TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, tarnowska Straż Miejska już po raz drugi w tym roku przeprowadzi akcję pod nazwą „Amnestia Mandatowa”. Każdy kto w piątek 22 grudnia zgłosi się do siedziby Straży Miejskiej może liczyć na abolicję, czyli zastąpienie kary pouczeniem.

Do 21 grudnia potrwa organizowany w mieście po raz drugi Tarnowski Tydzień Autyzmu. Organizatorzy chcą w ten sposób zwrócić uwagę możliwie szerokiego grona osób na autyzm jako zaburzenie rozwojowe dzieci, ujawniające się zwykle w pierwszych latach ich życia.

Żużlowcy Grupy Azoty Unii Tarnów poznali terminarz przyszłorocznych występów w PGE Ekstralidze. Beniaminek rozpocznie starty w piątek 6 kwietnia, rozgrywanym na własnym stadionie spotkaniem z czwartą drużyną poprzedniego sezonu, Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra.

Czternaście nowych miejsc parkingowych będzie do dyspozycji kierowców w przyszłym roku na parkingu przy ul. Urwanej. Parking zaplanowano na miejscu istniejącego tam obecnie zieleńca.

Odblaskowe elementy poprawiające widoczność rozdaje Straż Miejska w Tarnowie. Wystarczy odwiedzić jej siedzibę przy ul. Brodzińskiego 14 i zabrać odblask z… choinki. Akcja „Świątecznie, zimowo i odblaskowo” trwać będzie od środy 20 grudnia do piątku 22 grudnia.

W najbliższy piątek, 22 grudnia, nieczynna będzie większość wydziałów Urzędu Miasta Tarnowa. Ich pracownicy będą mieć wolne za 11 listopada, który był dniem ustawowo wolnym od pracy.

Trzynastu pensjonariuszy hostelu prowadzonego w ramach fundacji „Może być lepiej” przez tarnowskich Rycerzy Kolumba wzięło udział w spotkaniu opłatkowym, odbywającym się w siedzibie fundacji. Fundacja „Może być lepiej” powstała w 2014 roku, a jej zadaniem jest niesienie pomocy mężczyznom, którzy po ukończeniu terapii w ośrodku uzależnień, nie mają dokąd wrócić.

Wolontariuszka z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Tarnowie, nauczycielka Elżbieta Piechna, znalazła się w gronie najlepszych wolontariuszy roku podczas małopolskiego etapu konkursu Barwy Wolontariatu. Laureatka wyróżnienie odebrała podczas Małopolskiej Gali Wolontariatu w Krakowie.

Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia oraz firma doradcza Idea Trade już po raz czternasty ogłosiły wyniki ogólnopolskiego rankingu szpitali „Bezpieczny Szpital”, czyli placówek najbardziej bezpiecznych dla pacjenta. W kategorii szpitali zabiegowych, wielospecjalistycznych i onkologicznych, oba tarnowskie szpitale znalazły się w „Złotej Setce”: Szpital Wojewódzki im. św. Łukasza zajął trzydziestą siódmą pozycję, a Specjalistyczny Szpital im. Szczeklika sklasyfikowany został na czterdziestym piątym miejscu. W rankingu małopolskim nasze szpitale zajęły odpowiednio miejsca trzecie i piąte.

Od dzisiaj, 18 grudnia, można zgłaszać się do udziału w organizowanym przez Urząd Miasta Tarnowa konkursie świątecznych iluminacji świetlnych „Tarnów pełen blasku”. Zgłoszenia będą przyjmowane do 15 stycznia 2018 roku, a pula nagród w piątej już edycji konkursu wynosi 11 tysięcy złotych.

Znaczniki