TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie / Siedem ton odpadów

Siedem ton odpadów

Siedem ton odpadów

Ponad 400 osób włączyło się do akcji „Posprzątajmy razem Tarnów”. Jak zwykle nie zawiedli uczniowie tarnowskich szkół. W sprzątanie miasta zaangażowali się również osadzeni z zakładów karnych w Tarnowie. W sumie uzbierano siedem ton odpadów.

Akcja odbyła się już po raz 17. Wzięli w niej udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 15, SP nr 2, IV LO, Zespołu Szkół Budowlanych, Zespołu Szkół Mechaniczno – Elektrycznych,  Zespołu Szkół Technicznych, a także wychowankowie Centrum Kształcenia i Wychowania OHP. Pomagali również przedszkolacy z Niepublicznego Przedszkola „Bajka”. Wolontariusze wyposażeni w niebieskie worki i rękawice ochronne posprzątali brzegi Wątoku, tereny w okolicach zbiornika wodnego „Kantoria”, a także osiedle Legionów i Mościce oraz rejon ul. Tuchowskiej. Dzięki zaangażowaniu uczestników w tegorocznej akcji zebrano siedem ton odpadów. Zlikwidowano także dzikie wysypiska wzdłuż cieków i zbiorników wodnych w Tarnowie.

Jak co roku pieczę nad przebiegiem akcji sprawowali wędkarze z Polskiego Związku Wędkarskiego. Organizatorem akcji był Wydział Ochrony Środowiska magistratu.

fot. CKiW OHP

(ww)

Znaczniki

Archiwalne