TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Nicki Pedersen jest kolejnym zawodnikiem, który ustalił warunki kontraktu i w przyszłym sezonie reprezentował będzie barwy beniaminka żużlowej PGE Ekstraligi, Grupy Azoty Unii Tarnów. W czterech ostatnich sezonach, Duńczyk, który w kwietniu tego roku skończył 40 lat, reprezentował barwy Fogo Unii Leszno, w maju tego roku doznał jednak kontuzji i od tej pory nie pojawił się na torze.

Z bezpłatnych przejazdów autobusami wszystkich linii tarnowskiej komunikacji miejskiej będą mogli korzystać pasażerowie w środę, 1 listopada. Autobusy kursować będą według rozkładów jazdy obwiązujących w dni świąteczne.

Na pływalni Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie odbyła się siódma już edycja Ogólnopolskiego Mityngu Pływackiego Osób z Niepełną Sprawnością. Udział w nim wzięło sto zawodniczek i zawodników z dwudziestu czterech ośrodków zajmujących się reintegracją osób z ograniczoną sprawnością.

Prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela, podczas wczorajszych uroczystości z okazji 99. rocznicy odzyskania niepodległości wręczył statuetkę „Orły Niepodległości” Ewie Witeckiej, dyrektor XVI Liceum Ogólnokształcącego im. Armii Krajowej w Tarnowie. Szkoła została nagrodzona za program patriotyczny, realizowany od początku istnienia placówki.

 

Koncepcja przebudowy ul. Lwowskiej, rozbudowa cmentarza komunalnego w Mościcach, pomiary i analiza składu pyłów i gazów przemysłowych w zakładach Grupy Azoty - to tylko niektóre tytuły prac dyplomowych zgłoszonych do XI edycji konkursu Nagrody im. Tadeusza Tertila. Pula nagród w konkursie to 14 tys. złotych. Laureatów poznaliśmy podczas uroczystej, wspólnej sesji Rady Miasta i Rady Powiatu, która odbyła się dzisiaj, 30 października, w tarnowskim Ratuszu.

Przed budynkiem tarnowskiej delegatury Urzędu Wojewódzkiego stanie pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego. Taką decyzję podjęli tarnowscy radni podczas ostatniej Sesji Rady Miasta Tarnowa. Monument miałby stanąć w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości , czyli niemalże dokładnie za rok. Na jego budowę zabezpieczono 350 tys. w miejskiej kasie.

Pułkownik Jerzy Pertkiewicz dołączył do grona honorowych obywateli Tarnowa. Wyróżnienie odebrał podczas wspólnej, uroczystej sesji Rady Miasta i Rady Powiatu, która odbyła się 30 października w tarnowskim Ratuszu. – Jest to dla mnie niezmierny zaszczyt jako człowieka, który nie z urodzenia, ale z wyboru zamieszkał w Tarnowie – podkreślał pułkownik Pertkiewicz.

Rada Miejska w Tarnowie wyraziła zgodę na przeprowadzenie konsultacji z mieszkańcami osiedla Mościcie w sprawie przyłączenia do terenu miasta południowej części Kępy Bogumiłowickiej, leżącej na wschód od Dunajca i na południe od torów kolejowych, na przedłużeniu ulicy Czarna Droga. Konsultacje potrwają od 6 listopada do 8 grudnia.

 

 

 

 

 

Mimo że dzień Wszystkich Świętych nie jest świętem żydowskim, bramy kirkutu będą otwarte 1 listopada. Podobnie jak w latach ubiegłych mieszkańcy Tarnowa mogą odwiedzać najstarszy z tarnowskich cmentarzy i zapalać tam znicze.

Blisko 25,5 miliona złotych dofinansowania z Unii Europejskiej na rozbudowę ulicy Elektrycznej i  ponad 12,6 miliona złotych na rozbudowę ulicy Spokojnej – umowy tej treści podpisali dziś w tarnowskim ratuszu prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela i wicemarszałek Małopolski, Stanisław Sorys. Obie rozbudowane drogi znacząco poprawią dostęp do tarnowskich stref aktywności gospodarczej. - To inwestycje ważne dla mieszkańców Tarnowa i Małopolski, w tym dla przedsiębiorców  –  podkreślał  prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela.