TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Tradycyjnie już 6 stycznia w uroczystość Objawienia Pańskiego około godziny 13 spod Bazyliki Katedralnej wyruszy Pochód Trzech Króli. To już ósma edycja tego wydarzenia, a jego inicjatorem jest VII LO we współpracy z Urzędem Miasta Tarnowa. 

Jesion wyniosły, rosnący na terenie Specjalistycznego Szpitala imienia Edwarda Szczeklika przy ulicy Szpitalnej 13, został decyzją rady miejskiej, podczas sesji 29 grudnia 2016, roku ustanowiony kolejnym, 42. pomnikiem przyrody w Tarnowie.

Od 1 stycznia 2017 roku osoby fizyczne mogą wycinać drzewa na własnych posesjach bez wcześniejszego uzyskania zezwolenia. Bez zezwolenia można wyciąć również krzewy o powierzchni do 25 metrów kwadratowych. Tak stanowi znowelizowana ustawa o ochronie przyrody, która weszła w życie z początkiem nowego roku.

32 osoby skorzystały z zakończonego właśnie projektu “Nie jesteś sam 60+”, adresowanego dla seniorów, powracających do zdrowia po pobycie w szpitalu. Dzięki projektowi rekonwalescenci, którym z różnych przyczyn najbliżsi nie byli w stanie zapewnić wystarczającej opieki, dostali wsparcie rehabilitantów, dietetyków, psychologów i wolontariuszy. 

Mieszkańcy Małopolski w najbliższych godzinach mogą spodziewać się intensywnych opadów śniegów. W regionie także mocno zawieje.

W ciągu najbliższych dni prognozowane są intensywne opady śniegu i śniegu z deszczem. W związku z tym przypominamy, że mieszkańcy mogą zgłaszać interwencje do pracowników dyżurujących przez całą dobę, zarówno w kwestii odśnieżania ulic, jak i pomocy osobom bezdomnym.

30 dzieci uczestniczyło w 2016 r. w projekcie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej „Tacy sami jak inni – silniejsi w rodzinie” . Program, który właśnie został zakończony, skierowany był do osób z autyzmem oraz ich rodzin.

Z myślą o seniorach zorganizowano spotkanie opłatkowe, które odbędzie się 9 stycznia w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. W programie znalazło się przedstawienie jasełkowe „Moje Betlejem”, nie zabraknie też wspólnego kolędowania.

Można się już zapisywać na zajęcia organizowane podczas ferii zimowych przez Katolickie Centrum Edukacji Młodzieży KANA. W tegorocznym programie znalazły się atrakcje w ramach półkolonii, a także obozy – sportowy i artystyczny.

Wyjątkowy koncert muzyki Edwarda Czernego, „ojca polskich big bandów” odbędzie się w sobotę, 14 stycznia, w Kinie Marzenie. Usłyszymy grane na całym świecie od przeszło pół wieku standardy jazzowe w aranżacji big bandu i kwintetu smyczkowego Akademii Muzycznej w Krakowie.