TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Barwny orszak weselny będzie można zobaczyć na ulicach Tarnowa już dzisiaj, 11 maja. Gniade konie pociągną wóz drabiniasty, na którym zasiądzie para młoda, a towarzyszyć jej będzie kapela „Świerczkowiacy”. Rozśpiewany orszak pojawi się m.in. na Burku, pl. Sobieskiego i na Rynku.

Dziś o godzinie 17.00, w tarnowskim Ratuszu, odbędzie się spotkanie, dotyczące drugiej edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Tym razem mieszkańcy Małopolski mogą zdecydować, na jakie zadania przeznaczyć osiem milionów złotych. Do każdego z sześciu subregionów województwa, w tym do subregionu tarnowskiego, trafi po ponad 1,3 miliona złotych.

 

Anna Ziółkowska została dziś, 10 maja, decyzją Zgromadzenia Wspólników spółki, odwołana ze stanowiska prezesa zarządu Mościckiego Centrum Medycznego sp. z o. o. . Powodem odwołania był fakt, że w dniu dzisiejszym upływa okres zawieszenia Anny Ziółkowskiej w czynnościach prezesa zarządu ze względu na jej stan zdrowia.

 

 

W Tarnowie powstał Prawosławny Punkt Duszpasterski. Nabożeństwa odprawiane są co niedzielę, o 8.00 rano, w kaplicy Kościoła Polskokatolickiego przy ulicy Bernardyńskiej 24. - Nasz Kościół żyje i rozwija się – mówi biskup Paisjusz, ordynariusz Prawosławnej Diecezji Przemysko – Gorlickiej, który erygował Prawosławny Punkt Duszpasterski swoim dekretem.

 

Mieszkańcy Małopolski mogą spodziewać się kolejnych przymrozków – informuje Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie. W nocy z 10 na 11 maja temperatura może spaść poniżej zera.

Wsparcie dla dzieci i rodziców to główne założenie otwartego wczoraj, 9 maja, Ośrodka Wczesnej Interwencji i Niepublicznego Przedszkola Specjalnego „Kolorowy Zakątek” przy ul Zbylitowskiej. W placówce specjaliści udzielają pomocy wszystkim zainteresowanym a rekrutacja odbywa się w sposób ciągły.

Który tarnowski aktor zagrał główną rolę w filmie „Pilecki”, kiedy pierwszy pociąg Pendolino wjechał na peron dworca w Tarnowie, kim był Marian Wodziński, kiedy powstało Muzeum Diecezjalne, kto występował pod pseudonimem Dagarama – z takimi m.in. pytaniami musieli zmierzyć uczestnicy II Wielkiego Testu Wiedzy o Mieście „Znam Tarnów”. Było o co walczyć – pula nagród w konkursie wyniosła 15 tys. zł. Najlepszy w tej edycji okazał się Jacek Litwin, który zdobył czek na 6 tys. zł. Nagroda specjalna w kategorii uczeń i 2 tys. zł trafiły do 16-letniego Wojtka Biedronia.

Blisko 20 litrów krwi dla osób niepełnosprawnych – to efekt zbiórki, która odbyła się wczoraj (9 maja) na tarnowskim Rynku.  W akcji do tej pory wzięło udział ponad 40 osób. Ochotnicy mogą podzielić się swoja krwią z potrzebującymi także dziś do godz. 13:30.

Tarnowska Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do udziału trwającym od wczoraj, 8 maja, czternastym już Tygodniu Bibliotek. Tydzień rozpoczął się Dniem Bibliotekarza, a w jego trakcie będzie można wziąć udział w warsztatach ilustratorskich, spotkaniach z autorami książek, obejrzeć wystawę, posłuchać głośnego czytania czy uwolnić książkę.

 

Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych kolorowo i muzycznie zrobiło się w centrum Tarnowa za sprawą inauguracji Małopolskich Dni Osób Niepełnosprawnych, która wczoraj, 8 maja, odbyła się w Tarnowie. W wydarzeniu wzięło udział kilkaset osób z Tarnowa i regionu tarnowskiego. Najbliższy tydzień w naszym mieście zapisze się pod znakiem integracji i otwartości.