TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie / Poszerzyć granice miasta? KONSULTACJE

Poszerzyć granice miasta? KONSULTACJE

Poszerzyć granice miasta? KONSULTACJE

Dziś w Mościcach odbędą się kolejne konsultacje w sprawie przyłączenia do Tarnowa południowej części Kępy Bogumiłowickiej. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17.00 w IV Liceum Ogólnokształcącym w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 przy ulicy Norwida 22.

 

O przyłączenie do Tarnowa południowego obszaru należącej do gminy Wierzchosławice Kępy Bogumiłowickiej wnioskowała część jej mieszkańców. Mościce graniczą z Kępą Bogumiłowicką, stąd zebranie opinii ich mieszkańców w tej sprawie jest niezbędne. Dwa poświęcone tej kwestii spotkania odbyły się 23 i 27 listopada, kolejne są zaplanowane na dziś i na 7 grudnia.  

Sygnatariusze nadesłanej w czerwcu petycji z prośbą o zmianę granic Tarnowa podkreślali, że faktycznie są już teraz częścią miasta, a sformalizowanie tego stanu pozwoli im korzystać z praw należnych mieszkańcom. Argumentowali m.in., że bliżej i bezpieczniej jest im kierować dzieci do przedszkoli i szkół na terenie Tarnowa.

Nie wszyscy mieszkańcy Kępy Bogumiłowickiej podzielają ich zdanie.Do Urzędu Miasta Tarnowa wpłynęło również pismo podpisane przez mieszkańców luźniej powiązanej z miastem południowej części Kępy Bogumiłowickiej, wyrażających swój sprzeciw przeciwko przyłączeniu ich miejscowości do Tarnowa.

Kolejne konsultacje w Mościcach zaplanowane są na 7 grudnia.

(dm)

 

HARMONOGRAM SPOTKAŃ W MOŚCICACH:

23 listopada 2017 r., godz. 17.00, Szkoła Podstawowa Nr 20, ul. Zbylitowska 7 (spotkanie organizowane przez Prezydenta Miasta Tarnowa)

27 listopada 2017 r., godz. 17.30, Hotel Cristal Park, ul. Traugutta 5 (spotkanie organizowane przez Towarzystwo Przyjaciół Mościc)

4 grudnia 2017 r., godz. 17.00, IV Liceum Ogólnokształcące (ZSO Nr 1), ul. Norwida 22 (spotkanie organizowane przez Prezydenta Miasta Tarnowa)

7 grudnia 2017 r., godz. 17.00, Zespół Szkół Technicznych, ul. Kwiatkowskiego 17 (spotkanie organizowane przez Prezydenta Miasta Tarnowa)

Znaczniki

Archiwalne