TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie / Dekoracje świąteczne z niespodziankami

Dekoracje świąteczne z niespodziankami

Dekoracje świąteczne z niespodziankami

Szóstego grudnia zakończy się tegoroczne świąteczne dekorowanie miasta. Ozdób będzie kilkaset. - Wśród nich zarówno dekoracje znane już mieszkańcom, jak i nowości. Będzie kilka niespodzianek – zapowiada Maria Zawada Bilik, dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Tarnowa.

 

Tak jak rok temu tarnowskie ronda zostaną ozdobione 22 świetlnymi bombkami choinkowymi. Kule udekorują rondo hetmana Tarnowskiego, skrzyżowanie ulicy Słonecznej i alei Jana Pawła II, wysepki w ciągu alei Jana Pawła II po północnej i południowej stronie ronda Ronalda Reagana, rondo przy węźle autostrady A4 Tarnów – Północ i ulicy Wilczej, rondo przy ulicy Chemicznej oraz skwer przy skrzyżowaniu ulic Kwiatkowskiego i Czerwonych Klonów. Dziewięć świetlnych aniołków, podobnie jak w roku ubiegłym, ozdobi słupy na placu zabaw w Parku Strzeleckim, obok pomnika Władysława Łokietka ustawiona zostanie duża, świetlna śnieżynka, która stała tam również rok temu. Na rynku obok choinki stanie tron z prezentami, sześć świetlnych 7,5-metrowych ozdób zawiśnie nad ulicą Wałową, która zostanie też udekorowana 45 świetlnymi gwiazdkami. Na latarniach wzdłuż ulicy Mickiewicza zawieszonych zostanie 25 świetlnych dzwonków, świetlne dekoracje ozdobią także latarnie na rynku. Na drzewach w mieście rozwieszonych zostanie 20 kurtyn świetlnych.

Podobnie jak rok temu na skwerze ojca Kokocińskiego stanie duża choinowa bombka, pod którą można przechodzić, będzie miała jednak inny kolor. W fontannie obok znajdzie się znane już mieszkańcom świetlne drzewko, które też nieco się zmieni, bo zostanie ozdobione granatowymi owocami tarniny, symbolem Tarnowa. Na placu Sobieskiego stał będzie – jak przed rokiem – domek, który również wzbogaci się o nowe elementy-niespodzianki. Nowe będą również świetlne dekoracje na latarniach w Parku Legionów i na skwerze przy alei Jana Pawła II po południowej stronie Osiedla Zielonego.

Zarząd Dróg i Komunikacji ozdobi latarnie w pasach drogowych 220 iluminacjami świątecznymi, które pojawią się między innymi w centrum miasta, na ulicy Starodąbrowskiej, Nowodąbrowskiej i Marii Dąbrowskiej.

Rozwieszanie i podłączanie ozdób już trwa. Część z nich już oświetla ulice. Całość będzie gotowa  6 grudnia. Na następny dzień zaplanowane jest uroczyste ubieranie choinki z udziałem tarnowskich przedszkolaków. 

Świąteczne dekoracje będą ozdabiać miasto do końca stycznia, z wyjątkiem drzewka w fontannie na skwerze ojca Kokocińskiego, które zostanie do Świąt wielkanocnych.

Koszt świątecznej dekoracji miasta, finansowany przez UMT i ZDiK wyniesie łącznie około 300 tysięcy złotych. 

(dm)

Znaczniki

Archiwalne