TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie

W tarnowskim magistracie zrealizowano akcję pod hasłem „Rowerowa linia otwarta”. Zbierano opinie tarnowian o miejscach, w których warunki do jazdy na rowerze należałoby poprawić. Tarnowski Zarząd Dróg Miejskich został zobowiązany do stopniowej likwidacji zbyt dużych krawężników, nierówności w jezdniach itd. Efektem jest poprawa jakości ścieżek w wielu miejscach (np. odnowienie piktogramów przy ul. Wyszyńskiego, od Niedomickiej do Azotów – jedna z najbardziej uczęszczanych ścieżek w Tarnowie).

W związku z organizacją Europejskiego Dnia bez Samochodu, Prezydent zaprosił dziennikarzy na prasowy objazd po najważniejszych inwestycjach. Odbył się on za pomocą ekologicznego, miejskiego autobusu, w towarzystwie odblaskowych rowerzystów (uczestników odbywającego się w Tarnowie I Ogólnopolskiego Forum Młodych Samorządowców), w eskorcie tarnowskich policjantów na motorach. Przejazd przez miasto - od Teatru przy ul. Mickiewicza, poprzez budowę drogi oraz ośrodka rehabilitacji przy ul. Mostowej, na modernizacji i przebudowie Bursy Międzyszkolnej w Mościcach skończywszy, zrobił nie lada wrażenie. Na początek, młodzi samorządowy, wręczyli Ryszardowi Ścigale, specjalną, rowerową rezolucję.

W związku z dwudniową żałobą narodową po tragedii w kopalni w Rudzie Śląskiej, informujemy, że kino „Marzenie” będzie nieczynne.

Do Tarnowa zjechało około stu trzydziestu młodych ludzi z różnych stron kraju. W mieście pod Górą Św. Marcina rozpoczyna się pionierski projekt I Ogólnopolskiego Forum Młodych Samorządowców. To przedsięwzięcie przygotowywane przez młodzież dla młodzieży.

To kolejna, zmieniona, miejska przestrzeń. Inwestycję w całości sfinansowano z budżetu miasta, koszty zamknęły się kwotą miliona 232 tysięcy złotych. Salę przystosowano do potrzeb Teatru, który na czas modernizacji obiektu przy ul. Mickiewicza, przeniesie się właśnie tam. Remont Sali Wielofunkcyjnej trwał trzy miesiące.

W dniu 22 września 2009 r. Tarnów włączy się w kampanię „Europejski Dzień bez Samochodu”. Hasło tegorocznej kampanii brzmi: „Popraw KLIMAT swojego miasta”.

W najbliższy poniedziałek, we wszystkich siedzibach Urzędu Miasta Tarnowa rusza badanie sondażowe nakierowane na poziom poczucia bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Burmistrz Bronisław Grzegorz Karpiński, w specjalnym liście skierowanym do Prezydenta Tarnowa, dziękuje wszystkim tarnowianom za pomoc finansową skierowaną po tragicznym pożarze w tej miejscowości. Szef tamtejszego Samorządu informuje jednocześnie o wykorzystaniu środków przekazanych wiosną dla pogorzelców.

W Forum uczestniczyło około 150 dziennikarzy i wydawców mediów polonijnych z całego świata z około 30 krajów (m.in. tak dalekich jak Australia, Argentyna, Egipt, Kanada, USA, RPA oraz Ukraina, Białoruś, Kazachstan).

W pierwszej połowie września Tarnów gościł blisko 2 tysiące osób z kraju i zagranicy na różnego rodzaju konferencjach i sympozjach. Najważniejsze z nich to II Forum Inwestycje w ramach krynickiego Forum Ekonomicznego, XX Jubileuszowa Ogólnopolska Letnia Spartakiada Prawników, XVII Forum Mediów Polonijnych czy XVII Ogólnopolski Zjazd Drogowców Miejskich.

Znaczniki

Archiwalne