TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Peter Kildemand jest kolejnym, piątym już zawodnikiem, który ustalił warunki kontraktu i w przyszłym sezonie występował będzie w drużynie beniaminka żużlowej PGE Ekstraligi, Grupy Azoty Unii Tarnów.

Przez blisko tydzień w Tarnowie gościła Olha Oliievska, nauczycielka literatury światowej, języka angielskiego i języka polskiego z Tarnopola na Ukrainie. Podczas stażu, odbywanego w Zespole Szkół Stowarzyszenia Siódemka, w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych imienia Jana Szczepanika i w Zespole Szkół Budowlanych, poznawała programy i metody dydaktyczne, przydatne w nauczaniu języka polskiego, bo w tarnopolskich szkołach zapotrzebowanie na naukę języka polskiego jest na drugim miejscu po języku angielskim.

 

 

Około 500 flag trafiło już do tarnowian w ramach tegorocznej edycji akcji „Flaga na samochód”, prowadzonej przez Urząd Miasta Tarnowa z okazji Święta Niepodległości. Flagi można odbierać do 11 listopada.  - Spodziewany się, że im bliżej święta, tym zainteresowanie będzie większe. Zapraszamy wszystkich chętnych – mówi Maria Zawada Bilik, dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Tarnowa.

 

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Bank Ochrony Środowiska prowadzą program, dzięki któremu można uzyskać do 30 procent dofinansowania na odnawialne źródła energii.

Do 8 grudnia potrwają konsultacje z mieszkańcami osiedla Mościce w sprawie  przyłączenia do terenu Tarnowa południowej części Kępy Bogumiłowickiej, leżącej na wschód od Dunajca i na południe od torów kolejowych, na przedłużeniu ulicy Czarna Droga. 

Brał już udział w strażackich działaniach, a dziś został uroczyście przekazany druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Tarnowie i poświęcony. Nowoczesny samochód ratowniczo – gaśniczy, którego zakup współfinansowało miasto, zastąpił wysłużone, 25 – letnie auto.

 

Podczas rozpoczynającego się właśnie weekendu nie zabraknie emocji dla amatorów sportu. Coś dla siebie znajdą także miłośnicy fotografii oraz różnego rodzaju muzyki, a w Parku Piaskówka odbędzie się rodzinne spotkanie „Świętujemy Niepodległą”.

Uwaga kierowcy, w najbliższy poniedziałek, 6 listopada o godzinie 7.00, w związku z remontem ulicy Kwiatkowskiego, wprowadzona zostanie zmiana organizacji ruchu na terenie placu manewrowego w Mościcach. - Samochody, jadące od strony miasta w kierunku Wierzchosławic i wjazdu na autostradę pojadą przez zajezdnię autobusową, jezdnią manewrową przy pierwszym peronie, a w kierunku powrotnym jezdnią ulicy Kwiatkowskiego – mówi Artur Michałek z tarnowskiego Zarządu Dróg i Komunikacji.

 

Blisko dwadzieścia dwa tysiące złotych zebrano podczas tradycyjnej, odbywającej się już po raz dwudziesty czwarty, kwesty na Starym Cmentarzu w Tarnowie. Znani tarnowianie, 1 i 2 listopada zbierali tam datki na odnowę zabytkowych grobowców na jednej z najstarszych nekropolii w Polsce.

W najbliższą niedzielę, 5 listopada, głównymi ulicami Tarnowa pobiegną uczestnicy dorocznej „Tarnowskiej Dyszki”. Bieg uliczny, którego dystans liczy 10 kilometrów, jest organizowany przez Fundację „Kocham Góry”. Z uwagi na bezpieczeństwo biegaczy w godzinach 9.30 – 10.50 część ulic zostanie zamknięta dla ruchu, a autobusy miejskie pojadą objazdami.