TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie / Prezydent miasta nominowany do prestiżowej nagrody

Prezydent miasta nominowany do prestiżowej nagrody

Prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela, został nominowany do nagrody Izby Gospodarki Elektronicznej w kategorii Osobowość Polskiej Regionalnej Gospodarki Cyfrowej. Nagroda jest przyznawana w uznaniu efektywnego wkładu w rozwój gospodarki cyfrowej. W ubiegłym roku jej laureatką została minister cyfryzacji, Anna Streżyńska.

 

Założona w 2013 roku Izba Gospodarki Elektronicznej branży e – commerce. O jej powołaniu zdecydowały największe firmy polskiego sektora handlu elektronicznego, w tym właściciele Empik.pl, Merlin.pl, Skąpiec.pl, Nokaut.pl, EuroRTVAGD, Neo24, Komputronik, Grupy Allegro i serwisów płatności online PayU, Dotpay, Przelewy 24. Izba zajmuje się również edukacją i wspiera społeczeństwo w korzystaniu z rozwiązań cyfrowych, świadczy prawną i merytoryczną pomoc dla firm funkcjonujących już na rynku lub chcących rozpocząć działalność w Internecie, współpracuje z uczelniami oraz szkołami, działa w ramach „Uniwersytetów Trzeciego Wieku”. W Tarnowie, w Strefie Przedsiębiorcy „DESK”, przy ulicy Wałowej 16 od maja tego roku działa jej filia.

 

W tegorocznej, drugiej edycji konkursu do nagrody Osobowość Polskiej Regionalnej Gospodarki Cyfrowej nominowani zostali również prezydent Rybnika, Piotr Kuczera i marszałek województwa mazowieckiego, Adam Struzik. Wczoraj w Warszawie czasie uroczystej gali nagrodę otrzymał prezydent Rybnika. Justyna Skorupska z Rady Izby przyznała, że wybór nie był łatwy, bo wpłynęło kilkanaście zgłoszeń. - Każde bardzo wartościowe i interesujące z punktu widzenia wkładu w rozwój gospodarki cyfrowej zarówno centralnie jak i regionalnie. - mówi Justyna Skorupska.

(dm)

Znaczniki

Archiwalne