TARNÓW / Miasto / Aktualności tarnowskie / Wideorozmowy ze strażnikami miejskimi

Wideorozmowy ze strażnikami miejskimi

Wideorozmowy ze strażnikami miejskimi

W siedzibie Straży Miejskiej przy ulicy Brodzińskiego 14 w Tarnowie przetestowany został dziś (17 maja) system, umożliwiający prowadzenie wideokonferencji ze strażnikami.  - Uruchamiamy to narzędzie pierwszy raz w historii Straży Miejskiej w Tarnowie, jesteśmy też pierwsi w Polsce. To będzie doskonała forma kontaktu z mieszkańcami naszego miasta – podkreślał Krzysztof Tomasik, komendant tarnowskiej Straży Miejskiej.  Wideorozmowy ze strażnikami ruszą w najbliższych dniach, wtedy również zostanie ogłoszony harmonogram wideokonferencji.

 

Odbywające się cyklicznie – na początek prawdopodobnie raz w tygodniu - wideokonferencje  będą dodatkowym sposobem sprawnego i szybkiego kontaktu ze Strażą Miejską w wielu sprawach. Na początki będą miały testowy charakter, jeżeli spotkają się z zainteresowaniem i odzewem mieszkańców, będą organizowane częściej. Za pośrednictwem wideokonferencji mieszkańcy będą mogli nie tylko przekazać straży istotne informacje, ale również zgłaszać interwencje, porozmawiać i otrzymać informacje lub wskazówki od strażników. Do przeprowadzenia takiej rozmowy nie potrzeba żadnego specjalnego sprzętu, wystarczy komputer wyposażony w kamerę oraz mikrofon i podłączony do internetu. Trzeba wejść na stronę Straży Miejskiej, do zakładki „Wideokonferencje”, zapoznać się z regulaminem – i zacząć rozmowę. Nie trzeba zakładać konta ani logować się do systemu. Rozmowy będą możliwe w konfiguracji „jeden na jeden” - w łączeniach z Referatem Porządkowym i Referatem Wykroczeń, dotyczących indywidualnych spraw i pytań mieszkańców  lub dla czwórki uczestników – w tematach ogólnych, związanych z  problemami miasta i działalnością Straży Miejskiej. Tym połączeniom może przysłuchiwać się niemal nieograniczona liczba uczestników, będzie też możliwość dyskusji. Prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela, który wraz z komendantem Straży Miejskiej przetestował system, podkreślał, że wideokonferencje w tarnowskiej Straży Miejskiej to zarówno nowinka technologiczna, jak i  część naszej rzeczywistości. - Wiele osób posługuje się internetem do kontaktów z bliskimi, można w ten sposób rozmawiać o bezpieczeństwie, o pracy Straży, przekazać informacje w bezpośrednim kontakcie. Zapowiedział też, że również rozważy taki sposób kontaktu z mieszkańcami Tarnowa.

W czasie dzisiejszego testu komendant i prezydent połączyli się ze strażnikami, którzy będą rozmawiać z mieszkańcami za pośrednictwem wideokonferencji i z twórcą systemu wideokonferencji. Straż Miejska otrzymała go za darmo, jego wdrożenie nie spowoduje więc żadnych dodatkowych kosztów.

(dm)

 

Znaczniki

Archiwalne