TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Uroczystości pogrzebowe Bogusława Wojtowicza, dyrektora BWA, rozpoczną się dzisiaj o godzinie 13.00 żałobną Mszą Św. sprawowaną w tarnowskiej Katedrze. Pogrzeb odbędzie się o godzinie 15.00 na cmentarzu komunalnym w Krzyżu. Bogusław Wojtowicz zmarł w czwartek, 23 grudnia br. po ciężkiej chorobie.

Zjawisko: Roztopy
Stopień zagrożenia: 1
Ważność: do godz. 20.00 dnia 24.12.2010
Obszar: województwo małopolskie

Ta historia wydarzyła się w pewną chłodną noc, nieco ponad dwa tysiące lat temu. Historia o narodzeniu Jezusa Chrystusa doczekała się niepoliczonych artystycznych przedstawień i wizji. Tę historię znamy wszyscy. Wigilia – mówi wielu – to najpiękniejszy dzień w roku. Dlaczego? - bo wtedy jest inaczej.

Podczas ostatniego wieczoru roku 2010 coś dla siebie mogli znaleźć zarówno miłośnicy muzyki klasycznej jak i zwolennicy nowoczesnych rytmów.

Blisko sto osób wzięło udział w spotkaniu wigilijnym zorganizowanym przez Stowarzyszenie ICH LEPSZE JUTRO i Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II. Przy wigilijnym stole w gościnnym Domu Weselnym-Centrum Konferencyjnym TARNOWIANKA zasiedli podopieczni Warsztatu i Aktywnej Świetlicy Terapeutycznej z rodzicami, opiekunami i terapeutami.

Informację na ten temat przekazał publicznie, podczas uroczystości podpisywania umów na realizację projektów europejskich, członek zarządu województwa małopolskiego Stanisław Sorys oraz wicemarszałek Roman Ciepiela. Od 2007 roku miasto pozyskało na tle regionu rekordową kwotę ponad 172 mln złotych, co w przeliczeniu na jednego mieszkańca, stanowi blisko 1500 złotych. W tarnowskim Ratuszu podpisano umowy na trzy ważne dla Tarnowa przedsięwzięcia. Mowa o termomodernizacji przedszkoli, rozbudowie Strefy Aktywności Gospodarczej oraz projekcie pod nazwą EduNet II. Środki pochodzą z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

To jeden z najważniejszych wniosków X Jubileuszowego Spotkania Pacjentów Wyleczonych z choroby nowotworowej we Wrocławiu. Przedstawiciele Stowarzyszenia „Kropla” w Tarnowie wzięli udział w tym spotkaniu. Podczas jubileuszu, za okazaną pomoc, nagrody specjalne, przyznano przewodniczącej Katarzynie Duraj oraz Prezydentowi Tarnowa Ryszardowi Ścigale.

Zjawisko: Opady marznące
Stopień zagrożenia: 1
Ważność: do godz. 11:00 dnia 21.12.2010
Obszar: województwo małopolskie

Boże Narodzenie to okazja do przekazywania życzeń i ciepłych słów na świątecznej kartce. Nie musimy jednak ograniczać się do wysyłania ich rodzinie i znajomym. Przyłączając się do akcji „Marzycielska Poczta” każdy z nas może podnieść na duchu chore dzieci.

W sześciu tarnowskich szkołach podstawowych dokonano pozytywnego odbioru technicznego placów zabaw stworzonych w ramach programu „Radosna Szkoła”. Miejsca, które będą służyć dzieciom i dostosowane są do potrzeb uczniów sześcioletnich, powstały przy Szkole Podstawowej nr 1, 5, 8, 11, 14 i 19. Nowoczesne place zabaw, pokryte bezpieczną nawierzchnią syntetyczną, wyposażone są w urządzenia zabawowe takie jak huśtawki czy zjeżdżalnie , ławki i kosze na śmieci.

Znaczniki

Archiwalne