TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Już jutro, 12 maja, rusza sprzedaż biletów na spektakl „Hamlet” W. Shakespeare'a za okrągłe 5 złotych. Akcja dotyczy przedstawienie granego 20 maja. Tarnowski teatr tym samym przyłącza się do wspólnego świętowania Dnia Teatru Publicznego.

Ponad 1600 ofert pracy zostanie zaprezentowanych na XXIV Targach Pracy w Tarnowie zaplanowanych 18 maja. Tym razem wydarzenie odbędzie się w hali sportowo-widowiskowej przy ul. Krupnicznej 8A. Oferty zatrudnienia przedstawi 67 wystawców, m.in. z branży informatycznej, budowlanej i transportowej. Targi potrwają od g. 10 do 13.

Na tarnowskim stadionie żużlowym są kręcone ostatnie sceny do nowego filmu Doroty Kędzierzawskiej. Filmowcy w naszym mieście zostaną do 18 maja. Pierwszy od kilkudziesięciu lat film o czarnym sporcie swoją premierę prawdopodobnie będzie miał pod koniec roku. 

Znamy wyniki konkursu „Zakręceni na recykling”, w którym zadaniem uczniów było wykonanie komiksu poświęconego tematyce recyklingu. Do rywalizacji przystąpiło 10 tarnowskich szkół. Najlepsze prace w swoich kategoriach wykonali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 18 oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych.

Ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne Festyn w Parku Strzeleckim w ramach Małopolskich Dni Osób Niepełnosprawnych, który miał odbyć się jutro, 13 maja, został odwołany. Nowy termin wydarzenia zaplanowano na sobotę 27 maja. Więcej informacji podamy bliżej terminu imprezy. 

Studenci warszawskiej ASP... przyglądają się miastu. Od poniedziałku, 8 maja, trwają warsztaty, w czasie których powstają prace młodych artystów. O tym, co i jak zobaczyli w Tarnowie, będzie można przekonać się jutro, na wernisażu wystawy na dworcu PKP o godzinie 18.30. Wystawa potrwa do 28 maja.

Skonsolidowane przychody Grupy Azoty za pierwszy kwartał bieżącego roku są o 200 milionów złotych wyższe, niż rok temu i wynoszą 2,69 miliardów złotych. To wzrost o 9 procent. Grupa Azoty informuje również, że osiągnięty w pierwszym kwartale zysk wyniósł ponad 250 milionów złotych netto.

 

Na praktyki do Portugalii, Anglii i na Węgry pojedzie kilkudziesięciu uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Tarnowie. Na ten cel mościckiej szkole udało się pozyskać około 500 tys. złotych ze środków europejskich z programu Erasmus+.

Pod znakiem muzyki upłynął kolejny dzień Małopolskich Dni Osób Niepełnosprawnych. Za nami prezentacje instrumentów oraz koncert „Krzywy Klich”. Dużym sukcesem mogą się także pochwalić organizatorzy zbiórki krwi, którzy dwudniową akcję zakończyli z wynikiem 35 litrów.

Bezpłatne badania będzie można wykonać w najbliższą sobotę, 13 maja, w Szpitalu Wojewódzkim św. Łukasza. W ramach dnia otwartego zaplanowano m.in. badania skóry i mammografię.