TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie / Jeszcze w kwietniu rozbiórka budynku

Jeszcze w kwietniu rozbiórka budynku

Jeszcze w kwietniu rozbiórka budynku

Rozpoczynają się prace budowlane, związane z modernizacją siedziby tarnowskiej Straży Miejskiej przy ulicy Nadbrzeżnej Dolnej. Plac budowy został dziś, 11 kwietnia, przekazany wykonawcy. - Po przeniesieniu z budynku centrali miejskiego monitoringu, która do tej pory tam działała, niezwłocznie ruszy rozbiórka. Stanie się to najpewniej za kilka dni – mówi Rafał Nakielny, dyrektor Wydziału Infrastruktury Miejskiej Urzędu Miasta Tarnowa.

 

Prace przy przebudowie komendy Staży Miejskiej będą kosztować około 3,1 miliona złotych. Specjalistyczna firma usunie azbest z konstrukcji istniejącego budynku, a firma budowlana przeprowadzi rozbiórkę dawnej siedziby strażników i wykona jej przebudowę.

Modernizacja budynku jest niezbędna nie tylko z uwagi na komfort strażników i mieszkańców, zgłaszających interwencje na komendzie, ale także z powodu obecności azbestu, którego nie stosuje się już w budownictwie, a ze starych budynków – usuwa. Straż Miejska dzieliła budynek przy Nadbrzeżnej Dolnej 7 z Poradnią Psychologiczno – Pedagogiczną. Zimą obie instytucje przeniosły się do tymczasowej siedziby, na ulicę  Brodzińskiego 14.

Modernizacja komendy Straży Miejskiej obejmie między innymi wyburzenie ścian, sufitów i dachu,  remont piwnic i klatki schodowej, dostosowanie budynku do potrzeb osób niepełnosprawnych, wymianę okien i drzwi, montaż klimatyzacji, paneli fotowoltaicznych oraz oświetlenia LED. Nowa siedziba Straży Miejskiej pomieści również rozbudowywane właśnie centrum monitoringu i centrum zarządzania kryzysowego.

 

(dm)

Znaczniki

Archiwalne