TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie / Nowi aktorzy w tarnowskim zespole

Nowi aktorzy w tarnowskim zespole

Nowi aktorzy w tarnowskim zespole

Do zespołu tarnowskiego teatru dołączyło pięcioro nowych aktorów. Dwie aktorki widzowie mogli już poznać podczas ostatnich premier, pozostała trójkę mieszkańcy zobaczą w najnowszej produkcji – „Poskromienie złośnicy”, której premiera odbędzie się pod koniec grudnia.

Zespół wsparły dwie aktorki - Katarzyna Pośpiech, którą najmłodsi widzowie poznali dzięki roli Małej Mi w spektaklu „Lato Muminków” w reżyserii Barbary Wiśniewskiej oraz Ewa Jakubowicz, wcielająca się w rolę Shirley w czarnej komedii „Porachunki z katem” w reżyserii Marcina Hycnara. - Panie zostały zaproszone głównie ze względu na moje plany względem teatru, to znaczy granie na kilku scenach jednocześnie. Kameralny skład tarnowskiego teatru nie pozwalał na to, aby duże obsadowo spektakle grać równocześnie z mniejszymi rzeczami na małej scenie, dlatego pomyśleliśmy o takim wzmocnieniu – tłumaczy Marcin Hycnar, dyrektor artystyczny tarnowskiej sceny.

Męską część zespołu uzupełnili : Fabian Kocięcki, Filip Kowalczyk i Stefan Krzysztofiak, których będzie można zobaczyć na tarnowskiej scenie już niebawem w spektaklu „Poskromienie złośnicy” w reżyserii Anny Gryszkówny. W ostatnim czasie w wyniku spraw niezwiązanych z pracą teatralną jeden z aktorów musiał zrezygnować z pracy w teatrze, drugi ze względów zdrowotnych nie jest w stanie brać udziału w kolejnych przedsięwzięciach, natomiast kolejny skorzystał z prawa odmowy wzięcia udziału w jednym ze spektakli w sezonie. - Panowie znaleźli się tutaj z potrzeby, ponieważ plany, które założyłem na najbliższą przyszłość czyli „Poskromienie złośnicy” i „Balladyna, to spektakle stosunkowo liczne obsadowo. Stąd była to po prostu konieczność, nie bylibyśmy w stanie zagrać tych tytułów, a myślę, że warto – dodaje dyrektor Hycnar.

Wszyscy nowi aktorzy zostali zatrudnieni na pół etatu, co pozwoli na ich zaangażowanie w jednej, maksymalnie dwóch, premierach w sezonie.

(ah)

Znaczniki

Archiwalne