TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie / Szkoła doczeka się sali sportowej

Szkoła doczeka się sali sportowej

Szkoła doczeka się sali sportowej

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Tarnowie będzie miał salę sportową. Miasto rozstrzygnęło właśnie przetarg w tej sprawie. Spośród trzech ofert, wybrano tę najkorzystniejszą na kwotę niemal trzech milionów dwustu tysięcy złotych. 

Inwestycja realizowana będzie metodą „projektuj i buduj”. Oznacza to, że ta sama firma wykona zarówno dokumentację techniczną, jak i przystąpi do robót budowlanych.

Przy szkole powstanie wielofunkcyjna sala sportowa. Nowy budynek będzie budowlą pasywną. Oznacza to, że zastosowane zostaną takie rozwiązania, które zminimalizują zużycia energii w trakcie użytkowania budynku.  Nowy obiekt będzie także dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Sala przystosowana zostanie do gry w siatkówkę. Pojawi się też niepełnowymiarowe boisko do koszykówki i piłki ręcznej. Powstanie również zaplecze. Tam z kolei przewidziano umiejscowienie czterech szatni wraz z natryskami i toaletami, magazyn sprzętu sportowego, pomieszczenie dla nauczycieli oraz pomieszczenie gospodarcze.

Prace projektowe nad nowym obiektem mają  ruszyć  w najbliższych tygodniach. Finisz inwestycji zaplanowano pod koniec lipca 2018 r.

(ks)

Znaczniki

Archiwalne