TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Na ten moment czekało niemal 18 tysięcy uczniów tarnowskich szkół. Dzisiaj, 30 stycznia, oficjalnie rozpoczęły się ferie zimowe, a wraz z nimi zajęcia dla feriowiczów w każdym wieku.

Realizację strategii intensywnych remontów mieszkań komunalnych, której efektem ma być radykalne skrócenie czasu oczekiwania na przydział mieszkania zapowiada Janusz Galas, prezes zarządu Miejskiego Zarządu Budynków. – W kolejce mamy około 300 rodzin, a w przypadku wielu z nich miasto ma obowiązek zapewnienia im niemal natychmiast lokalu spełniającego określone standardy – tłumaczy Dorota Krakowska, zastępca prezydenta Tarnowa.

 

Znamy laureatów konkursu „Tarnów pełen blasku” na najpiękniejszą dekorację świąteczną. Do tegorocznej edycji przyjęto kilkadziesiąt zgłoszeń. Ocenie poddano wystrój m.in. ogrodów i balkonów prywatnych, placówek edukacyjnych, a także witryn sklepowych. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się dzisiaj, 27 stycznia, w Sali Lustrzanej. Do autorów najpiękniejszych dekoracji trafiły nagrody o łącznej wartości 11 tys. złotych.

Jak informuje Zarząd Dróg i Komunikacji, od 1 lutego obowiązywać będą nowe rozkłady jazdy linii nr 0, 1, 2, 12, 41 i 210. Dodatkowo trasy autobusów nr 2, 41 i 210 przebiegać będą przez Strefę Aktywności Gospodarczej z dojazdem bezpośrednio pod Zakłady Mechaniczne.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Tarnowie ogłosiło wczoraj, 26 stycznia, przetarg na zakup pięciu komfortowych, wygodnych, nowoczesnych autobusów. Pojazdy mają być fabrycznie nowe, niskopodłogowe, klimatyzowane, wyposażone w ekologiczne silniki i wykonane z najlepszych materiałów i przy pomocy najlepszych technologii.

Związek Powiatów Polskich opublikował listę laureatów rankingu energii odnawialnej. Tarnów znalazł się na czwartym miejscu w kategorii „miasta na prawach powiatu” wyprzedzając m.in. Gdańsk. Pierwszą lokatę w plebiscycie zajął Rzeszów. 

Wyjazd do Hiszpanii, intensywny kurs języka i doskonalenie umiejętności kulinarnych to wszystko można zdobyć biorąc udział w projekcie „Gotuj po hiszpańsku”. Jeszcze można składać zgłoszenia do IV edycji międzynarodowego projektu rozwoju kompetencji w zawodzie kucharza. To propozycja dla osób długotrwale bezrobotnych, które chcą zdobyć dodatkowe kwalifikacje zawodowe. Termin składania zgłoszeń mija 31 stycznia.

To propozycja dla miłośników łyżew, ale również fanów dobrej muzyki. W wybrane dni ferii zimowych lodowisko przy ul. Wojska Polskiego zmieni się w dyskotekę. Pierwsza impreza z tego cyklu odbędzie się już dzisiaj, 27 stycznia, od godz. 20 do 21.

Pierwsze imprezy w ramach ferii zimowych startują 28 stycznia. Przez kolejne trzy weekendy Pałac Młodzieży zachęca do udziału w „Sportowych Sobotach”, w ramach których zaplanowano zajęcia rekreacyjno-sportowe dla uczniów szkół podstawowych.

Nie będzie podwyżek cen za wodę i ścieki. Tarnowscy radni podczas wczorajszej (26 stycznia) sesji zatwierdzili taryfy za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i odprowadzanie ścieków zaproponowane przez prezesa Tarnowskich Wodociągów, utrzymując tym samym obecnie obowiązujące stawki.