TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie / Ponad sto interwencji Straży Miejskiej

Ponad sto interwencji Straży Miejskiej

Ponad sto interwencji Straży Miejskiej

Silne mrozy dały się we znaki tarnowskim kierowcom. W ciągu ostatnich pięciu dni Straż Miejska przyjęła zgłoszenia od ponad stu mieszkańców, którzy mieli problemy z odpaleniem auta na mrozie.

Jak informują miejscy strażnicy, najwięcej interwencji odnotowano w sobotę, 7 stycznia, gdy słupki temperatury wskazywały kilkanaście stopni poniżej zera. Zdarzało się wówczas, że zgłoszeń było tak wiele, że dzwoniący zablokowali wszystkie linie telefoniczne, a czas oczekiwania na przyjazd strażników wydłużył się do czterech godzin. – Przyjeżdżamy do mieszkańców według kolejności zgłoszeń – tłumaczy Jerzy Pysyk, zastępca komendanta Straży Miejskiej. Dodaje również, że kierowcy nie dbają o stan techniczny pojazdów: – Przed atakiem mrozów należy sprawdzić akumulator, podładować go. Nie spodziewajmy się, że urządzenia ośmioletnie będą działały bez zarzutu przy minus 20 stopniach – zaznacza.

Aby wezwać Straż Miejską po pomoc, należy zadzwonić pod numer telefonu: 986. Usługa uruchomienia samochodu jest bezpłatna i obowiązuje na terenie całego miasta.

(ww)

Znaczniki

Archiwalne