TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

Ponad 150 osób zaangażowanych w pomaganie najbardziej potrzebującym otrzyma statuetki „Misericors” od Caritas diecezji tarnowskiej. Po raz pierwszy zostaną wręczone wolontariuszom i sponsorom podczas obchodów święta Caritas.

Pałac Młodzieży w Tarnowie - Młodzieżowe Centrum Samorządności oraz Towarzystwo Powszedniej Pomocy „Serce”, organizuje śniadanie wielkanocne w Stołówce Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Tarnowie.

Dziesiąte Jubileuszowe Dyktando Ortograficzne „O złote pióro” regionu tarnowskiego zakończyło się w Sali Konferencyjnej Urzędu Wojewódzkiego w Tarnowie. Brała w nim udział młodzież szkolna i dorośli.

Kilkadziesiąt osób uczestniczyło w „Wiosennym sprzątaniu Wątoku”. Wśród nich byli uczniowie, samorządowcy, wędkarze oraz osadzeni w Zakładzie Karnym w Tarnowie-Mościcach.

Przy ulicy Wojska Polskiego uroczyście otworzona „Aleję Dębów Katyńskich”. To część ogólnopolskiego projektu „Katyń – ocalić od zapomnienia”.

Dzieci urodzone przed 37. tygodniem ciąży, które przyszły na świat w 2008 i 2009 roku i są mieszkańcami Tarnowa będą bezpłatnie szczepione przeciwko pneumokokom.

Projekt uchwały o przyznaniu pomocy w wysokości 10 tysięcy złotych dla poszkodowanych w pożarze w Kamienieniu Pomorskim skieruje na najbliższą sesję Rady Miasta prezydent Tarnowa Ryszard Ścigała.

Flagi państwowe na budynkach należących do tarnowskiego Urzędu Miasta zostały przepasane kirem.

Herb Tarnowa prezentowany jest na wystawie Herbów Miast, Gmin i Miejscowości Pogranicza Polsko – Słowackiego w Bibliotece Miejskiej w Muszynie.

Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II w Tarnowie przy ul. Hodowlanej wzbogacił się o stronę internetową. Pod adresem www.wtzjp2.pl znajdują się wszystkie informacje związane z rehabilitacją niepełnosprawnych uczestników i działalnością tej placówki.

Znaczniki

Archiwalne