TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie / Mistrzowie kierownicy pochwalą się umiejętnościami

Mistrzowie kierownicy pochwalą się umiejętnościami

Poprowadzą samochód tak, aby nie zgubić piłki umieszczonej na specjalnym talerzu, pokierują autem z prawego siedzenia, będą pilotować kierowcę, który poprowadzi z zasłoniętymi oczami – między innymi takie umiejętności zaprezentują instruktorzy i instruktorki jazdy podczas zawodów, które jutro, 14 kwietnia, odbędą się w Małopolskim Ośrodku Ruchu Drogowego przy ul. Okrężnej 2 F w Tarnowie. Kibicować kierowcom, a nawet spróbować swoich sił będą mogli wszyscy chętni. Wstęp jest wolny, początek o godzinie 10.

 

 

Konkurs „Małopolski Instruktor Roku 2018” zorganizowało Małopolskie Stowarzyszenie Nauczycieli Kształcących Kierowców wspólnie z Małopolskim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Tarnowie. To eliminacje do ogólnopolskich finałów, organizowanych w Warszawie, w których zmierzą się najlepsi reprezentanci wszystkich województw. Tadeusz Szewczyk, prezes Małopolskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Kształcących Kierowców podkreśla, że na Okrężną zaproszeni są wszyscy chętni. - Zapraszamy zarówno zawodników, jak i publiczność. Będzie okazja, żeby sprawdzić swoje umiejętności lub nauczyć się czegoś nowego.

Startujący w jutrzejszym konkursie na początek będą musieli rozwiązać testy z przepisów drogowych i szkoleniowych, a po nich przejdą do dalszych konkurencji, takich jak próba stewarda - kelnera z piłką na talerzu, którą trzeba przewieźć na określonym odcinku, perfekcja poleceń, czyli pilotowanie kierowcy, który ma zasłonięte oczy, celność Lancelota, polegająca na zbieraniu szabelką kółek z wieszaków i zwinność łosia - sterowanie samochodem z prawego siedzenia, slalomem między słupkami. Uczestnicy będą też udzielali pierwszej pomocy przedmedycznej ofiarom wypadków drogowych, wykorzystując fantom, a konkurencją dodatkową, rozegraną w dogrywce, będzie pchanie slalomem opony. Dla uczestników przygotowano atrakcyjne nagrody.

Zawodom patronują Prezydent Tarnowa, Marszałek Województwa Małopolskiego, Małopolska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Małopolskie Ośrodki Ruchu Drogowego w Tarnowie, Krakowie i Nowym Sączu.

(dm)

Znaczniki

Archiwalne