oklaskiwali melomani w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach oraz w sali koncertowej NOSPR w Katowicach.

Ponadczasowy Szekspir w klimacie włoskiego miasteczka z lat pięćdziesiątych – to najnowsza propozycja „Solskiego”. Premiera „Poskromienia złośnicy” w reż. Anny Gryszkówny już w najbliższą sobotę, 30 grudnia, o godz. 18:00.

Znaczniki