TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Ruszył nabór spektakli na XXI Ogólnopolski Festiwal Komedii Talia 2017. Teatry, które chcą zaprezentować się przed tarnowską publicznością, na zgłoszenie swojej kandydatury mają czas do 20 maja.

Ruszył kolejny nabór do projektu „Młodzi  proaktywni”. Zainteresowani mogą skorzystać z płatnych staży i bezpłatnych szkoleń. Propozycja jest skierowana do osób między 18 a 29 rokiem życia. To już piata edycja tego projektu.

Synoptycy przewidują, że popołudniu możemy się spodziewać burz. Według prognozy, będzie też mocno padać, a wiatr może osiągać w porywach prędkość do 65 kilometrów na godzinę. Lokalnie może wystąpić grad.

 

Podobnie jak przed rokiem w okresie Świąt Wielkanocnych ulicę Wałową ozdobią kolorowe pisanki zrobione przez najmłodszych tarnowian. Punkt kulminacyjny akcji „Pisankowy Desant” zaplanowany jest w najbliższy czwartek, 6 kwietnia, na tarnowskim deptaku od godz. 11:00.

Od środy, 5 kwietnia, w klimatycznym wnętrzu tarnowskiej Katedry rozpocznie się festiwal muzyki pasyjnej Musica Poetica. Melomani w tym roku po raz siódmy będą mieć okazję wziąć udział w koncertach muzyki barokowej i sakralnej. Dodatkowo chętni mogą bliżej poznać wybrane eksponaty Muzeum Diecezjalnego. 

Trwa nabór do projektu „Aktywni i pomocni – zawsze razem!”. Propozycja jest skierowana do seniorów z Tarnowa i powiatu tarnowskiego. Zadanie współfinansowane przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej realizuje Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem Oddział w Tarnowie. 

Gminny Program Rewitalizacji dla Miasta Tarnowa na lata 2017-2020

Raport z konsultacji społecznych

Trzy oferty zostały złożone w przetargu na modernizację hali „Jaskółka”. Najdroższa opiewa na 82 miliony złotych, wartość koolejnych to 72 i ponad 56 milionów złotych. - Sprawdzamy oferty, decyzję o wyborze wykonawcy podejmiemy w ciągu kilku tygodni – mówi dyrektor Wydziału Infrastruktury Miejskiej Urzędu Miasta Tarnowa, Rafał Nakielny.

 

Arkadiusz Dziarmaga, zawodnik tarnowskiego klubu sportowego "Błękitni – MPEC” zdobył w sobotę, 1 kwietnia, w Poznaniu tytuł wicemistrza Polski juniorów w judo.

„Bardzo dobra” – taką ocenę otrzymała nowa rejestracja Zespołu Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie od zdecydowanej większości ankietowanych. Sondaż został przeprowadzony w bezpośrednich rozmowach z osobami oczekującymi na rejestrację. Przepytano około 70 osób w różnych dniach i porach. Wszystko po to, aby uzyskać możliwie najbardziej pełną wiedzę na temat zadowolenia pacjentów.