TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Do najbliższej środy, 27 czerwca, tarnowianie mogą głosować na jeden z 14 projektów tegorocznego Budżetu Obywatelskiego. Przypominamy, że głosować można tylko elektronicznie i osobiście. Każdy uprawniony może oddać jeden głos. Głosujemy na stronie: https://bo.tarnow.pl/

 

Trzeba wykazać się odwagą i siłą, być pomocnym i zaradnym, odnaleźć 10 mitycznych postaci i wykonać wyznaczone przez nie zadania. To wszystko da szansę na znalezienie kwiatu paproci, który – zgodnie ze słowiańskimi wierzeniami - zapewni szczęście, bogactwo i sławę na cały rok Rodzinna gra terenowa „W poszukiwaniu kwiatu paproci” w parku Piaskówka rozpoczęła się o godzinie 16, a chętni wciąż mogą się do niej przyłączyć.

Pokazy sportowe, koszykówka, konkursy, gigantyczne bańki mydlane i ulubione przez najmłodszych dmuchańce - tak wygląda piknik rekreacyjno-sportowy „GraPark”, trwający właśnie w Parku Sanguszków.

 

W noszącej imię Shihana Wiesława Gwizda hali Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Krupniczej odsłonięta została dzisiaj tablica upamiętniająca postać jej patrona. Wykonał ją tarnowski rzeźbiarz Dominik Krawiec, a uroczystego odsłonięcia dokonali: żona Shihana, Barbara Gwizd wraz z córką Adrianną, dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta Tarnowa, Marek Baran oraz prezes Polskiej Federacji Karate Shinkyokushin, Remigiusz Karpiński.

Ze względu na niekorzystne warunki pogodowe, zaplanowany na godz. 14.00 piknik rodzinny „Wakacje - bawmy się bezpiecznie” na tarnowskich Błoniach został odwołany.

Tarnowski Ośrodek Sportu i Rekreacji informuje, że od jutra otwarte będą baseny letnie na Górze św. Marcina oraz w Tarnowie-Mościcach. Oba baseny czynne będą w godz. 10-19.

Jutro, 23 czerwca, wszyscy zainteresowani będą mogli wziąć udział w pierwszym bezpłatnym spacerze po mieście. Rozpocznie się on w samo południe, a grupa osób wraz z przewodnikiem, wyruszy sprzed Tarnowskiego Centrum Kultury (Rynek 7).

Biblioteka na Osiedlu Gumniska, siedziba Rady Osiedla Rzędzin, a na starówce budynek Urzędu Miasta Tarnowa przy ulicy Mickiewicza 2 - to kolejne miejsca, w których świadczona będzie nieodpłatna pomoc prawna dla wszystkich tarnowian.

 

Od wczoraj trwa Święto Miasta Tarnowa. W czwartek wieczorem w amfiteatrze odbyła się Gala Nagród Miasta Tarnowa w dziedzinie kultury oraz koncert „Nie-zapomniane tarnowskie piosenki”. ZDEARZENIA 2018 potrwają do niedzieli 24 czerwca.

W niedzielę początek I Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Józefa Władysława Krogulskiego. Otworzy go recital fortepianowy Oxany Yablonowskiej w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. Chętni wciąż mogą zarezerwować bezpłatny bilet na ten koncert. Można to zrobić pod adresem: www.penderecki-center.pl. Zapraszamy.

 

Znaczniki

Archiwalne