TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie / Firma z Tarnowa zbuduje salę koncertową

Firma z Tarnowa zbuduje salę koncertową

Firma z Tarnowa zbuduje salę koncertową

Przetarg na budowę sali koncertowej przy Zespole Szkół Muzycznych w Tarnowie został rozstrzygnięty. Za kwotę ponad 21,4 milionów złotych salę wybuduje tarnowska firma MTM Budownictwo Sp. z o. o.

 

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego wyraziło zgodę na przekroczenie kosztów budowy sali koncertowej przy Zespole Szkół Muzycznych w Tarnowie ponad limit pięciu milionów euro. To dzięki tej decyzji można było rozstrzygnąć przetarg i wyłonić wykonawcę. Limit pięciu milionów euro dla projektów regionalnych przyjęty został przez Komisję Europejską. Miasto nie mogło przekroczyć tej kwoty bez zgody Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, bo to groziło utratą przyznanej przez ministerstwo dotacji w wysokości 13 milionów złotych. W piśmie, skierowanym do prezydenta Tarnowa, ministerstwo poinformowało, że po przeanalizowaniu otrzymanych wyjaśnień wyraża zgodę na przekroczenie kosztów całkowitych, związanych z realizacją projektu ponad limit pięciu milionów euro. Umowa z wykonawcą zostanie podpisana w pierwszych dniach czerwca. – Wkrótce na placu budowy pojawią się pracownicy i maszyny - mówi Rafał Nakielny, dyrektor Wydziału Infrastruktury Miejskiej Urzędu Miasta Tarnowa.

Przypomnijmy - w ramach rozbudowy w sąsiedztwie Zespołu Szkół Muzycznych przy ulicy Lippoczy’ego powstanie budynek dydaktyczny z salą koncertową na około 240 miejsc i salą baletowo-gimnastyczną. Obiekt będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. To jedna z bardziej oczekiwanych miejskich inwestycji, która da szkole szanse dalszego rozwoju, zwiększy jej atrakcyjność, zapewni uczniom odpowiednie warunki przygotowywania się do konkursów i przesłuchań oraz do prezentowania swoich umiejętności. Z obiektu będą mogli również korzystać mieszkańcy Tarnowa. Wyposażenie sali i instrumenty zostaną zakupione w kolejnych postępowaniach. Całkowite koszty inwestycji to 27 milionów złotych.

(dm)

Znaczniki

Archiwalne