TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Firma Mota Engil Central Europe S.A. wpłaciła na konto Gminy Miasta Tarnowa ponad 14 milionów złotych, czyli swoją część odszkodowania za zmowę cenową przy budowie łącznika autostradowego w Krzyżu, w 2010 roku. Wczoraj (4.01.2017) ponad 17 milionów złotych przekazał miastu Tarnów Strabag Sp. z o. o. W ten sposób miasto dostało już całość odszkodowania, łącznie blisko 32 miliony złotych.

 

Ul. Jesionowa, Ks. Indyka, Stalowa i Zielna – m.in. na tych ulicach mogą wystąpić utrudnienia w związku z pracami budowlanymi prowadzonymi przez Tarnowskie Wodociągi w styczniu.

Ruszyła kolejna edycja zbiórki leków nieużytecznych. W tym roku do akcji dołączyły kolejne apteki. W sumie do dyspozycji mieszkańców jest teraz 21 placówek, w których w specjalnie przeznaczonych pojemnikach, można zostawiać przeterminowane medykamenty. 

Zima w pełni. Na tarnowskie ulice wyjechało 10 pługo-piaskarek. Przez całą dobę mieszkańcy mogą zgłaszać interwencje w sprawie odśnieżania ulic. – W pierwszej kolejności pługi wyjeżdżają na główne ulice, następnie na drogi osiedlowe – tłumaczy Marian Ogrodnik, dyrektor ZDiK w Tarnowie.

Ponad 3200 osób objęto działaniami miejskiego programu promocji zdrowia i profilaktyki chorób społecznych w 2016 r. Projekt, który niedawno się zakończył, skierowany był także do najmłodszych mieszkańców miasta. 

W związku ze złamaniem zasad pozwolenia na sprzedaż alkoholu wydano decyzję o cofnięciu zezwolenia właścicielowi sklepu przy ul. Bitwy o Wał Pomorski. Przedsiębiorca złamał zakaz sprzedaży alkoholu osobom nieletnim. Decyzja jest nieprawomocna i właściciel może się od niej odwołać do SKO.

Turniej kartingowy, planszowisko, zabawa w krainie bajek, akcja krwiodawstwa, bieg z pochodniami i koncert na Rynku – tak zapowiada się 25-ty, jubileuszowy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się 12-15 stycznia. Tym razem wolontariusze będą zbierać pieniądze na ratowanie życia i zdrowia dzieciom na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

Firma Strabag Sp. z o. o. wpłaciła na konto Gminy Miasta Tarnowa 17 milionów złotych odszkodowania za zmowę przetargową przy budowie łącznika w Krzyżu w 2010 roku. Kolejne 15 milionów ma wpłynąć od firmy Mota Engil Central Europe S.A. w terminie do 6 stycznia 2017 roku. 

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Tarnowie przypomina o zmianie harmonogramów odbioru odpadów od mieszkańców i firm. Mieszkańcy dostali harmonogramy w grudniu, a w styczniu spółka jako jedyna odbiera śmieci w Tarnowie. Zmieniły się też daty wywozu odpadów wielkogabarytowych, a do mieszkańców sukcesywnie dostarczane są nowe pojemniki na śmieci, oznaczone logo MPGK.

Jak zapowiadają przedstawiciele Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych, od 5 stycznia spodziewane są gwałtowne spadki temperatur. Apelujemy, aby nie pozostawać obojętnym na los bezdomnych i informować o miejscach ich pobytu Straż Miejską.