TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Podobnie jak wczoraj, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie ostrzega dziś przed burzami z deszczem i gradem. Burzowa pogoda ma się utrzymywać do północy.

Wczoraj zakończyło się w Tarnowie III Forum Gospodarcze Polonii Świata. W jego obradach uczestniczyło ponad 170 gości z całego świata – polonijnych przedsiębiorców i działaczy społeczno – kulturalnych oraz przedstawicieli polskiej administracji rządowej i samorządowej.

 

Przez trzy dni, od piątku do niedzieli, na tarnowskim rynku odbywać będą się imprezy „Święta Starówki”. Organizatorem święta jest Rada Osiedla Starówka.

Dziś drugi dzień rozpoczętego wczoraj w Tarnowie III Forum Gospodarczego Polonii Świata, gromadzącego polonijnych przedsiębiorców i działaczy społeczno – kulturalnych z całego świata.

 

 

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Tarnowie, mieszcząca się obecnie przy ul. Chyszowskiej 3, jak co roku organizuje cykl spotkań dla rodziców i wychowawców pod nazwą ”Szkoła dla Rodziców i Wychowawców”. Celem warsztatów jest kształtowanie, rozwijanie i doskonalenie umiejętności wychowawczych.

Synoptycy ostrzegają, że dziś przez cały dzień można się spodziewać opadów deszczu, którym towarzyszyć będą burze z gradem.

 

Po raz drugi przedsiębiorcy i organizacje polonijne zostali nagrodzeni Orłami Biznesu Polonii Świata. Nagrody mają charakter honorowy i są wręczane podczas odbywającego się w Tarnowie Forum Gospodarczego Polonii Świata.

Ponad 170 gości z 30 krajów na pięciu kontynentach zapowiedziało udział w rozpoczętym dzisiaj w Tarnowie III Forum Gospodarczym Polonii Świata. Są wśród nich przedstawiciele środowisk polonijnych, prowadzący działalność gospodarczą i społeczno - kulturalną.

 

Dziś rozpoczęło się III Forum Gospodarczego Polonii Świata. Niemal 200 gości reprezentujących Polonię z 32 krajów i 5 kontynentów przyjechało po raz trzeci do Tarnowa, aby wziąć udział w wydarzeniu gospodarczym dedykowanym polskim i zagranicznym przedsiębiorcom, organizacjom otoczenia biznesu, klastrom, grupom producenckim, stowarzyszeniom i związkom, integrującym Polonię z Macierzą.

Przed nami nowy rok szkolny. Rok, z którego na pewno ucieszą się uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2. Ci bowiem od września mogą odbywać lekcje wychowania fizycznego w nowej, wielofunkcyjnej sali sportowej.

Znaczniki

Archiwalne