TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Co zrobić z żywą choinką po świętach? Jeśli jest to świąteczne drzewko zasadzone w doniczce, można je przekazać przedstawicielom Rady Osiedla Starówka, którzy odbiorą je od zainteresowanego, a następnie zasadzą w specjalnie wyznaczonym miejscu.

Przybywa samochodów na tarnowskich ulicach. Na koniec 2016 roku w rejestrze prowadzonym przez wydział komunikacji znajdowało się 71964 pojazdów, z czego ponad 51 tys. stanowiły samochody osobowe. Najczęściej rejestrowanymi autami w ubiegłym roku były te marki opel.

Do godzin wczesnopopołudniowych nie sprawdziły się prognozy, przewidujące na dziś, 9. stycznia, poważne przekroczenia dopuszczalnych norm zanieczyszczeń powietrza w Tarnowie. Stacja pomiarowa przy ulicy Bitwy Pod Studziankami odnotowała w południe 48 mikrogramów pyłu zawieszonego PM 10 na metr sześcienny. Dopuszczalna norma wynosi 50 mikrogramów. Podobnie było przy ulicy Księdza Romana Sitki - o godzinie 13.00 stacja wskazywała nieznaczne przekroczenie dopuszczalnej normy – 69 mikrogramów na metr sześcienny.

 

Dom dla Bezdomnych Mężczyzn Caritas Diecezji Tarnowskiej przy ulicy Prostopadłej 9a w ostatnie, bardzo mroźne dni i noce, ma więcej podopiecznych niż zwykle. Dom liczy sto miejsc, ale od początku stycznia gromadził codziennie od 103 do 110 mieszkańców. 9. stycznia w placówce przebywało 113 osób.

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Tarnowie będzie miał salę sportową. Miasto rozstrzygnęło właśnie przetarg w tej sprawie. Spośród trzech ofert, wybrano tę najkorzystniejszą na kwotę niemal trzech milionów dwustu tysięcy złotych. 

Silne mrozy dały się we znaki tarnowskim kierowcom. W ciągu ostatnich pięciu dni Straż Miejska przyjęła zgłoszenia od ponad stu mieszkańców, którzy mieli problemy z odpaleniem auta na mrozie.

Drugie miejsce i 1860 głosów dla Tarnowa – to wynik głosowania w internetowym plebiscycie na najładniejszą świąteczną iluminację. Wszystkim, którzy wzięli udział w głosowaniu, dziękujemy.

 

Prognozy jakości powietrza przewidują, że w nocy z niedzieli na poniedziałek i w poniedziałek, 9. stycznia rano normy zanieczyszczenia powietrza pyłem zawieszonym PM 10 mogą być w Tarnowie kilkukrotnie przekroczone.

 

Przebudowa ulicy Lwowskiej w Tarnowie znalazła się na pierwszym miejscu listy rankingowej projektów ubiegających się o dofinansowanie z Programu Operacyjnego „Infrastruktura i Środowisko”. – To bardzo dobra wiadomość dla miasta. Oznacza to, że otrzymamy wsparcie z funduszy unijnych, które pozwoli pokryć 85 procent kosztów tej inwestycji – komentuje Roman Ciepiela, prezydent Tarnowa.

Długi weekend nie musi być nudny. Można go spędzić aktywnie na dworze lub wybrać coś z propozycji tarnowskich instytucji kultury.