TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie / Tarnów stolicą nowoczesnej edukacji

Tarnów stolicą nowoczesnej edukacji

W najbliższą środę i w czwartek (14-15 marca), Centrum Sztuki Mościce gościć będzie uczestników pierwszego w Polsce Kongresu Kompetencji Cyfrowych, największego w kraju spotkania środowiska ekspertów i badaczy edukacji cyfrowej. Na dwa dni Tarnów stanie się więc polską stolicą nowoczesnej edukacji.

Udział w Kongresie zapowiedziało blisko dwustu ekspertów edukacji cyfrowej, przedstawicieli firm sektora IT, metodyków, twórców projektów szkoleniowych, nauczycieli, nauczycieli akademickich oraz badaczy problemów edukacji cyfrowych. Będzie to pierwsze wydarzenie powołanej do życia kilka miesięcy temu Sieci Edukacji Cyfrowej KOMET@.

Na konferencję złoży się dwadzieścia wystąpień, podsumowujących wyniki badań oraz zawierających propozycje konkretnych rozwiązań naprawczych, jak również pięć dyskusji w modelu World Cafe. Kongres rozpocznie pracę nad „białą księgą” edukacji cyfrowej, którą przygotuje zespół ekspertów powołany w Tarnowie. Zostanie ona opracowana w ciągu trzech miesięcy i przekazana ministrom cyfryzacji, edukacji oraz rozwoju.

- W Polsce wydajemy się zapominać, że innowacyjnej gospodarki i Przemysłu 4.0 nie rozwiną nam osoby o niskich kompetencjach cyfrowych. Tymczasem ośmioletnia szkoła podstawowa i czteroletnia ponadpodstawowa nie tylko nie absorbują globalnych zdobyczy współczesnej dydaktyki cyfrowej, realizując swoją codzienną misję właściwie poza Internetem, ale nie przekraczają mentalnie granicy podręcznika i zeszytu – podkreśla Krzysztof Głomb, pomysłodawca Kongresu, na co dzień prezes organizatora konferencji, Stowarzyszenia „Miasta w Internecie”.

 (sm)

Znaczniki

Archiwalne