TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Synoptycy z Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych w Krakowie, ostrzegają przed burzami z intensywnym deszczem, które dzisiaj, 2 maja, mogą przejść przez Małopolskę.

Wybory miss, występy kabaretów, noc filmowa, imprezy sportowe, piknik integracyjny dla mieszkańców oraz wielki koncert finałowy na rynku – tak przedstawia się wyjątkowo bogaty program tegorocznych Juvenaliów. Nie może być jednak inaczej, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie świętuje przecież w tym roku dwudziestolecie istnienia.

Tarnowskie Wodociągi informują, że w maju będą prowadziły prace modernizacyjno-inwestycyjne na ul. Spokojnej, Jeżynowej, Szpitalnej, Fabrycznej i Moraczewskiego oraz na al. Jana Pawła II.

2 maja od 2004 roku jest w Polsce obchodzony jako Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. Podobne święta obchodzi się również w licznych innych krajach, m.in. w Stanach Zjednoczonych, Meksyku, Argentynie, Finlandii, Turkmenistanie, na Litwie, Ukrainie i w Chinach.

W okolicach ronda na skrzyżowaniu ulic Krakowskiej, Narutowicza i Sikorskiego nastąpiła dzisiaj awaria magistrali wodociągowej. Jej efektem jest zamknięcie dwóch pasów ul. Krakowskiej od ronda w stronę Krakowa.

32. edycja Tarnowskiej Nagrody Filmowej dobiegła końca. Podczas uroczystej gali wręczenia nagród, która odbyła się 28 kwietnia w tarnowskim Marzeniu (jednym z najstarszych działających kin w Polsce), ogłoszono laureatów Festiwalu Wybranych Polskich Filmów Fabularnych.

Członkowie Koła PTTK nr 23 „Włóczykije” działającego przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Tarnowie, w ramach „Duchowego Wędrowania” odwiedzili Wadowice oraz wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO sanktuarium pasyjno-maryjne w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Już jutro w węgierskim Veszprem rozpocznie się rywalizacja w 35. edycji Karpackiego Wyścigu Kurierów – jednego z największych wyścigów kolarskich dla zawodników do lat 23, jakie rozgrywane są w Europie. Finał konkursu odbędzie się Tarnowie 3 maja.

Ostatni weekend kwietnia przyniesie zakończenie 32. Tarnowskiej Nagrody Filmowej. W tarnowskim teatrze obejrzeć będzie można spektakle „Płuca” oraz „Starsi Panowie znów”. Melomanów zapraszamy na koncert fortepianowy do Sali Lustrzanej, a najmłodszych na warsztaty teatralne i spektakl w Centrum Sztuki Mościce. Kibice z pewnością nie opuszczą meczów piłkarek Tarnovii i piłkarzy Błękitnych 1947, ciekawie zapowiada się również turniej Okinawa Shorin-Ryu Karate.

Rada Miejska w Tarnowie wyraziła zgodę na zawarcie z Gminą Tarnów porozumienia dotyczącego powierzenia Gminie Miasta Tarnowa realizacji zadania publicznego z zakresu kierowania do środowiskowego domu samopomocy dla osób wykazujących inne przewlekłe zaburzenia czynności psychicznych.

Znaczniki

Archiwalne