TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie / Dalekosiężni - znaleźć sposób na wakacje

Dalekosiężni - znaleźć sposób na wakacje

Dalekosiężni - znaleźć sposób na wakacje

Czas wakacji – czas przygody! – pod takim hasłem będą przebiegać tegoroczne letnie spotkania podróżników w Tarnowie. Wszystkich, którzy jeszcze nie mają sprecyzowanych planów zapraszamy do Centrum Sztuki Mościce, gdzie odbędą się coroczne spotkania w ramach cyklu „Dalekosiężni”. Tematyką najbliższych (9-10 VI) będą wakacje i poszukiwanie inspiracji do aktywnego spędzenia urlopu.

Głównym celem organizowanych spotkań jest inspirowanie i pobudzanie do działania ludzi, którzy „zasiedzieli się” w swoich domach, do aktywności fizycznej i do przełamywania własnych barier. Na spotkaniach oprócz pięknych zdjęć, filmów i opowieści, można pozyskać cenną wiedzę i wskazówki do realizacji własnych planów, wędrówek, wakacji. Wśród zapraszanych gości są podróżnicy, naukowcy, pasjonaci, którzy śmiało realizują swoje marzenia. Na rozważaniach czy wspomnieniach z wypraw się nie kończy. Spotkaniom towarzyszą bowiem wystawy, projekcje filmów, promocje książek, a także warsztaty i szkolenia.

Tym razem organizatorzy zaplanowali spotkanie dla tych, którzy marzą o podróży motocyklem przez Australię, Azję i Europę, pieszej wędrówce po Nowej Zelandii lub rowerowej po Ameryce Południowej. Zaproszeni podróżnicy odpowiedzą na pytania, czy można kajakiem płynąć przez rzeki Colorado, jak osiedlić się w Wietnamie, czy w Indiach na plaży Goa, zaprezentują nam obraną przez siebie drogę do niezwykłej, dalekosiężnej przygody.

Gośćmi tegorocznych „Dalekosiężnych” będą: Dariusz Bukowski, Andrzej Meller, Daria i  Wojciech Kostykowie, Michał Szczęśniak, Tomasz Jakubiec, Grzegorz Dzik, Stanisław Leszczyński i Wojciech Jagielski.

Spotkaniom towarzyszą wystawy „Podróż przez KONTYNENTY” i „GRAND CANYON Colorado” oraz koncert plenerowy Na Bani, czyli Myszy i Ludzie. Więcej informacji na csm.tarnow.pl/wydarzenie/205,dalekosiezni2018.

(LB)

Znaczniki

Archiwalne