TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A. w Tarnowie przystąpiło do Ogólnopolskiego Programu Promocji marki Ciepło Systemowe.Tym samym MPEC znalazło się w gronie firm, które w ramach rozwoju swojej działalności podnoszą standardy w zakresie obsługi klienta, marketingu i komunikacji oraz w obszarze technicznym.

W dniu 04.11 br odbyła się I sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Tarnowie. Podczas sesji wybrano prezydium oraz dokonano podziału na komisje problemowe.

3 listopada br., w Urzędzie Miasta Tarnowa odbyło się spotkanie z finalistami międzynarodowej debaty, na temat współczesnych wyzwań w zakresie ochrony środowiska oraz roli tworzyw sztucznych w ochronie klimatu i oszczędności energii. Gospodarz spotkania, Prezydent Miasta Tarnowa Ryszard Ścigała pogratulował reprezentującym Tarnów i Małopolskę uczniom, życząc sukcesów podczas finału konkursu.

Jan Peszek swoim występem miał oficjalnie otworzyć scenę Tarnowskiego Teatru im. L. Solskiego w Pałacu Młodzieży. Przełożony spektakl można było zobaczyć 10 listopada. Natomiast 20 listopada na scenie teatralnej pojawi się Piotr Machalica śpiewający piosenki Edwarda Stachury. Obok tych wydarzeń końcem listopada kolejna premiera Solskiego „Mady-baby.edu” autorstwa Gianiny Carbunariu.

Ponad 18 tysięcy złotych zebrano podczas jednej z największych kwest w Małopolsce – zbiórki pieniędzy na Starym Cmentarzu w Tarnowie. Inicjator, historyk Antoni Sypek szacuje, że środki pozwolą na renowację, co najmniej dwóch, kolejnych pomników.

Przypadająca dwa lata temu 100 rocznica objęcia urzędu burmistrzowskiego przez Tadeusza Tertila – człowieka, który „zeuropeizował Tarnów”, symbolu „cudu” gospodarczego miasta i ziemi tarnowskiej początku XX wieku, stworzyła doskonałą okazję do ustanowienia roku 2007 w Tarnowie „Rokiem Tadeusza Tertila” oraz „Nagrody Imienia Tadeusza Tertila” dla autorów prac licencjackich i magisterskich tematycznie związanych z Tarnowem lub Powiatem Tarnowskim.

Przez cały listopad będzie można odwiedzać kryptę biskupów tarnowskich w Bazylice Katedralnej. Jest ona zawsze otwierana w listopadzie z okazji Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego.

W dniu 28 października br. odbył się II etap wyborów do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Tarnowie. 54 elektorów wybrało spośród siebie 25 radnych reprezentujących tarnowską młodzież. Młodzieżowa Rada Miejska składa się z 10 gimnazjalistów oraz 15 uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Już 4 listopada odbędzie się pierwsza sesja nowowybranej rady na której min. wybrane zostanie prezydium.

Skauci z Veszprem z Magyar Cserkészszövetség (Związek Skautów Węgierskich) w dniach 26-28 października przyjechali do Tarnowa do harcerzy z Hufca Tarnów Związku Harcerstwa Polskiego im. gen. Józefa Bema. Wizyta, to jest realizacją części planu tarnowskich harcerzy w ramach Roku Generała Józefa Bema.

W tym roku, prócz wszystkich oficjalnych uroczystości, na które już dzisiaj zapraszamy, niepodległość świętować będziemy „dosłownie” na tarnowskich ulicach.

Znaczniki

Archiwalne