TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Co prawda przez większość tego miesiąca jakość powietrza w Tarnowie była dobra, to jednak przez cztery dni grudnia byliśmy narażeni na negatywne skutki smogu. Jak sprawdzić, jakim powietrzem oddychamy i czy normy zawartości szkodliwych pyłów w atmosferze są przekroczone? Wystarczy zapoznać się z aktualnymi wynikami pomiaru powietrza publikowanymi w Internecie na stronie http://monitoring.krakow.pios.gov.pl/.

Przewodniczący Rady Miejskiej zwołał na dzisiaj, 28 grudnia, XLVII zwyczajną sesję Rady Miejskiej. Obrady rozpoczną się o godz. 10 w Sali Lustrzanej.

Zakończone zostały prace przy remoncie ul. Kwiatkowskiego. Odcinek między zajezdnią autobusową (skrzyżowanie z ul. Czerwonych Klonów) a mostem na Białej jest już w pełni do dyspozycji kierowców.

Ruszyła budowa sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 18. Do przetargu na zaprojektowanie i budowę wielofunkcyjnej sali wraz z zapleczem przystąpiło pięć firm. W wyniku postępowania przetargowego wybrana została oferta tarnowskiej firmy Usługi Budowlano-Transportowe „ANKO”, opiewająca na kwotę niemal 4.9 mln złotych. Termin zakończenia prac przewidziano na 31 października przyszłego roku.

Tarnowskie lodowiska po raz kolejny zamienią się w… parkiet do tańca. „Dyskoteka na lodzie z udziałem DJ” organizowana przez Tarnowski Ośrodek Sportu i Rekreacji to zimowa propozycja na aktywne spędzanie wolnego czasu. Pierwszą z tanecznych zabaw zaplanowano już dziś, 27 grudnia, o godz. 19:00 na lodowisku w Mościcach.

- W naszej tradycji oczywiste jest to, że myśląc o świętach, myślimy o drugim człowieku. Dzisiejsze spotkanie to zaproszenie do wspólnego świętowania tego wyjątkowego dnia – powiedział Roman Ciepiela, prezydent Tarnowa, rozpoczynając dziś, 24 grudnia, drugą Tarnowską Wigilię dla Osób Samotnych. Świąteczne spotkanie odbyło się w Szkole Podstawowej nr 3, gromadząc  przy wspólnym stole blisko sto osób.

Zasoby tarnowskiego Muzeum Okręgowego są coraz łatwiej dostępne dla osób niepełnosprawnych. Rozwiązania zastosowane w ramach projektu „Małopolska. Kultura wrażliwa zaowocowały dziewięcioma certyfikatami w kategoriach niepełnosprawności wzroku, słuchu oraz ruchu. Muzealnicy zapowiadają także likwidacje barier architektonicznych  w tarnowskim ratuszu.

Przypominamy, że w wigilię, pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia oraz w Nowy Rok nieczynna będzie większość obiektów sportowych Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Wyjątkiem są lodowiska przy ul. Traugutta i ul. Wojska Polskiego, na których będzie można pojeździć na łyżwach zarówno 24 grudnia, jak i 1 stycznia oraz otwarty w wigilię stadion przy ul. Piłsudskiego.

Wolontariusze działający w Młodzieżowym Centrum Wolontariatu w Pałacu Młodzieży zostali nagrodzeni za swoją dotychczasową pracę na rzecz środowiska lokalnego. Nagrodę tę odebrali podczas Małopolskiej Gali Konkursu Barwy Wolontariatu w Krakowie.

Życzenia radosnych i pełnych ciepła świąt Bożego Narodzenia oraz podziękowania za pracę w całym mijającym roku zdominowały tradycyjne, odbywające się już po raz dziesiąty, subregionalne spotkanie opłatkowe.

Znaczniki