TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie / Sala koncertowa z prawdziwego zdarzenia

Sala koncertowa z prawdziwego zdarzenia

Sala koncertowa z prawdziwego zdarzenia

Rozbudowa Zespołu Szkół Muzycznych w Tarnowie o salę koncertową znalazła się w gronie 13 ogólnopolskich projektów, których realizacja dofinansowana zostanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. Decyzję o przyznaniu dotacji 15 lutego podjął Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

Kwota dofinansowania została określona na ponad 13 milionów złotych. Wartość inwestycji szacowana jest z kolei na ok. 22 miliony złotych. - To dobra wiadomość dla Tarnowa. Dyrekcja oraz uczniowie szkoły wiele lat czekali na salę koncertową z prawdziwego zdarzenia. Z nowego pomieszczenia skorzystają też mieszkańcy - mówi prezydent Roman Ciepiela.

W ramach rozbudowy powstanie budynek dydaktyczny z salą koncertową (z widownią na ok. 240 miejsc) i salą baletowo-gimnastyczną. Sala ulokowana zostanie w sąsiedztwie szkoły przy ul. Lippóczy'ego. Zagospodarowany ma zostać także teren. Powstaną m.in. parkingi i nowe chodniki. W ramach projektu planowany jest zakup wyposażenia i sprzętu muzycznego (m.in. organów, fortepianu, pianina klasycznego). Cały obiekt dostosowany będzie dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

Dokumentacja techniczna jest już w posiadaniu magistratu. Przetarg na roboty budowlany zostanie ogłoszony prawdopodobnie na wiosnę. 

(ks)

Znaczniki

Archiwalne