TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie / Weekend z Funduszami Europejskimi

Weekend z Funduszami Europejskimi

Tarnów jest doskonałym miejscem, aby rozmawiać o Funduszach Europejskich. Od kilku lat miasto z sukcesem pozyskuje na rozwój społeczny, infrastrukturalny, działania proekologiczne i turystykę. Dzięki wsparciu z Unii zostały zrewitalizowane historyczne obszary Starego Miasta. Wykonano m.in. remont Placu Rybnego i Bimy, renowację murów miejskich, podświetlenie i upiększenie skwerów miejskich czy remont Grobu Nieznanego Żołnierza.

Przez dwa najbliższe dni, w sobotę i w niedzielę, na rynku będzie gościł Mobilny Punkt Informacji o FE. Specjaliści doradzać będą w nim jak skorzystać z dotacji. Warto więc przyjść, zapytać o fundusze i zdobyć informacje z pierwszej ręki.

W sobotę na rynku czynne będzie również Miasteczko Funduszowe. Beneficjenci zaprezentują w nim projekty i nowoczesne produkty, które udało się urzeczywistnić dzięki Funduszom Europejskim. Organizator weekendu, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, przewidział liczne atrakcje: samochód sterowany za pomocą gestów, pokaz dronów, dinozaura rzeczywistych rozmiarów oraz konkursy i quizy z nagrodami. O godz. 19 rozpocznie się natomiast seans w kinie plenerowym.

Tarnowski Weekend z Funduszami Europejskimi zbiegł się w czasie z trwającymi od dzisiaj do niedzieli Dniami Otwartymi Funduszy Europejskich (DOFE).

W tarnowskim ratuszu, w niedzielę, w godz. 10-16 będzie można w ich ramach bezpłatnie zwiedzić wystawę „W kontuszu i przy szabli”. Jest to wystawa poświęcona polskiej kulturze szlacheckiej, która powstała w oparciu o zbiory książąt Sanguszków, pierwotnie znajdujące się w pałacu w Podhorcach.

W niedzielę będzie można również bezpłatnie skorzystać z tarnowskiego Parku Wodnego przy ul. Piłsudskiego. Dotyczy to wejść o godz. 10, 11, 12 i 13 i pierwszych pięciu osób (w przypadku każdej godziny), które podadzą hasło „Fundusze Europejskie”.

Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie zaprasza na spektakle „Disco Solski” (piątek, godz 19 i niedziela, godz. 20) oraz „Zimorodek” (sobota, godz. 16 i niedziela, godz. 17). Na hasło „Fundusze Europejskie” bilety na te przedstawienia będzie można nabyć w promocyjnej cenie 10 złotych. Rezerwacji biletów dokonywać można pod numerami telefonów (14) 688 32 87 i 784 976 025 lub mailowo: promocja@teatr.tarnow.pl.

Ciekawą ofertę przygotował także Instytut Turystyki w Krakowie. W sobotę, w godz. 13-19 zaprasza on na tarnowski rynek. Odbędą się tam konsultacje w ramach projektu „Zdobądź własny szczyt”, Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej, dla najmłodszych przygotowany będzie natomiast Kącik Malucha z malowankami. Projekt „Zdobądź własny szczyt” skierowany jest do osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, które w pierwszej kolejności wymagają aktywizacji społecznej, w tym w szczególności: osób doświadczających wielokrotnego wykluczenia społecznego, osób korzystających z Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa, osób o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności oraz z niepełnosprawnościami sprzężonymi, z niepełnosprawnością intelektualną oraz z zaburzeniami psychicznymi, jak również do osób lub rodzin zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym w związku z rewitalizacją obszarów zdegradowanych.

(sm)

Znaczniki

Archiwalne