TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie / Rusza remont ul. Kochanowskiego OD 17 KWIETNIA

Rusza remont ul. Kochanowskiego OD 17 KWIETNIA

Jutro, 17 kwietnia, rozpocznie się remont ulicy Kochanowskiego. Pierwsza faza prac obejmie frezowanie warstwy asfaltu na odcinku od dawnego biurowca Zakładów Mechanicznych w stronę ulicy Krakowskiej. Pracownicy firmy, prowadzącej remont, będą kierować ruchem. Kierowców przepraszamy za możliwe utrudnienia w jeździe i prosimy o wyrozumiałość.

 

Prace rozpoczną się rano i potrwają cały dzień. Kolejny etap prac to kompleksowy remont podbudowy i nawierzchni ulicy, który jest związany z tworzeniem w Tarnowie europejskiego szlaku  EuroVelo4. Jego łączna długość w mieście liczyć będzie 17 kilometrów. Prace są finansowane i realizowane na mocy porozumienia przez tarnowski Zarząd Dróg i Komunikacji oraz Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie. ZDiK wyda na nie około 840 tysięcy złotych.

EuroVelo powstaje w oparciu o istniejącą już sieć lokalnych, regionalnych i krajowych tras rowerowych, łącząc je w jeden system. Łączenie trasy w całość polega na budowaniu brakujących fragmentów ścieżek, poprawianiu ich standardu, jednolitym oznakowaniu. Prowadzący przez Tarnów szlak będzie się zaliczał do tras łączących zachód ze wschodem Europy. Połączy Roscoff  nad kanałem La Manche we Francji z Kijowem. Ma liczyć cztery tysiące kilometrów.

 

(dm)

Znaczniki

Archiwalne