TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Trwają prace remontowe Małych Schodów, łączących ul. Zakątną z ul. Bernardyńską w Tarnowie. To pierwszy z etapów prac renowacyjnych w tej części starówki.

Synoptycy ostrzegają, że dziś popołudniu nad Małopolską przechodzić będą burze z gradem i silnymi porywami wiatru. Według prognoz, taka pogoda potrwa do późnych godzin nocnych.

 

Tarnowski Ośrodek Sportu i Rekreacji informuje, że w związku z awarią wodociągu, nieczynny dziś będzie kryty basen w Miejskim Domu Sportu w Tarnowie-Mościcach.

Strażnicy miejscy na rowerach już na stałe wpisali się w krajobraz Tarnowa. Od dzisiaj patrole rowerowe prowadzić będą w naszym mieście akcję „Rowerowe ABC”.

Ponad pół tony śmieci zebrali uczestnicy tegorocznej edycji akcji „Posprzątajmy razem Tarnów”. Porządki trwały dwa dni, uczestniczyło w nich 200 wolontariuszy.

 

W Tarnowie powstanie Centrum Sportów Rakietowych „Przemysłowa”. Centrum, w którym aktywnie będą mogli spędzać czas mieszkańcy Tarnowa w różnym wieku, ma być gotowe za niespełna dwa lata. W trzypiętrowym budynku przy ulicy Przemysłowej znają się między innymi boiska do piłki nożnej i ręcznej, koszykówki, siatkówki i badmintona. Będzie też kort do squasha i siłownia.

Pod takim hasłem odbędzie się wieczór poezji, który organizują Biblioteka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie oraz Tarnowska Rada Seniorów. Podczas imprezy, która odbędzie się już w najbliższy piątek, 11 maja aktorzy Teatru Solskiego zaprezentują wiersze stworzone przez seniorów oraz autorów młodego pokolenia. Podczas wieczoru odbędzie się także aukcja prac tarnowskich artystów. Dochód z licytacji zostanie przeznaczony na leczenie 21-letniego Sebastiana Moskala, który od pięciu lat zmaga się z nowotworem złośliwym kości. Impreza stanowi element obchodów 20-lecia PWSZ.

150 godzin bezpłatnych zajęć ruchowych w plenerze, w tym np. biegi, Fitness i Nordic Walking - z tego wszystkiego mogą skorzystać tarnowianie w ramach Osiedlowej Strefy Zdrowia Piaskówka.

Tarnów otrzymał 13,5 miliona złotych unijnego dofinansowania na projekty związane z rewitalizacją centrum miasta. Umowę w tej sprawie podpisali dziś, 7 maja, prezydent Roman Ciepiela i wicemarszałek Małopolski, Stanisław Sorys.    - Rewitalizacja to nie tylko poprawa estetyki otoczenia, w którym żyjemy. To krok do ożywienia centrum i zwiększenia komfortu życia jego mieszkańców. Zyska na tym całe miasto – podkreśla prezydent Tarnowa.

 

W sobotę w Sali Lustrzanej zainaugurowany zostanie XXV Międzynarodowy Festiwal Muzyki Odnalezionej. W tarnowskim teatrze coś dla siebie znajdą podczas tego weekendu zarówno dzieci, jak i dorośli. Kibice sportowi będą mogli natomiast wybierać pomiędzy meczami żużla, piłki ręcznej i piłki nożnej.

Znaczniki

Archiwalne