TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Mowa o obiekcie w siedzibie Gimnazjum Nr 4 im. Jerzego Brauna wykonanym ze środków Gminy Miasta Tarnowa. W ramach projektu zagospodarowano piwnice szkoły o powierzchni około dwustu metrów kwadratowych. Zbudowano tam siłownię z klimatyzacją, zaplecze sanitarne (toalety, natryski), szatnie, recepcję i pomieszczenie na saunę. Prace trwały ponad pół roku.

Przewodnicząca Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Tarnowie Ewa Wrona, w specjalnym piśmie do Prezydenta Tarnowa Ryszarda Ścigały poinformowała, że „skutkiem podjętych wspólnych działań”, Sejm RP, odrzucił projekt nowelizacji ustawy o samorządzie branżowym, przewidujący likwidację tzw. małych izb.

Prezydent Tarnowa Ryszard Ścigała zdecydował o uruchomieniu rezerwy celowej z budżetu miasta. Środki w wysokości 600 tysięcy złotych zostaną przeznaczone na wypłaty zasiłków dla najbardziej poszkodowanych. Zajmie się tym Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, pracownicy socjalni już działają w terenie.

Informujemy, że w dniu 17 lipca 2009 roku Biuro Obsługi Przedsiębiorców Urzędu Miasta Tarnowa we współpracy z Małopolskim Centrum Przedsiębiorczości organizuje szkolenie dla osób zainteresowanych pozyskiwaniem funduszy z Unii Europejskiej w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego oraz Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka na rozwój działalności gospodarczej.

Monumentalny Pomnik, znanego z niskiego wzrostu króla, który dał Tarnowowi prawa miejskie, ulokowano w urokliwym zakątku Tarnowa – zaaranżowanym na nowo skwerze przy ul. Wałowej 7.

W dniach 8-9 lipca 2009 r. Małopolskę odwiedzi grupa ok. sześćdziesięciu przedsiębiorców z hiszpańskiej Andaluzji, których celem jest nawiązanie kontaktów handlowych i gospodarczych z małopolskimi przedsiębiorcami.

W Tarnowie – Mościcach odbyło się spotkanie patriotyczno - wspomnieniowe z okazji jubileuszu Dwudziestolecia Wojewódzkich Komitetów Obywatelskich. Organizatorem był Urząd Miasta Tarnowa.

Wszelka pomoc powodzianom jest bardzo potrzebna. Ludzie, którzy stracili dobytek życia, cieszą się z każdego gestu dobrej woli. Dlatego tarnowski samorząd, mając sygnały od osób chcących udzielić poszkodowanym pomocy materialnej lub w formie bezpłatnych usług, apeluje o zamieszczanie podobnych ofert pod adresem www.forum.tarnow.pl.

Spotkanie z udziałem dyplomacji węgierskiej, zaproszonych gości, harcerzy i mieszkańców odbędzie się w najbliższą środę, 1 lipca, w Tarnowie. Szykuje się wyjątkowe święto. Wszystko z okazji osiemdziesięciolecia sprowadzenia prochów bohatera Polski i Węgier do miasta.

W celu udzielenia pomocy mieszkańcom Tarnowa poszkodowanym w wyniku powodzi, podajemy numery telefonów, pod które należy dzwonić w poszczególnych sprawach.