TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie / Świerczkowiacy świątecznie 19 GRUDNIA

Świerczkowiacy świątecznie 19 GRUDNIA

Świerczkowiacy świątecznie 19 GRUDNIA

W klimat nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia publiczność zebraną w Centrum Sztuki Mościce przeniesie Zespół Pieśni i Tańca „Świerczkowiacy”. Wszystko to w związku z zaplanowanym na 19 grudnia koncertem świątecznym.

W programie wydarzenia znalazły się utwory z regionów przeworskiego, sądeckiego, krośnieńskiego i lubelskiego. Grupa zatańczy także m.in. poloneza. Nie zabraknie również polskich kolęd i pastorałek.

„Świerczkowiacy” to zespół często nagradzany. W 2013 roku grupę uhonorowano odznaczeniem Zasłużony Kulturze Gloria Artis przyznanym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W ostatnim czasie do swej licznej kolekcji nagród i wyróżnień „Świerczkowiacy” dołożyli otrzymaną w czerwcu nagrodę Miasta Tarnowa za osiągnięcia w dziedzinie upowszechniania kultury, a podczas tegorocznej edycji 55. Tygodnia Kultury Beskidzkiej i 29. Międzynarodowych Spotkań Folklorystycznych w Żywcu międzynarodowe jury przyznało zespołowi jedną z pięciu nagród za wyjątkową pieczołowitość w odtworzeniu obrzędu weselnego i wykorzystaniu zapomnianych pieśni.

We wrześniu zespół wziął udział w Międzynarodowym Festiwalu „Tęcza Polski” w Polanicy-Zdrój, gdzie za prezentację tańców i śpiewów ze Spisza otrzymał pierwszą nagrodą.

Dodajmy, że grupa świętuje w tym roku jubileusz 55-lecia działalności.

Początek koncertu świątecznego o godz. 18.30.

Bilety do nabycia w CSM lub online na www.csm.tarnow.pl

(ks)

Znaczniki

Archiwalne