TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Z okazji 20. rocznicy podpisania Konwencji o prawach dziecka w dniu 20 listopada rusza czwarta edycja młodzieżowego konkursu na plakat, w tym roku pod hasłem "Narysuj mi prawo !". Organizatorem Konkursu jest Komisja Europejska - Dyrekcja Generalna ds. Sprawiedliwości, Wolności i Bezpieczeństwa.

W Urzędzie Miasta Tarnowa zakończono kolejne akcje proekologiczne. Na podsumowanie działań Zastępca Prezydenta Miasta Henryk Słomka - Narożański zaprosił autorów najciekawszych gazetek o tematyce ekologicznej oraz przedstawicieli grup biorących udział w szesnastej już akcji „Sprzątanie Świata”. Prezydent podziękował wszystkim za przyczynianie się do upiększania naszego miasta, utrzymywania go w czystości, a przede wszystkim, przekazywanie pozytywnego sygnału dla innych – dawanie przykładu, że można żyć i postępować w zgodzie ze środowiskiem, chroniąc jego walory.

Są pieniądze na dofinansowanie projektu „Krok wyżej, krok dalej”, którego głównym celem jest dostosowanie kwalifikacji 180 przyszłych absolwentów tarnowskich techników kształcących się w branży budowlanej oraz okołobudowlanej do potrzeb rynku pracy.

Na początku 2000 r. Rada Miejska w Tarnowie przyjęła „Strategię Zrównoważonego Rozwoju Społeczno-Gospodarczego Miasta Tarnowa na lata 2000-2015”. Dokument ten był zwieńczeniem prac rozpoczętych jeszcze w drugiej połowie lat 90-tych ubiegłego wieku.

Poziom bezpieczeństwa w Tarnowie jest jedną z najbardziej istotnych kwestii, dotyczących wszystkich mieszkańców miasta. Jak wynika z ankiety przeprowadzonej i podsumowanej w Urzędzie Miasta Tarnowa, prawie 65 % badanych czuje się w Tarnowie bezpiecznie, 28% uważa Tarnów za miasto, w którym jest niebezpiecznie, 2 osoby wskazały odpowiedź „jest bardzo niebezpiecznie”.

Od ostatniej imprezy „study press” organizowanej corocznie przez Tarnowskie Centrum Informacji przy wsparciu Województwa Małopolskiego, Małopolskiej Organizacji Turystycznej i Starostwa Powiatowego w Tarnowie minęło niespełna 6 tygodni a już kilka ciekawych artykułów ukazało się w mediach.

Zachęcamy wszystkich do lektury artykułu Anny Ładuniuk z Polska The Times, który zamieszczony został na pierwszej stronie ogólnopolskiego portalu Onet.pl.

Rusza sprzedaż paliwa w nowo otwieranej stacji przy MPK w Tarnowie. Jej uruchomienie wpłynie na wysokość cen paliwa w mieście. Z założenia, już w chwili otwarcia, paliwo będzie można tankować taniej nawet o kilkadziesiąt groszy w stosunku do konkurencji. Stacja przy ulicy Okrężnej pozostanie najtańszym tego typu punktem dystrybucji w Tarnowie.

W Zespole Przychodni Specjalistycznych przy ul. Skłodowskiej – Curie został zamontowany supernowoczesny aparat cyfrowy do stomatologicznej radiologii cyfrowej. Aparat marki Planmeca jest jednym z niewielu tego typu urządzeń w Małopolsce.

W Tarnowie gościła delegacja Rady Miejskiej Kotłasu (Rosja), w składzie A. Wypołzow - zastępca przewodniczącego Rady Miejskiej, M. Dmitrjew - radny oraz D. Szulkin - przewodniczący Centrum Wspierania i Rozwoju Edukacji.

Znaczniki

Archiwalne