TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie / Webmaster z tarnowskiej szkoły

Webmaster z tarnowskiej szkoły

Webmaster z tarnowskiej szkoły

Przemysław Kuca wygrał konkurs „Webmaster to ja”, organizowany przez Zespół Szkół Technicznych w Tarnowie. Uczeń tarnowskiej szkoły najlepiej poradził sobie z zadaniami konkursowymi, pokonując niemal 30 młodych informatyków z całego województwa.

Uczestnicy musieli zmierzyć się z dwoma zadaniami - utworzyć logotyp oraz przygotować stronę internetową dla firmy projektującej ogrody. Aby lepiej trafić w gusta potencjalnego zleceniodawcy, uczniowie otrzymali krótki filmik i zdjęcia opisujące profil działalności firmy.

Jak zaznaczają organizatorzy konkursu, poziom oddanych prac był bardzo zróżnicowany. Uczniowie używali gotowych elementów graficznych dostępnych w programie Photoshop lub sami rysowali grafikę. – Pojawiały się rysunki na podstawowym poziomie umiejętności oraz te bardziej profesjonalne – relacjonuje Ewa Wardzała, nauczyciel przedmiotów ZST i koordynator konkursu.

W drugim etapie uczestnicy tworzyli stronę internetową, w której umieszczali wcześniej przygotowane logotypy. Tutaj także poziom był bardzo zróżnicowany. Pojawiło się kilka bardzo modnych stron typu one-page. Niektórzy uczniowie tworzyli profesjonalne formularze oraz galerie zdjęć. Większość uczestników potrafiło odpowiednio dobrać kolorystykę strony do logotypu, a kolorystyka ta odzwierciedlała rodzaj działalności firmy.

Zdaniem komisji konkursowej, w tej edycji największym profesjonalizmem odznaczały się prace przygotowane przez Przemysława Kucę, ucznia Zespołu Szkół Technicznych w Tarnowie. Drugie miejsce zajął Mateusz Świder (również z ZST). Ostatnie miejsce na podium należało ex aeuquo do Natalii Chrząścik z Zespołu Szkół w Suchej Beskidzkiej oraz Piotra Michalik z Zespołu Szkół w Niepołomicach.

Uroczyste wręczenie nagród zaplanowano w grudniu.

(ww)

Znaczniki

Archiwalne