TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie / Weekend w mieście

Weekend w mieście

Weekend w mieście

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, spektakle i koncerty noworoczne to tylko niektóre wydarzenia, które zaplanowano w najbliższy weekend w mieście. 

Piątek

Obrazki z życia kobiety, którą rządzi pragnienie miłości będzie można zobaczyć w Centrum Sztuki Mościce. Początek spektaklu „Lilka, cud miłości” o godzinie 18.30. Po przedstawieniu zaplanowano spotkanie promujące książkę Łukasza Maciejewskiego „Aktorki. Portrety”.

Koncert „A to Polska właśnie” to propozycja dla sympatyków muzyki ludowej. Impreza odbędzie się w hali „Jaskółka”. Pierwsza nuta w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk zabrzmi o 18.00.

Sobota

Sobotnie popołudnie opanują koncerty noworoczne. Pierwszy z nich rozpocznie się 18.00 w Centrum Sztuki Mościce. W programie wydarzenia znalazły się najpiękniejsze utwory Straussów, Lehara, Pucciniego, Verdiego i wielu innych kompozytorów. Przed tarnowską publicznością wystąpi AUKSO Orkiestra Kameralna Miasta Tychy pod dyrekcją Marka Mosia.

O godz. 19.00 w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach w muzyczną podróż zgromadzonych gości zabiorą soliści: Iwona Hossa, Marcel Markowski i Sinfonii Varsovia, a wszystko to pod batutą Krzysztofa Pendereckiego i Jerzego Maksymiuka. Więcej szczegółów o wydarzeniu tutaj.

Niedziela

Niedziela należeć będzie do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tysiące wolontariuszy wyjdzie na ulice miast, aby pomóc w zbiórce pieniędzy, które zostaną przeznaczone na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów. Harmonogram wydarzeń towarzyszących 24. finałowi WOŚP tutaj.

„Pinokio” to propozycja Centrum Sztuki Mościce na niedzielne, rodzinne popołudnie. Spektakl rozpocznie się o godz. 15.

Dwudziestolecie istnienia obchodzi w tym roku kwintet wokalny MONK. Tarnowscy muzycy swój koncert jubileuszowy zagrają już w najbliższą niedzielę. Początek o godz. 19.00 w tarnowskim teatrze.

Również w niedzielę, po kilkutygodniowej przerwie, do Kina Marzenie wraca cykl „Cinemarzenie’. W pierwszej odsłonie nowego roku będzie można zobaczyć film w reżyserii Justina Kurzeja „Makbet”. Seans rozpocznie się o 16.00.

(ks)

Znaczniki

Archiwalne