TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie / Narodowy Bieg Stulecia 11 LISTOPADA

Narodowy Bieg Stulecia 11 LISTOPADA

Narodowy Bieg Stulecia 11 LISTOPADA

Stowarzyszenie Sportowe Sokół Tarnów już po raz dwudziesty trzeci organizuje „Bieg Sokołów”, odbywający się corocznie 11 listopada, w Święto Niepodległości. W tym roku bieg odbędzie się w ramach Narodowego Biegu Stulecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości „Od Bałtyku do Tatr”, którego inicjatorem i koordynatorem jest Polska Agencja Prasowa.

Biegi odbędą się w stu miastach. Start do wszystkich nastąpi o godz. 11.11, a biegacze będą mieli do pokonania dystans 10 kilometrów. Uczestnicy tarnowskich zawodów wystartują z ul. Piłsudskiego obok Parku Wodnego. Trasa biegu wiodła będzie ulicami: Piłsudskiego, Romanowicza, Kasprowicza, Paderewskiego, Klikowską, Szkotnik, Szujskiego, Wilsona, Mościckiego, Reymonta, Kościuszki, Pułaskiego, Krakowską, Wałową, Lwowską, Gospodarczą, Słoneczną, bł. ks. Sitko, Legionów i Piłsudskiego do linii mety umiejscowionej na stadionie Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Oprócz klasyfikacji generalnej, prowadzone będą również klasyfikacje w dwunastu kategoriach wiekowych (18-29 lat, 30-39 lat, 40-49 lat, 50-59 lat, 60-69 lat oraz 70 lat i starsi – oddzielnie dla kobiet i mężczyzn), a wszyscy biegacze startować będą w przygotowanych przez organizatorów koszulkach w kolorach białym i czerwonym.

Imprezie towarzyszyć będą, odbywające się na stadionie Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Piłsudskiego, biegi dla dzieci i młodzieży do lat 15. Zawody rozpoczną się o godz. 9.20, a ich uczestnicy, w zależności od kategorii wiekowej, do pokonania mieli będą dystans od 200 do 1000 metrów.

Organizatorem biegu jest Stowarzyszenie Sportowe Sokół Tarnów przy współpracy z Urzędem Miasta Tarnowa, Tarnowskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji oraz Międzyszkolnym Ludowym Uczniowskim Klubem Sportowym w Tarnowie. Honorowy patronat nad nim objął prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela.

(sm)

Znaczniki

Archiwalne