TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie / O rewitalizacji na Sali Lustrzanej

O rewitalizacji na Sali Lustrzanej

W najbliższy czwartek, 2 sierpnia o godzinie 15, w Sali Lustrzanej odbędzie się drugie spotkanie Tarnowskiego Komitetu Rewitalizacji. Głównym celem Komitetu jest koordynacja przedsięwzięć, związanych z rewitalizacją centrum Tarnowa.

 

Podczas zaplanowanego na czwartek spotkania przypomniane zostaną założenia Gminnego Programu Rewitalizacji (GPR), przedstawione zostaną również informacje i opinie w sprawie remontu płyty Rynku, Placu Kazimierza, Katedralnej i Krótkiej oraz informacje związane z budową Multimedialnego Centrum Artystycznego przy ulicy Wałowej 25, utworzeniem Tarnowskiego Parku Doświadczeń przy Rynku 4 i remontem murów miejskich. W skład Tarnowskiego Komitetu Rewitalizacji wchodzą między innymi przedstawiciele Urzędu Miasta, Rady Miejskiej w Tarnowie i mieszkańców.

Jak już informowaliśmy - projekt rewitalizacji centrum miasta obejmuje szereg działań i inwestycji o łącznej wartości 21 milionów złotych. Niektóre już trwają lub zostały zakończone, pozostałe mają zostać wkrótce rozpoczęte. To między innymi: gruntowny remont zabytkowego budynku przy Rynku 4, w którym powstanie Tarnowski Park Doświadczeń, renowacja murów miejskich i Małych Schodów wraz zagospodarowaniem położonego przy nim skweru przy ulicy Bernardyńskiej, a także remont placu Kazimierza i ulic: Krótkiej, Katedralnej, Kapitulnej oraz płyty Rynku, zagospodarowanie posesji przy Wałowej 25 wraz z odsłonięciem zabytkowej półbaszty i utworzeniem Multimedialnego Centrum Artystycznego. Zgodnie z umową, zakończenie projektu planowane jest na koniec przyszłego roku.

(dm)

Znaczniki

Archiwalne