TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Dziś około godziny 6 rano w autobusie linii 208, parkującym przed kolejnym kursem na pętli w Piotrkowicach, rozszczelniła się najprawdopodobniej gaśnica proszkowa, przewożona przez jednego z pasażerów. Nikt nie ucierpiał, natomiast autobus, w całości zasypany białym pyłem, czeka gruntowne sprzątanie.

 

1 grudnia rozpocznie się zimowa przerwa w działaniu miejskiej wypożyczalni rowerów. O północy z piątku na sobotę stacje zostaną wyłączone, a ponownie będzie można z nich korzystać od 1 marca 2019 roku. W ciągu niespełna dwóch miesięcy tarnowianie przejechali na miejskich rowerach ponad 10 tysięcy kilometrów.

W poniedziałek, 3 grudnia, wykonawca rozpocznie układanie nawierzchni bitumicznej na remontowanym odcinku ulicy Słonecznej. Kierowców czekają w związku z tym zmiany w organizacji ruchu i utrudnienia, za które przepraszamy. Przy sprzyjającej pogodzie prace powinny się zakończyć 7 grudnia.

 

Tarnowskie Zrzeszenie Sportowe Niepełnosprawnych START zgłosiło się do programu „Multiuczynek”. Wszystko po to, by zorganizować w Tarnowie Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce. Aby jednak zawody mogły się odbyć, potrzebne są głosy internautów.

Święty Mikołaj odwiedzi tarnowski Rynek. Wszystko po ty, by poznać i porozmawiać z najmłodszymi mieszkańcami naszego miasta. To wyjątkowe spotkanie odbędzie się już 6 grudnia. Początek o godz. 14.00.

Trzy nagrody i szesnaście wyróżnień wręczono wczoraj uczestnikom tegorocznej edycji konkursu „Wakacyjna Przyroda”. Nagrodzone i wyróżnione zdjęcia zawisły na ścianach sali, sąsiadującej z Salą Lustrzaną. - Wszystkie zgłoszone prace miały bardzo wysoki poziom. Trudno było wybrać te najpiękniejsze – mówił podczas uroczystości wręczenia nagród Marek Kaczanowski, dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska, w którym organizowany jest konkurs.

 

Posłowie ziemi tarnowskiej – Urszula Augustyn, Michał Wojtkiewicz i Wiesław Krajewski przyjęli zaproszenie prezydenta Tarnowa, Romana Ciepieli, na doroczne spotkanie z parlamentarzystami, które odbyło się wczoraj, 26 listopada w siedzibie Urzędu Miasta Tarnowa.

 

Tarnowskie łabędzie zostały dziś zabrane do podmiejskiego gospodarstwa rolnego, w którym zwykle spędzają zimę.

 

W najbliższy piątek (30 listopada) sale obsługi klientów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych będą czynne do godz. 18.00. Dodatkowo wszystkie oddziały ZUS będą czynne w sobotę, 1 grudnia w godz. 9.00-13.00.  Wszystko to w ramach nowelizacji dotyczącej elektronicznych zwolnień lekarskich e-ZLA, które będą obowiązywać od początku grudnia.

W środę, 5 grudnia, miłośnicy literatury spotkają się w kilku miejscach Tarnowa, aby uczcić – przypadającą w stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości - 220. rocznicę urodzin Adama Mickiewicza. Trudno o lepsze przypomnienie tych dat niż przeczytanie „Pana Tadeusza” i wysłuchanie wykładów na temat narodowej epopei. Dla głównego organizatora, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie, będzie to także okazja do symbolicznego zakończenia obchodów 20-lecia istnienia uczelni.

Znaczniki

Archiwalne