TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Konkurs rozstrzygnie, kto obejmie funkcję prezesa Zespołu Przychodni Specjalistycznych sp. z o.o. w Tarnowie. Zgromadzenie Wspólników spółki ogłosiło konkurs na to stanowisko, a kandydaci mogą zgłaszać się do końca lipca.

W najbliższy czwartek, 13 lipca, w Sali Lustrzanej odbędzie się spotkanie dotyczące remontu górnego odcinka ulicy Krakowskiej. Na pytania mieszkańców odpowiedzą przedstawiciele Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie oraz firmy ANKO, która wygrała przetarg na wykonanie inwestycji. Początek o godz. 17.

Niemal 600 drzew na terenie miasta zostanie poddanych cięciom pielęgnacyjno-technicznym. Prace te prowadzone są m.in. ze względów bezpieczeństwa, polegają głównie na wycięciu suchych gałęzi lub konarów drzew, które wchodzą na linie energetyczne albo zasłaniają oświetlenie uliczne. Koszt tego zadania to ponad 140 tys. złotych.

Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie rozpoczął prace remontowe polegające na wymianie chodników. Roboty zaplanowano m.in. przy ul. Olejarskiej, Klasztornej, Warzywnej, na ul. Mościckiego, na os. Zielonym. Place budowy przekazano z początkiem lipca wykonawcom. Termin zakończenia prac wyznaczono na początku października, łączny koszt to w sumie 173 tys. złotych.

Prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela, na 10 miesięcy powierzy stanowisko pełniącej obowiązki dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Mościcach Anecie Święch, dotychczasowej wicedyrektor placówki. - Wziąłem pod uwagę wszystkie opinie, wyrażone w tej sprawie i zaproponowałem kompromisowe rozwiązanie – podkreśla prezydent miasta. 

W najbliższą niedzielę, 9 lipca, na tarnowskim Rynku rozpocznie się Tarnów Polskiej Piosenki, czyli festiwal polskiej muzyki. Podczas koncertu inaugurującego wystąpi zespół Partita oraz Romuald Lipko Band. W dniach 9-14 lipca starówka będzie rozbrzmiewał dźwiękami różnych gatunków muzycznych.

W najbliższy weekend najbardziej zadowoleni będą miłośnicy muzyki i imprez plenerowych. Przed nami koncerty na Rynku i pierwsza odsłona wakacyjnego kina w Parku Sanguszków. Nie zabraknie także sportowych emocji.

Jak informują pracownicy Zarządu Dróg i Komunikacji, w najbliższy poniedziałek, 10 lipca, rozpocznie się remont drogi dojazdowej prowadzącej od ul. Pułaskiego do Przedszkola Publicznego nr 14. Koszt prac to 76 tysięcy złotych.

43 dzieci polskiego pokolenia z Ukrainy gościło w Tarnowie na dwutygodniowych koloniach letnich, zorganizowanych przez tarnowski oddział Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo - Wschodnich i częściowo dotowanych przez miasto. - Organizujemy letni wypoczynek dla dzieci, bo ważne jest, żeby wierzyły, że posiadanie polskich korzeni ma znaczenie - mówi Bogusława Romaniewska, wiceprezes Towarzystwa.

 

 

Na tarnowski akcent natrafiliśmy w cieszącym się dużym zainteresowaniem Muzeum Emigracji w Gdyni. Odwiedzający ekspozycję dowiadują się, że w dwudziestoleciu międzywojennym najlepsze w kraju piwo warzono w… browarze ks. Sanguszków w Tarnowie.