TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie / Piknik Niepodległościowy 10 LISTOPADA

Piknik Niepodległościowy 10 LISTOPADA

Piknik Niepodległościowy 10 LISTOPADA

Już jutro, 10 listopada, na tarnowskim Rynku odbędzie się Piknik Niepodległościowy. W programie tegorocznego patriotycznego świętowania znalazł się między innymi koncert Wolnej Grupy Bukowina. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 10:00 w namiocie przy ratuszu. 

Wydarzenie zainauguruje o godz. 10 występ reprezentacji najmłodszych mieszkańców miasta. Przed publicznością wystąpią uczniowie z tarnowskich szkół i przedszkoli. Następnie odbędzie się wielka debata historyków z ośmiu polskich miast, którzy opowiedzą o tym jak wyglądała „Chronologia odzyskiwania niepodległości w Galicji i na Śląsku Cieszyńskim”. Blok filmów z cyklu „Pierwsi Niepodlegli” zostanie wyświetlony w dwóch blokach, o godzinie 13 i 15. Po pierwszej projekcji rozpocznie się quiz niepodległościowy dla wszystkich, którzy będą chcieli sprawdzić swoje wiadomości. Na zakończenie pierwszego dnia niepodległościowego świętowania wystąpi Wolna Grupa Bukowina.

Organizatorzy zapewniają, że warunki atmosferyczne nie pokrzyżują planów, gdyż piknik odbędzie się w ogrzewanym namiocie.

Szczegółowy program:

godz. 10.00 – występy uczniów tarnowskich szkół i przedszkoli

godz. 11.00 – Wielka Debata historyków z ośmiu miast „Chronologia odzyskiwania niepodległości w Galicji i na Śląsku Cieszyńskim” - (cykl „Pierwsi Niepodlegli”)

godz. 13.00 – blok filmów z cyklu „Pierwsi Niepodlegli”

godz. 13.30 – quiz niepodległościowy

godz. 14:15 - rozstrzygnięcie konkursu plastycznego Tarnów – Pierwsze Niepodległe

godz. 15.00 – blok filmów z cyklu „Pierwsi Niepodlegli”

godz. 17.00 – koncert - "Wolna Grupa Bukowina"

(ah)

Znaczniki

Archiwalne