fTARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Powstała strona internetowa poświęcona św. Stanisławowi ze Szczepanowa. Jego życie i przesłanie można poznać w ramach cyklu „Święci i błogosławieni Diecezji Tarnowskiej”.

Nietypowy przebieg miały dni skupienia alumnów piątego roku Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Klerycy, którzy za kilkanaście dni przyjmą święcenia diakonatu, zwiedzili w dniach 6-7 maja były obóz koncentracyjny Auschwitz. Alumni wysłuchali także wykładów i uczestniczyli w Drodze Krzyżowej na terenie Birkenau.

23 Tarnowska Nagroda Filmowa dobiegła końca. Podczas Gali Wręczenia Nagród 23 TNF, który odbyła się na tarnowskim Rynku 16 maja 2009 ogłoszono wyniki 3 gremiów jury Festiwalu oraz plebiscytu publiczności.

W dniu 8 maja jest obchodzony Światowy Dzień Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca dla uczczenia rocznicy urodzin Henryۥego Dunanta, ojca idei Czerwonego Krzyża i pierwszego laureata Pokojowej Nagrody Nobla (w 1901 roku).

25 maja odbędzie się XIV Miejską Konferencja „Cyberprzestępstwo – nowym wyzwaniem wychowawczym”. Organizowana jest przez Specjalistyczną Poradnię Profilaktyczno Terapeutyczną w Tarnowie w współpracy z Wydziałem Edukacji Urzędu Miasta Tarnowa. Odbędzie się w poniedziałek 25 maja 2009 r. w godz. 9.00 – 11.30 w Gimnazjum Nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi, ul. Bandrowskiego 4 w Tarnowie.

Podopieczni Stowarzyszenia „Ich Lepsze jutro” reprezentowali tarnowskich niepełnosprawnych w Karkonoszach, na Dolnym Śląsku, gdzie odbyło się uroczyste pożegnanie zimy i sezonu narciarskiego 2008/2009. Na Śnieżną Majówkę 2009 pojechała delegacja uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II z ul. Hodowlanej.

Około stu dzieci wzięło udział w akcji „Kaski i odblaski” zorganizowanej przez Urząd Miasta Tarnowa, Sekcję Wspinaczkową MKS Tarnovia oraz Komendę Miejską Policji w Tarnowie. Było dużo dobrej zabawy, a przede wszystkim promocja bezpiecznego zachowania się podczas przejażdżek rowerowych.

Po raz pierwszy Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie organizuje dzień otwartych drzwi. Każdy zainteresowany bezpłatnymi zajęciami dla niepełnosprawnych będzie się mógł zapoznać z działalnością Warsztatu.

Jak powinno się nazywać rondo na skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Starodąbrowskiej? O tym mogą zadecydować mieszkańcy Tarnowa. Rozpoczynamy plebiscyt, w którym mogą wziąć udział tarnowianie. Na propozycje czekamy do 15 czerwca.

Półtoraprocentowy wzrost PKB i 300 tysięcy miejsc pracy – to efekty skutecznych starań naszego kraju o pieniądze z unijnych funduszy – powiedziała w Tarnowie Elżbieta Bieńkowska, minister rozwoju regionalnego.