TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Prezydent Ryszard Ścigała będzie gościem tego popularnego programu w TVP 3.

klawiatura_logitech_cordless_8_1024

Kontynuujemy zwyczaj comiesięcznego „czatowania" z szefem tarnowskiego samorządu. Z Ryszardem Ścigałą, na istotne dla miasta i mieszkańców tematy, porozmawiać będzie mógł każdy, kto w najbliższy piątek, 18 marca, o godz. 14.00 odwiedzi stronę www.tarnow.pl

Kapituła Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski przyznała Gminie Miasta Tarnowa wyróżnienie „Najlepsze Przedsięwzięcie roku w Małopolsce – Lider Małopolski 2010” za tę inwestycję. Co roku na taki tytuł mogą liczyć te inwestycje, które przyczyniają się do rozwoju całego województwa.

OSTRZEŻENIE O SILNYM WIETRZE

Nazwa biura: Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie

Zjawisko: Silny wiatr

Stopień zagrożenia: 2

Ważność: od godz. 11.20 dnia 13.03.2011 do godz. 09.00 dnia 14.03.2011

Obszar: obszar Tatr

Przebieg: Obserwuje się i przewiduje dalsze występowanie w ciągu dnia w szczytowych partiach Tatr silnego wiatru południowego o średniej prędkości od 55 do 70 km/h, w porywach do 120 km/h. W nocy porywy osłabną do 100 km/h.

Skutki: Uszkodzenia budynków, dachów; łamanie i wyrywanie drzew z korzeniami; utrudnienia w komunikacji; uszkodzenia linii napowietrznych..

Tarnowski Zespół Przychodni Specjalistycznych otrzymał to prestiżowe wyróżnienie od organizatora rankingu, czyli dziennika „Pulsu Biznesu”. Tym samym placówka dołączyła do elitarnego grona dynamicznie rozwijających się firm wyróżnionych tym tytułem.

Głosowanie na miasta, które znajdą się na polskiej edycji planszy gry Monopoly, wkracza w decydującą fazę. Jeszcze tylko przez 4 dni można głosować na Tarnów. Głosowanie odbywa się za pośrednictwem strony www.monopoly.pl lub aplikacji na portalu społecznościowym Facebook: http://apps.facebook.com/glosowanie_monopoly.

.

Prezydent Ryszard Ścigała oraz zastępca komendanta wojewódzkiego policji insp. Andrzej Szczałba podpisali umowę na kolejne dofinansowanie przez samorząd dla tej formacji. Tym razem do tarnowskich stróżów prawa powędrowało ponad 62 tysiące złotych.

W niedzielę, 13 marca, w Centrum Sztuki Mościce odbyła się „Fryzjerska Wiosna 2011 – Gwiazdy Hollywood na czerwonym dywanie” zorganizowana przez Izbę rzemieślniczą oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Tarnowie.

Specjalne, finansowe wyróżnienia trafiły do uczniów tarnowskich szkół. Nagrody Prezydenta Miasta są przyznawane młodym ludziom za szczególne osiągnięcia naukowe, sportowe i artystyczne. W tym roku w gronie laureatów zasiadło aż 91 uczniów z 23 placówek.

Konsekwentnie, wzorem ubiegłej kadencji, Prezydent Ryszard Ścigała kontynuuje cykl spotkań z parlamentarzystami ziemi tarnowskiej. Podczas ostatniego posiedzenia tego typu zanotowano nie tylko znakomitą frekwencję, było ono także bardzo aktywne. Na zaproszenie szefa tarnowskiego samorządu przybyli zarówno posłowie jak i senatorowie. Obiecali oni przychylność i współdziałanie w zaproponowanych przez Prezydenta inicjatywach uchwałodawczych

Znaczniki

Archiwalne