TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

12 maja 2010 roku zmarł inż. Wiktor Grygiel - chemik, budowniczy Mościc, zasłużony dla Zakładów Azotowych i dzielnicy Mościce, autor wielu historycznych opracowań o przedwojennym harcerstwie, fabryce i dzielnicy. Żołnierz partyzanckiego Batalionu "Barbara" 16 pułku piechoty ziemi tarnowskiej, jeden z prekursorów i długoletni członek kręgu Szarych Szeregów w Mościcach.

Jak informuje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Krakowie w ciągu najbliższej doby w wyniku z prognozowanych opadów deszczu, miejscami o charakterze burzowym w zlewni Skawy, Skalinki, Szreniawy, Raby, Usznicy, Dunajca, Popradu i Białej Tarnowskiej spodziewane jest wzrost poziomu wody do dolnej części strefy stanów wysokich i lokalnie przekroczenie stanów ostrzegawczych.

Skutki: Lokalne zalania i podtopienia, niebezpieczeństwo przebywania nad brzegami rzek, utrudnienia w pracach hydrotechnicznych i trudności komunikacyjne.

Uczniowie Gimnazjum Dwujęzycznego po raz kolejny zdobyli wysokie miejsce w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Mathematiques Sans Frontieres".

W dniu 11 maja 2010r. nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 im. Tadeusza Kościuszki w Tarnowie zorganizowali na Rynku w Tarnowie happening w ramach obchodów 680. rocznicy lokacji Tarnowa.

Przewiduje się wystąpienie burz, podczas których opady deszczu wyniosą 15-25 mm, a wiatr osiągnie w porywach do 70 km/h.

Skutki: Zakłócenia w pracy urządzeń elektrycznych, zagrożenie pożarowe, zagrożenie życia od uderzenia piorunów, łamanie gałęzi, utrudnienia na terenach zurbanizowanych.

Z szefem samorządu Ryszardem Ścigałą, na istotne dla miasta i mieszkańców tematy, za pomocą czatu, rozmawiać może każdy, wystarczy odwiedzić www.tarnow.pl. dzisiejsza akcja jest kontynuacją cyklu czatów z prezydentem, w ramach których, w każdym miesiącu, będzie on odpowiadał na pytania mieszkańców.

Z danych statystycznych jednoznacznie wynika, że portal informacyjny tarnow.pl jest najchętniej odwiedzanym tarnowskim portalem informacyjnym.

Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie zaprasza na dni otwarte. Już w najbliższy piątek i sobotę (14 i 15 maja 2010 r.) będzie można poznać bliżej placówkę za darmo pomagającą osobom niepełnosprawnym intelektualnie.

Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Tarnowa uprzejmie informuje, że w roku 2010, po raz dziewiąty organizowana jest pomoc mieszkańcom miasta w bezpiecznym usunięciu z terenu Tarnowa odpadów zawierających azbest. Akcja usuwania odpadów azbestowych będzie trwała do 15 listopada tego roku.

Tarnowska Nagroda Filmowa, festiwal wybranych polskich filmów fabularnych – realizowana już od 24 lat – jest wydarzeniem popularyzującym, promującym, a tym samym upowszechniającym dorobek polskiej kinematografii i najstarszą po Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni imprezą związaną z polskim filmem.

Znaczniki

Archiwalne