TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Festiwal Muzyki Paschalnej Musica Poetica jest na półmetku. Przed nami jeszcze dwa koncerty. Pierwszy z nich już dziś, z kolei jutro na żywo z wnętrza Katedry transmitować będziemy Pasję wg Św. Mateusza - J. S. Bach w wykonaniu Chóru Mieszczańskiego.  Odbędą się też dwa kolejne wykłady w Muzeum Diecezjalnym.

Komunikowanie medialne, retoryka, twórcze pisarstwo i inżynieria materiałów budowlanych z elementami wzornictwa– takie nowe specjalności znajdą się w ofercie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie od nowego roku akademickiego. 

Już można zgłaszać się do udziału w drugiej edycji konkursu „Znam Tarnów - Wielki test wiedzy o naszym mieście”. Tegoroczny zwycięzca otrzyma sześć tysięcy złotych.  Łączna pula nagród w tym roku wynosi 15 tys. zł! Wielki finał zaplanowaliśmy na 9 maja.

Jutro, 7 kwietnia, w godzinach od 10.00 do 17.00, część ulicy Bernardyńskiej na odcinku od skrzyżowania z ulicą Szeroką do skrzyżowania z ulicą J. H. Dąbrowskiego, będzie zamknięta dla ruchu. Kierowców przepraszamy za mogące wystąpić utrudnienia.

 

Znamy już tytuły filmów, które w tym roku powalczą o Maszkarona. Poza propozycjami konkursowymi tradycyjnie nie zabraknie projekcji dodatkowych, wystaw, koncertów i spotkań z twórcami. Będziemy wspominać mistrza polskiego kina – Andrzeja Wajdę, jurorzy pod kierownictwem reżysera Feliksa Falka wybiorą najlepszy film, a Nagrodę za Całokształt Twórczości odbierze Janusz Gajos.  31. Tarnowska Nagroda Filmowa rozpocznie się już 21 kwietnia. 

25 tarnowskich szkół ponadgimnazjalnych prezentuje swoją ofertę na rozpoczętych dzisiaj, 6 kwietnia, XIV Miejskich Targach Edukacyjnych, adresowanych do absolwentów gimnazjów. Otwierając tegoroczną edycję wydarzenia, prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela, podkreślał, że gimnazjaliści stoją przed wyborem szkoły i zawodu, i apelował do prezentujących szkoły ponadgimnazjalne uczniów, aby wsparli w tym wyborze młodszych kolegów i koleżanki. - Tarnowskie szkoły w wielu dyscyplinach są najlepsze, pochwalcie się tymi osiągnięciami, ale mówcie też o atmosferze, o tym, co się dzieje poza lekcjami – mówił prezydent.

 

Za nami pierwszy z koncertów w ramach tegorocznego Festiwalu Paschlnego Musica Poetica oraz pierwszy wykład ks. Tadeusza Bukowskiego. A już dziś kolejna dawka muzyki pasyjnej. Poznamy także niezwykłą historię kolejnego eksponatu z Muzeum Diecezjalnego. 

Dziś i jutro (6-7 kwietnia) podczas dni otwartych szkoły można oglądać efekty kreatywnej pracy młodzieży z V Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie. „Zaksiążkowani” to kolejny, po plakatach filmowych - MOVIS V, projekt uczniów liceum im Korczaka.

Ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne „ Pisankowy desant” na ul. Wałowej, który miały odbyć się dziś został odwołany. Nowy termin wydarzenia zaplanowano na najbliższy poniedziałek, 10 kwietnia. Program pozostaje bez zmian. Oznacza to, że strojenie drzewek przy tarnowskim deptaku rozpocznie się o godz. 11:00. 

(ah)

Jutro, 6 kwietnia, o godzinie 10.00 przy ulicy Mościckiego 27, na terenie Ochotniczych Hufców Pracy, rozpoczną się XIV Miejskie Targi Edukacyjne, adresowane do absolwentów gimnazjów. Swoją ofertę zaprezentuje 25 tarnowskich szkół ponadgimnazjalnych. - Młodzi ludzie stają przed decyzją o dalszym kierunku edukacji. Targi mogą pomóc im i ich rodzicom w wyborze jak najlepszej dla nich szkoły – podkreśla Bogumiła Porębska, pełnomocnik prezydenta Tarnowa do spraw edukacji.