TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Wszystkich obecnych na gali finałowej Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii Talia zaskoczył menadżer zwycięskiego zespołu „Klimakterium”. Tomasz Heller – przekazał w imieniu twórców i aktorów nagrodę w wysokości 15 tys. zł. na rzecz ciężko chorej Kalinki Janowskiej. Swoimi pieniędzmi podzielili się dotychczas nie tylko internauci, urzędnicy, czy uczniowie, ale również goszczący w mieście artyści tak wysokiego formatu.

Mapa miejskich inwestycji została właśnie uruchomiona. Nowoczesne narzędzie pozwala mieszkańcom Tarnowa na zapoznawanie się „on-line” z listą trwających, zrealizowanych i przyszłych inwestycji. Chodzi o to, by każdy tarnowianin miał do niej dostęp – mógł sprawdzić, ocenić, na jakim etapie są działania w jego najbliższej okolicy lub w bezpośrednim sąsiedztwie. A ich liczba naprawdę jest imponująca.

W dniu 31 października oraz 1 listopada 2010 r. linie komunikacji miejskiej kursują według świątecznych rozkładów jazdy. Dodatkowo zostaną uruchomione 4 linie specjalne kursujące do cmentarzy w Krzyżu oraz w Mościcach.

Polski Związek Niewidomych to największa w Polsce organizacja zrzeszająca osoby niewidome i słabo widzące. Tarnowskie koło tej organizacji, które liczy sobie już niemalże pół wieku, zrzesza blisko pięciuset członków i pełni niezwykle ważną rolę łącznika pomiędzy światem a osobami niewidzącymi. W sobotę, 16 października, w siedzibie OHP, spotkali się z okazji Międzynarodowego Dnia Niewidomego.

W Szpitalu im. E. Szczeklika w Tarnowie już niebawem pojawi się nowy tomograf. owoczesny aparat uzupełni bogatą ofertę medyczną tej najstarszej tarnowskiej placówki zdrowia.

Polski Związek Niewidomych to największa w Polsce organizacja zrzeszająca osoby niewidome i słabo widzące. Tarnowskie koło tej organizacji, które liczy sobie już niemalże pół wieku, zrzesza blisko pięciuset członków i pełni niezwykle ważną rolę łącznika pomiędzy światem a osobami niewidzącymi. W sobotę, 16 października, w siedzibie OHP, spotkają się z okazji Międzynarodowego Dnia Niewidomego.

Ruszyła wymiana dachu nad główną częścią Hali Gumniskiej. Inwestycja zostanie zrealizowana jeszcze przed końcem października. Aktualnie prace wkroczyły w decydującą fazę.

Ruszyła wymiana dachu nad główną częścią Hali Gumniskiej. Inwestycja zostanie zrealizowana jeszcze przed końcem października. Aktualnie prace wkroczyły w decydującą fazę.

Już całą dekadę działają w Tarnowie, pomagają kobietom chorym na raka piersi. Dają wsparcie psychiczne oraz organizują rehabilitację. Są z kobietami w trudnych dla nich chwilach, a pomagając innym, pomagają sobie. Tarnowskie Amazonki, w sobotę, 16 października, obchodziły swoje dziesięciolecie.

Budowa pierwszego w Tarnowie przejścia podziemnego pod ul. Mickiewicza przed końcem miesiąca zostanie zakończona. Wcześniej, bo już w przyszłym tygodniu, ulica Mickiewicza zostanie na powrót utwardzona.

Znaczniki

Archiwalne