TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej w Tarnowie, radni jednogłośnie zadecydowali o nadaniu placowi wokół pomnika generała Józefa Bema nazwy Plac Węgierski. Decyzja ta podjęta została podczas pobytu w Tarnowie pielgrzymów uczestniczących w Narodowej Pielgrzymce Węgrów do Częstochowy.

Przewodniczący Rady Miejskiej zwołał na dzisiaj, 28 czerwca, LVII zwyczajną sesję Rady Miejskiej. Jej obrady rozpoczną się o godz. 9 w Sali Lustrzanej.

Tarnów znalazł się na 14. miejscu w rankingu „Europolis. Miasta obywatelskie”, przygotowanym przez Polską Fundację im. Roberta Schumana.

W tej kwestii w całym kraju obywatele są podzieleni. Jedni chcą zakazu sprzedaży alkoholu w pełnym zakresie, jaki dopuszcza ustawa o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, inni proponują, by nie stosować ograniczeń. Jak zawsze – analizując argumenty obu stron – trzeba znaleźć satysfakcjonujący wszystkich kompromis.

Tarnowski Ośrodek Sportu i Rekreacji informuje, że w związku z koniecznością wykonania dodatkowych prac glazurnicznych, które wynikły w czasie przerwy technologicznej, Park Wodny przy ul. Piłsudskiego będzie nieczynny dzień dłużej niż pierwotnie planowano, czyli do piątku 29 czerwca.

Od dziś, 27 czerwca, autobusy tarnowskiej komunikacji miejskiej zatrzymują się na przystanku Mickiewicza – Teatr, a nie, jak zazwyczaj, Mickiewicza – Poczta. Jak informuje Zarząd Dróg i Komunikacji – zmiana będzie obowiązywać maksymalnie do piątku, 29 czerwca.

 

Co się odwlecze, to nie uciecze – zaplanowany na minioną sobotę, a odwołany ze względu na niekorzystne warunki pogodowe, piknik „Wakacje – bawmy się bezpiecznie” odbędzie się 7 lipca.

Decyzja środowiskowa dla budowy wschodniej obwodnicy Tarnowa, wydana w ubiegłym roku, została utrzymana w mocy przez Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska. To pozwala inwestorowi Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad na kontynuowanie przygotowań do przeprowadzenia inwestycji.

Wraz z rozpoczynającymi się wakacjami rozpoczęło się wakacyjne życie nowo oddanego amfiteatru przy ul. Kopernika. Oprócz sportowych emocji, towarzyszących działającej w nim strefie kibica, tarnowianie mogą liczyć na chwile wzruszenia, których dostarczą wyświetlane w nim bajki i dzieła filmowe.

Już po raz kolejny Tarnów znalazł się na trasie pielgrzymki Węgrów do Częstochowy. Grupa 800 osób zawita w Tarnowie w środę (27 czerwca) ok. godz. 18.40. Serdecznie zapraszamy tarnowian do licznego przybycia na dworzec PKP, aby powitać przybyłych do naszego miasta pielgrzymów.

Znaczniki

Archiwalne