TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie / Przedszkolaki na scenie

Przedszkolaki na scenie

Przedszkolaki na scenie

Były barwne stroje, radosne piosenki i bajki z morałem. Kilkuset przedszkolaków zaprezentowało się na scenie podczas XVI Przeglądu Teatralnego „Snuj się snuj, bajeczko”, który odbył się 17 marca. W tegorocznej edycji najlepsi okazali się mali aktorzy z Przedszkola Publicznego nr 33, którzy przygotowali interpretację bajki o Czerwonym Kapturku.

Jak tłumaczą pomysłodawcy konkursu, przegląd jest okazją do promocji literatury dziecięcej wśród najmłodszych. W ten sposób chcą także przygotować przedszkolaków do świadomego odbioru kultury i sztuki. Podczas tegorocznej edycji na scenie można było zobaczyć m.in. smerfy, kwiaty, Indianki i gajowego. Ich występom przyglądały się dzieci z innych tarnowskich przedszkoli, które spontanicznie kibicowały rówieśnikom.

Zwycięska ekipa, która zdobyła pierwsze miejsce w przeglądzie za spektakl o Czerwonym Kapturku, liczyła 26 dzieci – W naszej grupie jest sporo indywidualności, dlatego chcieliśmy wykorzystać ich talenty. To bardzo zdolna ekipa. Mimo że nie mieliśmy zbyt wiele czasu na przygotowania, bo wcześniej poświęcaliśmy czas na ćwiczenie przed występem z okazji dnia babci i dziadka, to i tak dzieci świetnie sobie poradziły – relacjonuje Gabriela Chrzęszcz, opiekun nagrodzonej grupy. Jednym z młodych aktorów, który skradł show był Ksawery Smagłowski, wcielający się w rolę wilka. – Dużo ćwiczyłem, nie tylko w przedszkolu, ale też w domu. Najtrudniejsze było zapamiętanie tego całego tekstu i moment, kiedy udawałem na scenie, że nie oddycham – wspomina siedmiolatek. Podczas przedstawienia nie zabrakło również morału – dzieci zgodnie stwierdziły, że nauka języków obcych popłaca.

Wyniki przeglądu:

I miejsce: Przedszkole Publiczne nr 33 „Czerwony Kapturek”

II miejsce: ex aequo Przedszkole Publiczne nr 35 z oddziałami integracyjnymi „Leśne przedszkole” oraz Przedszkole Publiczne w Tuchowie

III miejsce Przedszkole Publiczne nr 5 za przedstawienie „Kotek kłopotek”

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

(ww)

Znaczniki

Archiwalne