TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Szukasz ciekawego zajęcia? Lubisz pisać i tworzyć teksty? Interesujesz się mediami i dziennikarstwem? – Przyjdź do nas! Szkoła Reportera czeka na Ciebie. To przestrzeń realizacji i kreatywnej twórczości. Dołącz do nas! Poznaj warsztat pracy dziennikarza, historię mediów, podnieś swoje umiejętności i naucz się pisania perswazyjnych tekstów reklamowych!

Prezydent Ryszard Ścigała, w związku z udaną akcją dotyczącą realizowania bezpłatnych przejazdów dla honorowych krwiodawców, apeluje do włodarzy innych miast o pójcie za przykładem Tarnowa. Poniżej zamieszany tekst apelu prezydenta Tarnowa w tej sprawie.

W roku 2010 już po raz trzeci tarnowski samorząd włączył się w realizację ogólnopolskiej kampanii edukacyjno - profilaktycznej „Zachowaj Trzeźwy Umysł”.

Prezydent Miasta Tarnowa we współpracy z PWSZ organizuje „Zajęcia edukacyjne dla uzdolnionej młodzieży szkół ponadgimnazjalnych”, które dotyczą takich przedmiotów jak: matematyka, chemia, fizyka i informatyka. Celem programu, który odbywa się już po raz trzeci jest stworzenie możliwości rozwoju młodzieży uzdolnionej, zainteresowanej pogłębianiem wiedzy i zainteresowań oraz poznawaniem zagadnień spoza programu szkolnego. Zajęcia prowadzone są przez nauczycieli akademickich PWSZ, w siedzibie uczelni. Program potrwa do czerwca 2010 r.

Ponad 3 miliony złotych wyniosą w sumie dotacje dla tarnowskich przychodni oraz szpitala miejskiego. Prezydent Ryszard Ścigała zdecydował właśnie o uruchomieniu środków na ten cel. W ogromnym skrócie wygląda to następująco.

Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Nawara poinformował jak Tarnów wygląda na tle Małopolski pod względem pozyskiwania środków zewnętrznych. Nasze miasto przoduje w tym zakresie w regionie.

W związku sytuacją pogodową Prezydent Miasta Tarnowa podjął decyzję o rozszerzeniu działań mających na celu przejezdność ulic, będących w dalszej kolejności odśnieżania w tym także nie administrowanych przez Urząd Miasta.

W najbliższym czasie ukaże się oczekiwana już od blisko dwa i pół roku Encyklopedia Tarnowa. W pracach nad jej przygotowaniem wzięło udział ok. 200 autorów. Dzięki temu prace nad nią trwały stosunkowo krótko. Ponad siedemdziesiąt osób, spośród autorów, to naukowcy legitymujący się stopniem naukowym doktora lub profesora, a wśród nich uznane autorytety naukowe zarówno w kraju jak i za granicą.

W związku z trudną sytuacją pogodową Straż Miejska wystosowała apel do mieszkańców oraz osób i instytucji odpowiedzialnych za odśnieżanie.

Sytuacja pogodowa nie napawa optymizmem. Śniegu wciąż przybywa, opady nie ustają. Na ulice miasta skierowano cały, ciężki sprzęt.

Znaczniki

Archiwalne