TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie / Trwa akcja szczepienie lisów

Trwa akcja szczepienie lisów

Wzorem poprzednich lat na obszarze województwa małopolskiego zostanie przeprowadzona akcja ochronnego szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie. Akcja potrwa do 15 kwietnia i wykonana zostanie poprzez rozrzucenie szczepionki z samolotów oraz jej ręczne wyłożenie.

W okresie wykonywania szczepień i 14 dni po szczepieniu zaleca się: nie dotykać, nie podnosić, a tym bardziej nie rozłamywać przynęty, gdyż znajdująca się wewnątrz szczepionka jest w stanie płynnym i może dostać się do organizmu poprzez skaleczenia na rękach, spojówkę oka lub błonę śluzową jamy ustnej i nosa. W razie kontaktu ze szczepionką natychmiast zgłosić się do najbliższego lekarza lub do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

Wszelki kontakt zwierząt domowych ze szczepionką należy zgłosić do najbliższego lekarza weterynarii, w celu poddania zwierzęcia obserwacji. Dla ich bezpieczeństwa nie należy wypuszczać bez opieki psów i kotów, a w czasie spacerów psy prowadzić na smyczy i w kagańcu.

Szczegółowych informacji dotyczących szczepienia lisów udziela Małopolski Wojewódzki Lekarz Weterynarii– tel. (12) 293 10 00.

(lb)

Znaczniki

Archiwalne