TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie / Tarnowski działacz sportowy doceniony w Quebecu

Tarnowski działacz sportowy doceniony w Quebecu

Tarnowski działacz sportowy doceniony w Quebecu

Tarnowski działacz sportowy, Arkadiusz Kamiński, pierwszym Polakiem, który został wybrany członkiem Zarządu Europejskiej Federacji Wspinaczki Sportowej. Decyzję o wyborze na to prestiżowe stanowisko podjęto podczas ostatniego walnego zgromadzenia federacji, które w ubiegłym tygodniu odbyło się w kanadyjskim Quebecu.

IFSC Europe zajmuje się zarządzaniem wspinaczką sportową w Europie, między innymi koordynuje organizację Pucharów Europy juniorów i seniorów, organizację Mistrzostw Europy Juniorów i Seniorów, ustala reguły, według których rozgrywane są wspomniane zawody – ujęte w przepisach europejskich wspinaczki sportowej na dany rok.

Arkadiusz Kamiński jest Członkiem Zarządu Polskiego Związku Alpinizmu (przewodniczącym Komisji Wspinaczki Sportowej PZA), instruktorem wspinaczki i trenerem Edyty Ropek. Nowo wybrany członek zarządu przyznaje, że decyzja o wyborze to dla niego spore wyzwanie, ale też szansa dla Polski. – Przede wszystkim będę miał możliwość decydowania o kształcie tej dyscypliny sportowej w Europie. Moja nowa funkcja podkreśla również rolę Polski na mapie Europy zarówno w kontekście współtworzenia dyscypliny, jak również w perspektywie Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2020. Polacy, w szczególności tarnowianie, od lat odnoszą spektakularne sukcesy we wspinaczce na czas – to miasto wychowało medalistów mistrzostw świata i Europy, zdobywców Pucharów Świata – podkreśla Kamiński.

(ww)

Znaczniki

Archiwalne