TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Jej hasło „Zachowaj trzeźwy umysł”. Celami są promowanie konstruktywnych postaw zdrowego stylu życia oraz atrakcyjnych dla dzieci i młodzieży zachowań społecznych jako alternatywy wielu zagrożeń, a w szczególności picia alkoholu, zażywania narkotyków oraz stosowania przemocy.

To wynik umowy zawartej właśnie przez Prezydenta Tarnowa Ryszarda Ścigałę z władzami kolei. Porozumienie jest kontynuacją umowy ramowej o współpracy sprzed roku.

Pochodzący z Tarnowa znany samorządowiec został wyróżniony przez Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego za wybitne zasługi dla samorządu terytorialnego i przemian demokratycznych w Polsce oraz za działalność państwową i publiczną.

W dniach 25 – 26 maja 2009 r. w Tarnowie obradował Zarząd Forum Informacji Turystycznej przy Polskiej Organizacji Turystycznej. Tematem przewodnim spotkania było przygotowanie regulaminu do kolejnej V już edycji konkursu na najlepsze centrum informacji turystycznej w Polsce oraz skonfrontowanie założeń certyfikacji punktów IT opracowanego przez POT z założeniami zapisanymi w Małopolskim Systemie Informacji Turystycznej.

Teresa Szafrańska, Karpacka Spółka Gazownictwa, Roman Zubek i zespół Totentanz to laureaci tegorocznych Nagród Miasta Tarnowa za osiągnięcia artystyczne, upowszechnianie i wspieranie kultury.

Basen przy al. Tarnowskich jest już otwarty. Czynny jest codziennie od 10 do 19 godziny. Przed jego uruchomieniem, wykonano na nim kilka prac.

Przez cały tydzień można korzystać z boiska sportowego Orlik, przy IV Liceum Ogólnokształcącym i Gimnazjum nr 10 w Tarnowie. Od poniedziałku do piątku obiekt otwarty jest od 14 do 22.30 . W weekendy korzystać z niego można od godz.10 – 21.30.

Ponad 14 mln zł zostanie zainwestowane w kompleksową, wieloetapową modernizację obiektów Zespołu Szkół Plastycznych w Tarnowie oraz budowę trzech nowych budynków.

1 czerwca w 13 tarnowskich szkołach i przedszkolach rozpoczynają się postępowania konkursowe, które wyłonią nowych dyrektorów tych placówek.

Rynek, Park Strzelecki, Centrum Administracyjne – ul. Nowa, fontanna przy ul. Mickiewicza – to miejsca gdzie można, za darmo, korzystać z bezprzewodowego Internetu. Jest to pierwszy z etapów rozbudowy sieci Internetu bezprzewodowego w Tarnowie. Docelowo funkcjonowało będzie 9 nadajników rozmieszczonych w najbardziej uczęszczanych częściach miasta.

Znaczniki

Archiwalne