TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Goszczący w Tarnowie stypendyści Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” obradują dziś w hali przy ulicy Gumniskiej na całodziennym kongresie. Oglądają prezentacje akademickich wspólnot Fundacji, rozmawiają o bieżących sprawach, a w zaplanowanej na popołudnie dyskusji panelowej zastanowią się wspólnie nad tym, jaka ich wspólnota będzie za kilka lat. - To pierwsze tego typu i tak liczne spotkanie stypendystów – mówi Paweł Żulewski, stypendysta i kierownik biura prasowego Fundacji.

 

Jeżeli wszystko ułoży się po myśli inwestora, pod koniec 2019 roku mieszkańcy Tarnowa będą mogli skorzystać z nowej, ciekawie zapowiadającej się, oferty spędzenia wolnego czasu. Pod jednym dachem znaleźć mają się m.in. korty do tenisa i squasha, spa, siłownia czy grota solna.

Od jutra, 7 lipca, do 12 sierpnia w Tarnowskim Centrum Kultury będzie można oglądać wystawę archiwalnych i współczesnych zdjęć, dokumentujących 100 lat istnienia Zakładów Mechanicznych Tarnów. Fotografie nigdy wcześniej nie były publikowane.

 

W najbliższy wtorek, 11 lipca, na Starym Cmentarzu odbędą się uroczystości upamiętniające 74. rocznicę Rzezi Wołyńskiej. Organizatorem tarnowskich obchodów jest Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo - Wschodnich Oddział w Tarnowie.

Blisko 700 studentów z całej Polski, stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia do przyszłego poniedziałku będzie gościć w Tarnowie. Jednym z głównych celów fundacji jest podnoszenie szans edukacyjnych młodzieży, pochodzącej z małych miast i wsi oraz upowszechnianie nauczania św. Jana Pawła II.

 

Broń, amunicja, sprzęt bojowy – to część oferty Zakładów Mechanicznych w Tarnowie, którą można oglądać w siedzibie firmy, przy ulicy Kochanowskiego 30. Ekspozycja została przygotowana z okazji jubileuszu 100 – lecia istnienia ZMT. Będzie czynna do piątku. - Zapraszamy wszystkich. Można zobaczyć broń i sprzęt, których zazwyczaj nie prezentujemy – zachęca  Adam Henczel, menedżer produktów z Zakładów Mechanicznych w Tarnowie.

 

Zabawa na Dzikim Zachodzie, odkrywanie Afryki, poznawanie światowej klasy artystów, bajokterapia, planszowiska – w tegorocznej kulturalnej ofercie na lato uczniowie mają w czym wybierać. Bezpłatne zajęcia przygotowały BWA, Miejska Biblioteka Publiczna, Biblioteka Pedagogiczna.

W Tarnowie powstanie druga restauracja McDonald’s. Usytuowana będzie na al. Jana Pawła II, w okolicach Ronda Niepodległości, czyli skrzyżowania al. Jana Pawła II z ul. Błonie. Jej otwarcie nastąpi prawdopodobnie pod koniec roku.

Trwa program „Lato w mieście”. Dla uczniów tarnowskich szkół przygotowano szereg atrakcji, głównie bezpłatnych. Podpowiadamy, gdzie i kiedy odbywają się najciekawsze wydarzenia.

Pomniki Józefa Szujskiego i Kazimierza Brodzińskiego, usytuowane przy ul. Piłsudskiego, zyskały nowy blask. W ostatnich dniach ukończono renowację obiektów, a dziś, 4 lipca, Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Krakowie odebrał wykonanie prac. Koszt prac nie przekroczył 30 tys. złotych.