TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie / Jubileusz biskupa Władysława Bobowskiego

Jubileusz biskupa Władysława Bobowskiego

Jubileusz biskupa Władysława Bobowskiego

Biskup Władysław Bobowski świętuje 85. urodziny i jubileusz 60-lecia kapłaństwa. Dziś z tej okazji w Wyższym Seminarium Duchownym odbyła poświęcona jubilatowi uroczystość i promocja dedykowanej mu książki.

 

Biskup Władysław Bobowski urodził się w 19 marca 1932 roku w Tropiu, niedaleko Czchowa. Kształcił się w między innymi w I LO w Tarnowie i w Tarnowskim Wyższym Seminarium Duchownym, studiował na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie. Jego pierwszą parafią były podtarnowskie Ryglice, w których był wikariuszem, w Tarnowie w latach 1961 – 1962 uczył religii przy kościele Najświętszej Marii Panny. Sakrę biskupią przyjął w tarnowskiej katedrze, w 1975 roku, 2 lutego. Przez 30 lat był wikariuszem generalnym, koordynował również działanie Duszpasterstwa Rodzin, zainicjował powstanie Dziewczęcej Służby Maryjnej i organizację „Wakacji z Bogiem” – czyli letniego wypoczynku dla dzieci i młodzieży z Diecezji Tarnowskiej. Słynie ze skromności, życzliwości, pogody ducha. Jego otoczenie podkreśla również, że nigdy nie odmawia pomocy potrzebującym.

Prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela, złożył biskupowi Władysławowi Bobowskiemu życzenia radości, płynącej z codziennej pracy oraz wszelkiej osobistej pomyślności i podziękował za lata posługi, troski o społeczną naukę Kościoła, duszpasterstwo dzieci i młodzieży, za wrażliwość na potrzeby biednych i potrzebujących i za to, że jako Honorowy Obywatel Tarnowa jest ambasadorem miasta.

 

(dm)

Znaczniki

Archiwalne