TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Tarnowie cieszą się już nowiutkim wozem ratowniczo – gaśniczym.  Miasto przekazało na zakup pojazdu dotację w wysokości 260 tys. złotych. 

Zmodernizowana Stacja Dializ w Specjalistycznym Szpitalu im. Edwarda Szczeklika została dziś oficjalnie otwarta. Prace kosztowały ponad milion złotych. Tylko w zeszłym roku stacja wykonała pięć i pół tysiąca dializ.

Obraz TodMachine młodego, tarnowskiego reżysera Bogusława Kornasia zostanie zaprezentowany na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Tarnowska realizacja weźmie udział w konkursie „Inne Spojrzenie”-  drugiej obok konkursu głównego kategorii sekcji pełnometrażowych fabuł, w której zobaczymy w sumie siedem filmów. – Nominacja jest dla nas dowodem na to, że nie zmarnowaliśmy tych pięciu lat – mówi Bogusław Kornaś, reżyser i autor scenariusza „Tod Machine”.

Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie poprosił wykonawcę remontu ulicy Kwiatkowskiego o wyjaśnienia, dlaczego prace nie rozpoczęły się w deklarowanym przez niego terminie 11 września i wskazanie, kiedy remont się rozpocznie. - Nie ma przesłanek, pozwalających sądzić, że wiążący wykonawcę termin zakończenia prac jest zagrożony – mówi Artur Michałek z Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie.

Kolejnym ułatwieniem dla użytkowników Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej jest możliwość zakupu jednorazowych biletów komunikacji miejskiej w Tarnowie (do tej pory nabyć można było jedynie bilety miesięczne). Kupować można je we wszystkich stacjonarnych i mobilnych automatach MKA, a także w aplikacji iMKA.

Tarnów bierze udział w plebiscycie „Polska z góry". Zwycięska miejscowość wygra nagranie odcinka specjalnego w telewizji Planete +. Oddawać głosy można do 26 września. Zachęcamy do głosowania!

Najbliższy weekend zapowiada się bardzo interesująco dla miłośników koni w Tarnowie. Przez dwa dni w stadninie w Tarnowie-Klikowej odbywać będzie się Klikowska Parada Konna, której towarzyszyć będą liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych.

W odpowiedzi na apele Związku Powiatów Polskich i starosty chojnickiego Tarnów chce przekazać z budżetu 50 tysięcy złotych gminie Parchowo na Pomorzu, zniszczonej w czasie nawałnicy w nocy z 11 na 12 sierpnia. Projekt uchwały w tej sprawie jest już gotowy i na wrześniowej sesji zostanie przedłożony Radzie Miasta Tarnowa, do której należy ostateczna decyzja w tej sprawie. - Chcielibyśmy przeznaczyć te pieniądze na odbudowę zniszczonych dróg – mówi skarbnik gminy, Barbara Chylewska.

Pułkownik Jerzy Pertkiewicz prawdopodobnie zostanie honorowym obywatelem naszego miasta. Decyzję w tej sprawie podejmą radni podczas najbliższej sesji Rady Miasta, która odbędzie się 21 września. Dotychczas tym tytułem wyróżniono dziewięć osób.

W związku z informacjami, pojawiającymi się w tarnowskich mediach informujemy i przypominamy, że w czasie remontu most na Białej nie będzie zamknięty. Jak już informowaliśmy, prace prowadzone będą pod konstrukcją mostu i nie spowodują ograniczeń w ruchu drogowym.