TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela, zwróci się do Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, Andrzeja Dudy, z prośbą o objęcie patronatem honorowym obchodów stulecia odzyskania niepodległości w 2018 roku. W liście do Prezydenta RP prezydent miasta podkreśla, że zrzucenie zaborczego jarzma 30 października 1918 roku było najdonioślejszym wydarzeniem w historii Tarnowa, który stał się w ten sposób Pierwszym Niepodległym.

Budynek Biura Wystaw Artystycznych w Tarnowie został zgłoszony do konkursu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zabytek Zadbany”. Konkurs skierowany jest do właścicieli, posiadaczy i zarządców zabytkowych obiektów wpisanych do rejestru zabytków.

Tarnów przystąpił do projektu, który pomoże w zaplanowaniu działań, chroniących miasto przed powodziami, podtopieniami, suszą czy skrajnie wysokimi temperaturami, wywoływanymi przez niekorzystne zmiany klimatu. W projekcie, realizowanym przez Ministerstwo Środowiska, biorą udział 44 miasta z całej Polski.

Kolejne zajęcia z cyklu „sportowe soboty” odbędą się już 4 lutego. Jak zapowiadają organizatorzy w hali sportowej przy ul. Krupniczej, nie zabraknie dobrej zabawy i sportowej rywalizacji. Start o godz. 11.00.

Rada Miejska w Tarnowie jednogłośnie przyjęła przedłożone przez prezydenta Tarnowa projekty uchwał, zmieniających sieć szkół w związku z reformą edukacji. W prezydenckiej autopoprawce, wniesionej do projektów w odpowiedzi na wnioski radnych, zaplanowano przekształcenie Gimnazjum nr 2 w Szkołę Podstawową z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 24 z wyznaczonym obwodem. Za przyjęciem uchwał głosowało 23 radnych, wszyscy obecni na dzisiejszej, XXXV, nadzwyczajnej sesji rady. Obrady w Sali Lustrzanej obserwowali rodzice, nauczyciele i dyrektorzy szkół.

Koncert charytatywny na rzecz uchodźców z Aleppo to propozycja Centrum Sztuki Mościce. Muzyczne, wielokulturowe spotkanie zaplanowano 19 lutego. O idei tego przedsięwzięcia rozmawiamy z Agnieszką Kawą, dyrektor CSM i Michałem Serwińskim z Polskiej Akcji Humanitarnej.

Nie wiesz, jak spędzić ferie w mieście? Gokarty, lodowiska i baseny za złotówkę, wspinaczka, warsztaty plastyczne i teatralne – uczniowie tarnowskich szkół mają w czym wybierać. Jeśli jeszcze nie miałeś okazji uczestniczyć w żadnych zajęciach, sprawdź, jak możesz to nadrobić w najbliższym czasie.

Szpital Wojewódzki im. św. Łukasza ograniczył od dziś odwiedziny na wszystkich swoich oddziałach. To konsekwencja wzrostu liczby zachorowań na grypę i choroby grypopodobne. W styczniu w Tarnowie i w powiecie tarnowskim zachorowało ponad 10 tysięcy osób.

Około 200 przedmiotów znajdujących się w zbiorach tarnowskiego Muzeum Etnograficznego zostanie zaprezentowanych na wystawie w Muzeum Narodowym w Poznaniu. Ekspozycję poświęconą historii Romów będzie można oglądać już w marcu.

Ponad 100 osób zatańczyło wczoraj (1 lutego) na miejskim lodowisku przy ulicy Wojska Polskiego 14.„Dyskoteka na Lodzie z DJ”, organizowana przez Tarnowski Ośrodek Sportu i Rekreacji, to jedna z propozycji spędzania wolnego czasu w ferie szkolne.