TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Na tarnowskim Rynku otwarta została plenerowa wystawa „Tarnów – miasto generała Józefa Bema”, prezentująca związki bohatera Polski i Węgier z naszym miastem. Ekspozycję będzie można oglądać przez najbliższe miesiące.

W dniach 23-27 marca na ulicy Mickiewicza na odcinku od ul. Nowej do ul. Goslara i ul. Lwowskiej na odcinku od ul. Goslara do ul. Ochronek wprowadzony zostanie ruch wahadłowy.

Trwa I Tarnowski Festiwal Smaków. Na Rynku można się przyjrzeć zmaganiom kulinarnym, ale także – podczas darmowych degustacji – skosztować zupy gulaszowej i wina znad Dunaju.

W Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych Nr 2 w Tarnowie odbyły się „II Tarnowskie Spotkania Gimnazjalistów”. Podczas nich gimnazjaliści zapoznawali się z ofertą edukacyjną szkół ponadpodstawowych.

14 obrazów fragmentów Panoramy Siedmiogrodzkiej, należących do Muzeum Okręgowego w Tarnowie, od 19 marca można oglądać w Muzeum Historii Budapesztu. Tarnowskie obrazy są częścią wystawy poświęconej wydarzeniom na Węgrzech w latach 1848-1849. W Budapesti Történeti Muzeum będzie eksponowana do 20 czerwca.

W Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych Nr 2 przy, ul. Kochanowskiego 32, odbyły się II Tarnowskie Spotkania Gimnazjalistów. To cykliczna impreza dla uczniów ostatnich klas gimnazjów.

Po raz kolejny w Tarnowie odbędzie się akcja pozyskiwania honorowych, niespokrewnionych dawców szpiku dla chorych na nowotwór.

Plenerowa prezentacja repliki „Panoramy Siedmiogrodzkiej” oraz I Tarnowski Festiwal Smaków – to główne punkty „Urodzin Bema”. Obchodzone będą w Tarnowie, w najbliższą sobotę 21 marca z udziałem Marszałka Sejmu RP Bronisława Komorowskiego, który objął honorowy patronat nad spotkaniem.

„Wychowanie w prawdzie” – to hasło tegorocznego V Forum Nauczycieli i Wychowawców. Odbędzie 21 marca w Tarnowskim Teatrze im. Ludwika Solskiego.

16 marca w Urzędzie Miasta odbyło się spotkanie informacyjne zorganizowane przez Referat ds. Środków Pomocowych UMT oraz Zespół Zamiejscowy Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie, w ramach cyklu „Od spotkania do składania wniosków PO KL”.