TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie / Gala VII Festiwalu Niepodległości 29 PAŹDZIERNIKA

Gala VII Festiwalu Niepodległości 29 PAŹDZIERNIKA

Gala VII Festiwalu Niepodległości 29 PAŹDZIERNIKA

W poniedziałek, 29 października, czyli tuż przed rozpoczęciem dwudniowego Święta Miasta Tarnowa „Pierwsze Niepodległe” Dzień Pamięci o Zwycięskim Zrywie Niepodległościowym, w kinie „Marzenie” odbędzie się Gala Inauguracyjna VII Festiwalu Niepodległości. Początek o godz. 19.30.

Jak co roku wręczone zostaną na niej: Szabla Niepodległości oraz Ryngrafy Niepodległości (w ubiegłym roku uhonorowano nimi Karola Krasnodębskięgo – szabla i Andrzeja Olejnika – ryngraf). Zaplanowano także galę projektu edukacyjno-badawczo-filmowego, którego pomysłodawcami i realizatorami są organizatorzy festiwalu.

Uroczystość uświetni specjalny pokaz pierwszej wersji pełnometrażowego filmu dokumentalnego „Pierwsi Niepodlegli, czyli listopad zaczął się w październiku” (opisuje on drogę do niepodległości mieszkańców dziesięciu miast z terenu Małopolski, Podkarpacia i Śląska Cieszyńskiego, które uwolniły się spod zaborczego jarzma już pod koniec października 1918) roku według koncepcji, scenariusza i w reżyserii Piotra Dziży. W programie wieczoru organizowanego przez Społeczny Komitet Obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości, znalazło się także kilka niespodzianek.

Bezpłatne wejściówki na galę można odebrać w Tarnowskim Centrum Informacji (Rynek 7), w dni robocze od godz. 8 do 18, w sobotę i w niedzielę w godz. 9-17. Miejsce można również zarezerwować drogą elektroniczną. Wystarczy wysłać na adres: festiwal@intarnet.pl, zgłoszenie zawierające  liczbę rezerwowanych miejsc oraz nazwisko lub hasło, po podaniu którego wejściówkę będzie można odebrać w kinie w dniu gali.

(sm)

Znaczniki

Archiwalne